کار در امارات

ویزای طلایی امارات برای پزشکان

همه چیز درباره دریافت ویزای طلایی امارات برای پزشکان

به تازگی خبری منتشر شد که تمامی پزشکانی که مجوز کار در امارات را دارند از جولای ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۲ می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنند. اگر شما هم پزشک هستید و در امارات زندگی می‌کنید، این پست را دنبال کنید تا با جزئیات طرح ویزای طلایی امارات برای پزشکان بیشتر آشنا شوید.

دولت پزشکان را به درخواست برای دریافت ویزای طلایی امارات دعوت می کند. به نشانه‌ی قدردانی از تلاش‌ها و فداکاری‌های کادر درمان که اولین خط دفاعی در مبارزه با ویروس کرونا بوده اند و تمام مدت با حجم انبوهی از مشکلات و سختی ها در دوران همه گیری ویروس کرونا مواجه بودند، چه به لحاظ تعداد وسیع بیماران و چه به لحاظ مراقبت ها در بخش ویژه، با کمال درایت به دفاع از جان بیماران پرداختند، به پزشکان ساکن امارات، حق اقامت بلندمدت ده ساله اعطاء می‌شود. با ویزای طلایی امارات، پزشکان و خانواده‌هایشان می‌توانند اقامت ده ساله ی امارات را به دست آورند.

 

بیشتر بخوانید: هرآنچه که باید از ویزای طلایی امارات بدانید!

 

اگر در امارات زندگی می کنید و به عنوان یک پزشک مشغول به کار هستید، برای اطلاع از شرایط دریافت گلدن ویزای امارات، فرایند درخواست و سایر سوالات پرتکرار در این زمینه، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تمامی پزشکانی که از سوی نهاد‌های قانون‌گذار حوزه‌ی بهداشت و درمان امارات مجوز کسب کرده اند می‌توانند از جولای ۲۰۲۱ تا سپتامبر ۲۰۲۲ از طریق وبسایت smartservices.ica.gov.ae برای دریافت ویزای طلایی خود، اقدام نمایند.

پزشکان دارای مجوز فعالیت در دبی هم می‌توانند برای درخواست از طریق وبسایت smart.gdrfad.gov.ae اقدام کنند. دپارتمان‌های دولتی مربوطه درخواست‌نامه‌ها را دریافت و بررسی می‌کنند تا در نهایت ویزای امارات به دست افراد تایید صلاحیت شده برسد. علاوه بر این، هفت مرکز وابسته به اداره‌ی هویت و شهروندی در سراسر امارات تاسیس می‌شوند تا پزشکان در صورت تمایل بتوانند به صورت حضوری برای ویزا اپلای کنند.

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای کد نویسان

بیشتر بخوانید: چگونه می توان برای ویزای طلایی امارات ویژه ی کد نویسان اقدام کرد؟

چگونه پزشکان می‌توانند برای دریافت ویزای طلایی اقدام کنند؟

در صورت داشتن مجوز کار صادر شده از سوی ارگان‌های قانون‌گذار حوزه‌ی بهداشت و درمان امارات، می‌توانید فرایند درخواست خود را از طریق وبسایت اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی (smartservices.ica.gov.ae) انجام دهید. با این حال، پزشکانی که مجوز کار در دبی را دارند باید برای اپلای از طریق وبسایت هیئت مدیره‌ی کل اقامت و امور خارجه‌ی دبی (smart.gdrfad.gov.ae) اقدام کنند.
دپارتمان‌های دولتی مربوطه درخواست‌نامه‌های ارسالی را دریافت و بررسی می‌کنند تا در نهایت به افراد واجد شرایط ویزای طلایی امارات اعطا کنند.

اگر هنوز مجوز کار در امارات را نداشته باشم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر که پزشک واجد صلاحیت در دبی هستید ولی مجوز هیچ یک از اداره‌های بهداشت امارات را ندارید، در صورتی که مطابق با معیارهای مندرج در لیست ملزومات صلاحیت حرفه‌ای بهداشت و درمان (PQR) باشید، می‌توانید برای دریافت مجوز پزشکی اپلای کنید. PQR سند استاندارد مجوزدهی می‌باشد که توسط ادارات بهداشت و درمان امارات توسعه داده شده است.
این سند نیازمندی‌های الزامی برای مجوزدهی به متخصصان حوزه‌ی بهداشت و درمان که می‌خواهند مطابق با قوانین فدرال و بهترین شیوه‌ها و استاندارد‌های بین المللی به فعالیت در امارات بپردازند را تایید می‌کند.

مراحل درخواست ویزای طلایی امارات برای پزشکان

برای کار در دبی، باید از سوی اداره‌ی بهداشت دبی مجوز کار دریافت کنید. برای دریافت آن باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

مرحله‌ی ۱: چک کنید که واجد شرایط هستید یا نه.
اداره‌ی بهداشت دبی یک وب سایت جهت ارزیابی ارائه می‌دهد که پزشکان می‌توانند با استفاده از آن بفهمند که آیا مطابق با نیازمندی‌های PQR هستند یا نه. خودارزیابی را می‌توانید به صورت آنلاین از طریق وبسایت زیر انجام دهید.
برای ورود به وبسایت اینجا کلیک کنید

اگر نیازمندی‌های لازم را دارا بودید، دیتافلو تایید اولیه‌ی منبع را تکمیل می‌کند.

مرحله‌ی ۲: به صورت آنلاین رجیستر شوید.
پس از مرحله‌ی قبل باید با ساخت یک اکانت آنلاین در وبسایت اداره‌ی بهداشت دبی برای دریافت مجوز ثبت‌نام کنید. ممکن است از شما خواسته شود که یک ارزیابی شفاهی را هم پشت سر بگذارید.

مرحله‌ی ۳: وقت امتحان رزرو کنید.
در حینی که تایید اولیه‌ی منبع، فرایندی که ممکن است چند روز طول بکشد، تکمیل می‌شود، می‌توانید یک وقت هم برای آزمون DHA بگیرید. وقتی فرایند را آغاز می‌کنید، از شما پرسیده می‌شود که در حال حاضر ساکن چه کشوری هستید. از آن جایی که مراکز آزمون اداره‌ی بهداشت دبی علاوه بر امارات در چند کشور دیگر نیز وجود دارند، برای رزرو وقت امتحان می‌توانید به نزدیک‌ترین شعبه به خودتان مراجعه کنید.
نتایج آزمون ظرف چند روز اعلام می‌شود.

مرحله‌ی ۴: مجوز خود را آنلاین دریافت کنید
در صورت تایید و قبولی در ارزیابی شفاهی (در صورت نیاز)، رجیستریشن تایید و پزشک به صورت خودکار عضوی از تیم پزشکی دبی خواهد شد.

هزینه‌ها

هزینه‌ی اپلیکیشن ۱۰۰ درهم
صدور مجوز پزشکی ۲٫۶۰۰ درهم

(مجوز تا دو سال اعتبار خواهد داشت.)

آیا شما از پزشکان ساکن امارات می باشید؟ آیا برای ویزای طلایی امارات برای پزشکان اقدام کرده اید؟ اگر تمایل دارید، نظرات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

با سایت رسانا همراه باشید تا در جریان مفید ترین و کاربردی ترین اطلاعات زندگی در امارات، اخبار مرتبط با زندگی فارسی زبانان، دیدنی ها و تفریحات دبی و بیزنس های مختلف فارسی زبانان در امارات قرار بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا