انواع ویزای دبی (امارات) برای افراد مختلف

انواع ویزای دبی (امارات) برای افراد مختلف

خلاصه ای از مهم‌ترین طرح‌های ویزای دبی، واجدین شرایط و مزایای آنها

دولت امارات برای جذب و حفظ استعدادها و تبدیل امارات متحده عربی به بهترین مکان برای کار و زندگی، مجموعه ای از طرح های روادید پیشگامانه از جمله صدور ویزای دبی (امارات) برای دسته های مختلف افراد را راه اندازی کرده است.
از طریق گزینه های مختلف اقامت برای رشته ها و حرفه‌های مختلف، امارات متحده عربی قصد دارد یک مرکز جهانی برای رشد و شکوفایی متخصصان و استعدادها در سراسر جهان فراهم کند و در عین حال به توسعه کشور کمک کند.

در اینجا خلاصه ای از مهم ترین انواع ویزای دبی یا به طور کلی ویزای امارات و طرح های اقامتی را که امارات متحده عربی در سطح فدرال راه اندازی کرده است فهرست كرده ايم. برای این که متوجه شوید شما هم ممکن است واجد شرایط دریافت هر یک از انواع ویزای دبی باشید یا نه، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی که براى اولين بار در سال 2019 اعلام شد، یک طرح اقامت پنج یا ده ساله است که به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، استعدادهای متخصص، محققان و دانشجویان برتر اعطا می‌شود.

مزیت هاى اين نوع ويزا عبارتند از:
زندگی در امارات بدون نیاز به حامی (اسپانسر)، با مالکیت صد درصدی کسب و کار در امارات.

افراد واجد شرايط: این دسته بندی‌ها طی دو سال گذشته گسترش یافته و شامل مهاجران در حرفه‌های مختلف از جمله پزشکان، دارندگان مدرك دکترا، دانشمندان، مبتکران، محققان، کارکنان امور خيريه و بشردوستانه‌، سرمایه گذاران، کارآفرینان، مدیران، مدیران عامل و متخصصان در زمینه‌های علمی-مهندسی، رشته‌هاى الکترونیک، کدنویسی، برق، بهداشت، آموزش، مدیریت کسب و کار و فناوری مى‌شود. دانشجویان با معدل 3.8 یا بالاتر در یک دانشگاه معتبر مستقر در امارات نيز واجد شرایط دریافت ویزای طلایی هستند.

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای برنامه نویسان

 

ویزای سبز (گرین ویزای امارات):

ویزای سبز که در سپتامبر 2021 به عنوان بخشی از سری اول پروژه‌های گسترده امارات متحده عربی برای پنجاه سال آینده اعلام شد، ویزای دبى و در نتیجه اقامت را برای افراد بسیار ماهر فراهم می‌کند.

مزیت‌های ویزای سبز امارات:
خود اسپانسرى با قابلیت اسپانسر شدن برای اعضای خانواده از جمله والدین و فرزندان پسر تا سن 25 سالگى (به جای 18 سالگى در ويزاهاى اقامتى عادى).

افراد واجد شرايط:
سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صاحبان مشاغل، دانشجویان برتر و فارغ التحصیلان.

ویزای فریلنسرى امارات:

این طرح ویزای فدرال به کارگران خوداشتغال مستقر در امارات متحده عربی و خارج از کشور این امکان را می دهد تا از خود حمایت مالی کنند و بدون تاسيس شركت يا وابستگى به اسپانسر اقامت دريافت كنند.

مزیت‌ها: اسپانسرشيپ شخصی و آزادی در انجام شغل‌هاى مختلف در سراسر کشور.

افراد واجد شرايط : فریلنسرها در زمینه‌های تخصصی مانند هوش مصنوعی، بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال.

 

بیشتر بخوانید: ده شغل پردرآمد برای فریلنسری در دبی

ویزای توریستی چند بار ورود امارات:

امارات متحده عربى در مارس 2021، ویزای پنج ساله چند بار ورود را اعلام کرد که به گردشگران امکان می‌دهد به مدت نود روز در این کشور بمانند. این ویزای دبی یا بخشهای دیگر امارات می تواند تا نود روز دیگر هم تمدید شود.

مزیت‌ها: ورود مکرر در قالب توريست، اقامت طولانی مدت و اسپانسرشيپ شخصی.

افراد واجد شرايط : گردشگران از همهی ملیت‌ها.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با ویزای مولتی دبی و هرآنچیزی که باید بدانید!

 

ویزای کار از راه دور (دورکاری):

در مارس 2021، امارات همچنین طرح «ویزای کار از راه دور» را اعلام کرد كه کارمندان شرکت‌های مستقر در خارج از کشور را قادر می‌سازد تا به مدت یک سال از راه دور در امارات متحده عربی کار کنند.

مزیت‌ها‌: حمایت مالی مستقل، انعطاف‌پذیری، دسترسی به محیط تجاری جذاب امارات متحده عربی و شانس شبکه‌سازی.

افراد واجد شرايط: استارتاپ‌ها، کارآفرینان و کسانی که مدرک اشتغال دارند.

ویزای بازنشستگی امارات:

در سپتامبر 2018، امارات متحده عربی یک طرح ویزای پنج ساله را برای ساکنان بازنشستهی بالای 55 سال با امكان تمدید در صورت رعایت معیارهای مورد نياز تصویب کرد.
پیش از این، در نوامبر 2021، امارات متحده عربی اصلاحاتی را در ويزاى اقامت بازنشستگی برای تسهیل شرایط برای مهاجرانی که مایل به ماندن در این کشور پس از بازنشستگی هستند، اعلام کرد.

مزیت‌ها: حمایت شخصی، حفظ دارایی‌های ساخته شده در امارات و دسترسی به سبک زندگی و امکانات بالقوهی کشور.

افراد واجد شرايط : افراد بازنشسته با یک ملک واحد یا بیش از یک ملک به ارزش حداقل یک میلیون درهم (ارزیابی باید توسط نهاد مربوط در هر امارات انجام شود)، یا سپرده بانکی حداقل یک میلیون درهم، یا درآمد فعال حداقل 180 هزار درهم در سال.

 

بیشتر بخوانید: شرایط دریافت ویزای بازنشستگی امارات

مجوز کار موقت برای نوجوانان:

مجوز کار موقت یک ساله که در سپتامبر به عنوان بخشی از پروژه‌های پنجاه امارات متحده عربی اعلام شد، به نوجوانان اجازه می‌دهد تا شغل پاره وقت به دست آورند تا مهارت‌هايى كسب كنند و برای کار در حین تحصیل آماده شوند.

مزیت‌ها : کسب تجربهی کاری قبل از فارغ‌التحصیلی از مدرسه برای غنی‌سازی رزومهی دانشگاهى و گسترش چشم‌اندازهای شغلی آینده.

افراد واجد شرايط : افراد بین 15 تا 18 سال.

ويزاى شهروندى امارات:

در ژانویه 2021، امارات متحده عربی اصلاحاتی را در قانون شهروندی اعلام کرد که به ساکنان و خانواده‌هایشان امکان می‌دهد در عین حفظ تابعیت فعلی، واجد شرایط دریافت پاسپورت امارات باشند. ذینفعان بر اساس یک معیار تعیین شده برای هر دسته انتخاب خواهند شد.

مزیت‌ها: با اين ويزا مى‌توانيد عضوی دائمی از جامعه امارات باشید که به توسعه و رشد خود ادامه می‌دهد.

افراد واجد شرايط : پزشکان، دانشمندان، مهندسان، هنرمندان، نویسندگان، مخترعان، سرمایه‌گذاران و خانواده‌های آنها.

اهم تغييرات ايجاد شده در موارد مربوط به ویزای دبی (امارات) و طرح‌هاى اقامتى جديد عبارت اند از :

اعضای درجه يك خانواده اکنون می‌توانند از والدین خود حمایت مالی کنند.
کودکان به جای 18 سالگی می توانند تا سن 25 سالگی توسط والدین خود حمایت شوند.
کارمندان می‌توانند پس از از دست دادن شغل یا بازنشستگی، به جای 30 روز، پس از 90 تا 180 روز کشور را ترک کنند.
بیوه‌ها، زنان مطلقه و سایر موارد بشردوستانه می‌توانند یک سال تمدید اقامت دریافت کنند.
مجوز سفرهای کاری از سه ماه به شش ماه افزایش یافت.

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای پزشکان

 

مى توان گفت امارات متحده عربى در سال‌هاى اخير ديدگاه خود را با توجه به پتانسيل و زيرساخت‌هاى موجود و احتمالى، به گونه‌اى تغيير داده كه حداكثر استفاده از اين پتانسيل‌ها به جا آورده شود؛ اين موضوع از طريق ايجاد طرح‌هاى اقامتى كاربردى و جذاب براى دسته‌هاى مختلف افراد در سراسر جهان كه مايل به زندگى در امارات هستند، عملى شده است.

 

اطلاعات کاربردی دیگر دربارهی ویزای دبی، انواع ویزای امارات، کار، تحصیل، گردش و تفریح در دبی را میتوانید با ما از طریق سایت رسانا پیگری کنید. علاوه بر دریافت اطلاعات لازم و نیازمندیهای زندگی در امارات، در جریان جدیدترین رویدادها قرار میگیرید و با بیزینسهای مختلف فارسی زبان فعال در امارات آشنا میشوید. پس با ما همراه بمانید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل