زندگی در امارات

بازار خودروی دست دوم در دبی و سایر بخش های امارات

چرا خریداران خودرو در دبی و امارات ماشین‌های دست دوم را ترجیح می‌دهند؟

اگر ساکن امارات هستید و به زودی قصد دارید که از بین ماشین های موجود در بازار خودرو در دبی یا سایر نقاط امارات، به انتخاب ماشین های دست دوم یا ماشین هایی از برندهای برتر در صنعت خودرو، یک مورد را انتخاب نمائید، احتمالا وضعیت بازار خودرو در دبی، نظرات کاربران، نظرات کارشناسان این عرصه و قیمت خودرو در دبی و امارت های دیگر موضوعات بسیار مهمی در تصمیم گیری شما هستند.

در این مطلب از سایت رسانا قصد داریم به بررسی وضعیت خرید و فروش خودروهای کارکرده در دبی بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که چرا در اکثریت مردم امارات، خرید خودوری کارکرده را به ماشین صفر ترجیح می دهند؟ همچنین اطلاعات لازم را در مورد مراحل انتقال مالکیت ، و هرچیز دیگری که نیاز دارید بدانید، ارائه دهیم. برای پیدا کردن جواب این سوال تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تقاضا برای خرید خودروهای دست دوم در امارات در سال 2021 روند رو به رشدی داشته و تا 15 درصد افزایش یافته است.
مشکلات اقتصادی باعث شده است که ساکنان امارات خودروهای مقرون به صرفه تری را انتخاب کنند، چرا که تعداد فزاینده ای از رانندگان تمایل دارند با وسایل نقلیه خود در دوران همه گیری ویروس کرونا تردد کنند.

مزیت خودروهای دست دوم در دبی چیست؟

خودروهای دست دوم ارزان تر از خودروهای نو هستند و خیلی هم خوب کار می‌کنند. مخصوصا که وضعیت جاد‌ه‌ها در دبی بسیار خوب است و استهلاک خودروها را پایین می‌آورد.

خرید خودروی دست دوم از فروشندگان دارای گواهینامه دارای مزایای گارانتی خودرو و قراردادهای خدمات نیز هست.

آیا قیمت ماشین های کارکرده در امارات در سال 2023 پایین می آید؟

سال 2022 یک سال استثنایی برای فروش خودروهای جدید و کارکرده و در امارات بود و به نظر می‌رسد این روند در سال آینده نیز ادامه داشته باشد. با افزایش اختلاف قیمت بین خودروهای نو و کارکرده، مشتریان با هدف صرفه‌جویی بیشتر ترجیح می‌دهند که به خرید خودروهای کارکرده رو بیاورند.

پیش‌بینی می‌شود که قیمت خودروهای کارکرده به‌خصوص مدل‌های پرطرفدار متوسط به بالا (به جز خودروهای برقی، هیبرید و SUV) شاهد کاهش قیمت نیز باشد.

تقاضا برای خرید خودروهای کارکرده از زمان همه گیری کووید افزایش یافت و تاکنون ادامه دارد.

کمبود عرضه در بازار خودروهای صفر باعث تغییرات زیادی در عملکرد بازار شده و پیش‌بینی می‌شود این کمبود تا اواخر سال 2023 ادامه یابد که این موضوع باعث افزایش تقاضا برای خودروهای کارکرده خواهد شد.

نکات مهم در هنگام خرید خودرو دست دوم در دبی

در مورد خودروهای دارای مالکیت قبلی ، فروشنده مسئول اطمینان از کیفیت و شرایط است. اما در مورد خودروهای دست دوم خریداری شده از فروشندگان خصوصی، این شمایید که باید مطمئن شوید که خودرویی که می خرید ارزش قیمتی را دارد که می پردازید.

در اینجا یک چک لیست کامل از تمام مواردی که باید قبل از خرید یک ماشین دست دوم بررسی کنید آمده است:

 

 1. ببینید چه می‌خواهید : بسیاری از شما در حال حاضر از خودروسازان مورد علاقه خود آگاه هستید. توصیه می شود دو یا سه برند یا مدل های متنوع از همان برند را فهرست کنید. چنین تصمیمی به هزینه، خدمات و هزینه های نگهداری، ارزش احتمالی فروش مجدد، تعداد مسافرانی که مد نظر شماست بستگی دارد و به شما در خرید کمک زیادی خواهد کرد.

 

 1. موتور: پس از اینکه مدل‌ها و برندهای موردعلاقه خود را بررسی کردید، با یک دید فنی به قضیه نگاه کنید. موتور خودروی مستعمل را از نظر مشکلاتی مانند نشت روغن به درستی بررسی کنید. بررسی کنید که آیا موتور خودرو هنگام روشن شدن صداهای غیرمعمول تولید می‌کند یا خیر – اگر صداهای غیرعادی ایجاد می‌کند، از فروشنده بخواهید آن را تعمیر کند. این مهم‌ترین بخشی است که اگر خودرو را مجانی هم بدهند اما موتورش درست کار نکند، ارزش خریدن ندارد. اگر هنگام کار موتور، متوجه دود سیاه شدید، به این معنی است که موتور سوخت زیادی مصرف می‌کند. اگر متوجه دود آبی شدید، به این معنی است که موتور شروع به روغن‌سوزی کرده است. اگر هر یک از این‌ها در وسیله نقلیه وجود دارد، به سرعت از آن دور شوید!

 

 1. داخل خودرو: همه چیز را در داخل خودرو از کلاچ گرفته تا ترمزها، کمربندهای صندلی، سیستم قفل مرکزی و تهویه مطبوع و سایر موارد بررسی کنید. بررسی کنید که صندلی‌ها آسیبی ندیده باشند. ببینید آیا رادیو کار می‌کند یا خیر. چراغ‌های راهنما و چراغ‌های اصلی نیز باید بررسی شوند. ببینید خودرو چند کیلومتر را نشان می‌دهد و با آنچه در مدارک ذکر شده مطابقت دارد یا خیر؟ از تمام سوئیچ‌های خودرو برای بررسی کارکرد یا عدم کارکرد آنها استفاده کنید. مدتی در ماشین بنشینید تا ببینید آیا کولر به اندازه کافی برای سرد نگه داشتن خودرو ‌سالم هست و به درستی کار می کند یا خیر.

 

 1. بدنه خودرو: آسیب های بیرونی را بررسی کنید. آب و هوای امارات متحده عربی سخت است و طوفان های شن همراه با زمین های سخت می تواند ضرری برای اتومبیل های دوم در دبی و بقیه امارات داشته باشد. خراش ها، فرورفتگی ها و ریزش ها را بررسی کنید. می‌توانید از همه اینها برای مذاکره بیشتر روی قیمت استفاده کنید، زیرا تعمیر یک فرورفتگی ممکن است خرج زیادی داشته باشد. به همراه بدنه، ترمز و لاستیک خودرو را نیز چک کنید. چهار لاستیک نباید فرسوده باشند. آنها همچنین باید متعلق به یک برند باشند. اگر خودرو دارای فرورفتگی، ضربه یا خط و خش است، از فروشنده بخواهید قبل از خرید نهایی آنها را تعمیر کند. همچنین، خوردگی، زنگ زدگی و سایر علائم آسیب آب و هوا را بررسی کنید.

 

 1. تست رانندگی : هنگامی که در حال تست رانندگی با ماشین هستید، جایی ترمز کنید و نگه دارید. موتور را روشن نگه دارید و بگذارید حدود یک دقیقه کار کند. پس از یک دقیقه یا بیشتر، هرگونه نشتی زیر خودرو را بررسی کنید.

 

 1. سابقه خدمات: اکثر خودروهای دست دوم در دبی دارای سابقه خدمات هستند. از خودروهایی که دچار تصادف‌های بزرگ شده‌اند خودداری کنید چون خرج زیادی روی دست می‌گذارند و تضمینی هم برای تعمیر کاملشان وجود ندارد. شما فقط باید یک ماشین دست دوم سالم بخرید. به چیزی کمتر از این قانع نباشید و در درخواست تست رانندگی هم تردید نکنید. خودرویی که به خوبی نگهداری می‌شود همیشه نرم رانندگی می‌کند، در حالی که خودرویی با سابقه تعمیرات نامرغوب حین رانندگی مشکلاتی ایجاد می کند.

 

 1. جریمه‌ها ‌و وام‌ها : بررسی کنید که جریمه‌ها و وام‌ها پرداخت شده باشند. ابتدا مطمئن شوید که مالک فعلی تمام جریمه‌ها و وام‌های معوقه خودروی دست دوم در امارات را تسویه کرده است. اگر طبق توافق متقابل وام را از مالک فعلی دریافت می‌کنید، بررسی کنید که آنها یک NOC از بانک برای انتقال وام دریافت کرده‌اند.

 

‎8. کمک گرفتن از مکانیک : مکانیک مورد اعتماد بیاورید، بررسی خودروهای دست دوم توسط مکانیکی که شخصاً به آن اعتماد دارید، بسیار مهم است. شما ممکن است یک یا دو چیز در مورد اتومبیل بدانید، اما یک مکانیک قطعا بررسی دقیق تری را انجام خواهد داد. اگر نمی‌خواهید در آینده با یک مشکل پنهانی سورپرایز شوید، آوردن یک متخصص بسیار مهم است.

بازار خودروهای دست دوم در دبی

بازار خودروی العویر واقع در جاده العویر که از منطقه صنعتی راس الخور عبور می کند، بزرگترین بازار خودروهای دست دوم دبی است، چندین فروشنده مجاز خودروهای دست دوم نمایشگاه‌های خود را در این بازار دارند.

شهرداری دبی این بازار را در سال 2000 راه اندازی کرد که دارای 200 نمایشگاه اتومبیل و شاید هم بیشتر است. از خودروهای لوکس گرفته تا خودروهای اسپورت عجیب و غریب و خودروهای خانوادگی، این بازار بهشتی برای جویندگان خودروهای دست دوم است.

امکانات در بازار خودرو العویر

بازار خودرو العویر دبی همچنین به عنوان مجتمع خودروهای دست دوم راس الخور یا مجتمع خودروهای دست دوم العویر شناخته می شود، همه چیزهایی را که یک خریدار خودرو برای راحت کردن فرآیند خرید خودرو نیاز دارد، دارد.

 

 • بانک‌ها: می‌توانید بانک بین‌المللی امارات، شعبه مشرق العویر و بانک اسلامی دبی را بیابید که به خریداران خودرو با تعدادی از گزینه‌های تامین مالی خودرو در خریدشان کمک می‌کنند. همچنین می‌توانید تسهیلات خودپرداز این بانک‌ها را برای انتقال و برداشت سریع نقد در دسترس بیابید.

 

 • شرکت های بیمه خودرو و خدمات تست و بازرسی خودرو: تعدادی از شرکت های بیمه خودرو در این بازار یافت می شوند. شرکت‌های تست خودرو از جمله Gear One for Diagnosis Cars نیز در اینجا قرار دارند. اداره پلیس راهنمایی و رانندگی: اینجا جایی است که باید برای ثبت نام خودرو به آن مراجعه کنید.

 

 • موسسه رانندگی امارات: این موسسه دوره های رانندگی وسیله نقلیه را به رانندگان جدید ارائه می‌دهد.

 

 • مرکز تسجیل: می توانید به راحتی به مرکز تسجیل واقع در بازار العویر بروید. این مرکز به رانندگان کمک می کند تا خودروهای خود را به راحتی و به سرعت ثبت کنند. این بازار از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح تا 8 شب باز است.

در دبی از کجا ماشین کارکرده بخریم؟

بازار خودرو الفطیم

الفطیم به دلیل خدمات باکیفیت از خواربار گرفته تا فروشگاه‌های معروف است. خوب است بدانید در بازار خودرو الفطیم می‌توانید خودروهای کارکرده باکیفیت پیدا کنید. در اینجا می‌توانید خودروهای برتر از برندهایی مانند سوزوکی، تویوتا، لکسوس، شورلت، مزدا، آئودی، مرسدس و غیره خرید و فروش کنید. فراوانی گزینه‌ها ممکن است شما را گیج کند بنابراین از قبل به وبسایت automalluae.com مراجعه کنید تا بدانید دنبال چه چیزی بگردید. اگر هم می‌خواهید در پول صرفه‌جویی کنید می‌توانید خودرو خود را مبادله کنید.

دوشنبه تا شنبه ۱۰ صبح تا ۸ شب، مکان‌های مختلف

cars24

اگر می‌خواهید به‌صورت آنلاین خودروها را بررسی کنید، به وبسایت cars24.com مراجعه کنید. در این وبسایت حتما گزینه‌های مناسب بودجه‌ی خود بین انواع خودروها با قیمت کمتر از ۲۰ هزار درهم پیدا خواهید کرد. بهترین بخش آن این است که اگر از خودرویی خوشتان بیاید، می‌توانید آن را رزرو کنید. همچنین گزینه‌ی رانندگی آزمایشی در محل مورد نظر شما وجود دارد. گزارش کامل برای اکثر خودروها وجود دارد که هر گونه عیب و نقص را همراه وضعیت گارانتی ذکر می‌کند. بعد از خرید خودرو، تا هفت روز می‌توانید آن را بازگردانید.

گارگاش موتورز

جک موتورز یک گروه اتومبیل چینی است و در سال ۲۰۱۵ بازار Gargash Motors & General Trading توزیع‌کننده‌ی جک موتورز شد. حالا در سال ۲۰۲۳ می‌توانید به‌صورت آنلاین خودروهای کارکرده از این نمایشگاه خریداری کنید. این خودروها در وبسایت Purplepreowned.ae موجود هستند.

Galadari

اگر پس‌انداز زیادی ندارید یا بودجه‌ی محدودی دارید، Galadari گزینه‌ای عالی است. خودروهایی که توسط RTA بازرسی شده‌اند با گزینه‌های اقساطی تا ۶۰ ماه و ۰ درصد پیش‌پرداخت ارائه می‌شوند. می‌توانید با بودجه‌ی محدود خود خودرو خود را تعویض کنید و از تخفیف‌های ویژه استفاده کنید.

دوشنبه تا پنج‌شنبه ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر، جمعه‌ها ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ و ۲ بعدازظهر تا ۸ شب، شنبه‌ها ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر و ۲ بعدازظهر تا ۸ شب و یکشنبه ۱۱ صبح تا ۸ شب.
فرودگاه بین‌المللی دبی.

مزایده‌های امارات

هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی شرکت در مزایده هیجان‌انگیز نیست، پس چرا خودرو بعدی خود را در مزایده‌های امارات خریداری نکنید؟ وارد نبرد مزایده شوید و از بین تعداد بالای خودروها انتخاب کنید. خودروهای لوکس، اسپورت و ارزان‌قیمت در این مزایده‌ها عرضه می‌شوند و می‌توانید آنلاین یا در نمایشگاه در آن‌ها شرکت کنید. همچنین بعد از خرید خودرو می‌توانید در مزایده یک پلاک ویژه برای آن خریداری کنید.

 

پرطرفدارترین خودروهای دست دوم در دبی

در دبی می توانید انواع ماشین های دست دوم را پیدا کنید، از موستانگ گرفته تا تویوتا و بسیاری مدل‌های دیگر ، ولی از بین تمام گزینه‌های موجود ، مدل‌های زیر در بین خریداران محبوب تر هستند:

 • مرسدس بنز
 • تویوتا
 • نیسان
 • بی ام و
 • لکسوس
 • لندرور
 • آئودی
 • شورلت
 • هوندا

 

بیایید از عوامل دیگری که بر خریداران خودروهای دست دوم تأثیر می‌گذارند، از جمله نوع بدنه، محدوده قیمت و مشخصات و رنگ‌های خودرو بپردازیم.

 

ترجیحات خودروی دست دوم بر اساس نوع بدنه

خریداران علاقه زیادی به شاسی‌بلندهای لوکس کارکرده از جمله مرسدس بنز کلاس اس  نشان داده‌اند و کسانی که به سدان ارزان‌تر علاقه‌مند هستند، تمایل بیشتری به گزینه‌های اقتصادی از جمله تویوتا کمری دارند.

ترجیحات ماشین دست دوم بر اساس محدوده قیمت طبیعتاً محدوده قیمت نیز بر تصمیم نهایی خرید تأثیر می گذارد.

هرچند برای خودروهای کوچکتر متقاضی کمتری وجود دارد و همیشه مشتری در انتظار خودروهای شاسی بلند می باشد. اما همچنان انتخاب ترجیحی و مقرون به صرفه، خودروهایی است که قیمت آن ها کمتر از 50،000 درهم باشد.

این شامل خودروهای با قیمت اقتصادی مانند تویوتا کمری و نیسان آلتیما می شود. اما طرفداران ماشین های در رده ی قیمت بین 50،000 تا 100،000 درهم نیز افزایش یافته  است. خودروهایی از جمله مرسدس بنز C، کلاس E  و فورد موستانگ در این دسته قرار می گیرند.

حدود 10 درصد از کاربران به وسایل نقلیه گران قیمت بین 100000 تا 150000 درهم علاقه دارند. خودروهایی که در این دسته قرار می گیرند شامل خودروهای شاسی بلند و سدان از جمله نیسان پاترول، تویوتا لندکروزر و مرسدس بنز کلاس S  هستند.

تعداد کمتری از کاربران به دنبال خودروهایی با قیمت بین 150000 تا 200000 درهم هستند. شاسی بلندهای لوکس مانند لندروور و رنج روور در این محدوده قیمتی هستند.

14 درصد از کاربران به خودروهایی با قیمت 200000 درهم علاقه نشان می‌دهند.

امثال مرسدس بنز کلاس G  در این دسته قرار می گیرند.

ترجیحات خودروی استفاده شده بر اساس مشخصات و رنگ خودرو

خودروهای دست دوم با مشخصات GCC  بیشترین محبوبیت را در بین خریداران خودروهای دست دوم دارند.

همچنین خودروهای دست دوم در رنگ های زیر نیز در بین خریداران محبوبیت داشته است:

 • سفید
 • مشکی
 • نقره‌ای
 • خاکستری
 • آبی

 

راهنمای خرید آنلاین و سایت خودرو دست دوم در دبی

خرید خودروهای دست دوم در امارات اکنون یک کار فوق العاده آسان است. می‌توانید نمایندگی‌های خودروهای چند برند معتبر مانند AutoMall by Al Futtaim  یا Elite Cars  را برای مدل‌های رده بالای خودروهای دست دوم در دبی در نظر بگیرید.

این نمایندگی‌ها همچنین ممکن است بسته‌های خدمات انحصاری را پس از خرید ارائه دهند. به غیر از al futtaim ، AutoMall  و Elite Cars، چند نمایندگی آنلاین خودرو و سایت خودرو دست دوم وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید، به عنوان مثال carswitch.com، buyanycar.com، getthat.com، یا autozel.com .  بسته به انتخاب ها و ترجیحات خود می توانید به راحتی از خانه خود ماشین های دست دوم را در دبی خریداری کنید.

در هنگام خرید ماشین در دبی به این نکات دقت کنید!

به رانندگان درباره فروشندگان متقلبی که مقدار کارکرد خودرو را دست‌کاری می‌کنند تا قیمت فروش را بالا ببرند، هشدار داده شد.

یک مرکز خدمات خودرو در امارات نشان داد که پایین آوردن رقم کیلومترشمار کار راحتی است و افراد متخصص می‌توانند به خریداران احتمالی در این رابطه هشدار دهند.

یک ویدیو پربازدید در فضای مجازی از یک تعمیرگاه خودرو واقع در العین نشان می‌دهد که چطور رقم کیلومترشمار یک خودروی مرسدس از 114 کیلومتر به 38 هزار کیلوکتر کاهش داده شد.

طی یک تصادف اخیر، خریداری از ابوظبی متوجه شد که خودروی دست دومی که خریده بود در واقع 300 هزار کیلومتر مسافت طی کرده بود، و نه آنچه در آگهی فروش این خودرو – 65 هزار کیلومتر – آمده بود.

این فرد اقدام به پیگیری قضایی کرد، و در نتیجه دادگاه حکم ابطال قرارداد را صادر کرده و دستور به استرداد کامل هزینه خودرو داد.

یک فروشنده خودروهای دست دوم در شارجه گفت که مقدار کارکرد خودرو بر ارزش آن تاثیر می‌گذارد و نشان می‌دهد که برای چه مدت دیگر توان رانندگی در جاده را دارد.

او همچنین گفت: “وقتی ماشینی با ایرادات نهفته در آن خریداری می‌کنید، در واقع دارید هزینه‌ای بیش از ارزش حقیقی آن خودرو پرداخت می‌کنید.”

توصیه‌های برای جلوگیری از چنین کلاهبرداری:

 • ماشین‌های دست دوم را از منابع قابل اطمینان خریداری کنید.

 • ماشین را برای یک بازرسی جداگانه به یک تعمیرگاه معتبر ببرید.

 • درخواست ارائه تاریخچه دقیق فعالیت خودرو را دهید؛ میزان کارکرد میزان کارکرد خودرو در آن‌جا ثبت می‌شود.

 • از سلامت پدال‌های گاز و ترمز اطمینان حاصل کنید، زیرا فرسایش زیاد پدال‌ها می‌تواند نشان از بیشتر بودن میزان کارکرد خودرو از آن‌چه نمایش داده می‌شود داشته باشد.

واگذاری مالکیت خودرو دست دوم در دبی

هنگامی که خودرویی را که می‌خواهید بخرید کاملاً مرتب و در دید شما قرار گرفت، زمان آن است که فرآیند انتقال مالکیت خودرو را آغاز کنید. این رویه شامل چند مرحله و مستلزم حضور شما و صاحب فعلی خودرو خواهد بود.

آزمون RTA  و انتقال رجیستریشن : مراحل رجیستریشن خودروهای فرسوده در امارات را می‌توان در یکی از دفاتر RTA  یا شمیل و سایر مکان های مجاز انجام داد. شعبه و دفتری را پیدا کنید که مناسب شما و مالک فعلی باشد و وسیله نقلیه را به آنجا ببرید.

در صورتی که رجیستریشن قدیمی منقضی شده باشد ابتدا بازرسی انجام می شود تا تمام عملکردهای خودرو بررسی شود. پس از آن باید گواهی ترخیص آزمون را به همراه فرم ها و مدارک مورد نیاز ارائه دهید. کارت رجیستریشن جدید و سایر مدارک مربوطه و پلاک جدید تا دقایقی بعد در محل تحویل داده می شود. پس از انجام تمام این کارها، می توانید ماشین های دست دوم انتخابی خود را در دبی خریداری کنید.

 

اسناد مورد نیاز برای انتقال مالکیت خودرو در دبی

کپی پاسپورت – هم مالک جدید و هم مالک فعلی گواهینامه رانندگی – هم مالک جدید و هم مالک فعلی اوراق بیمه خودرو

مدارک قدیمی رجیستریشن خودرو

گواهی ترخیص آزمون (در صورتی که رجیستریشن قبلی منقضی شده)

پلاک اصلی ماشین

گواهی حقوق و دستمزد مالک جدید (در صورت تامین مالی خودرو)

تقاضای برای خودرو در دبی و سایر بخش های امارات

حداقل 30 درصد از کاربران پاسخ دادند که به دلیل ملاحظات ایمنی در زمان ویروس کرونا می خواهند از خودروهای شخصی استفاده کنند. همچنین تقاضای اضافی برای خودروهای پیش خرید جهت استفاده خانوادگی یا شخصی در بین ساکنین وجود دارد و اضافه می کند که اختلال جزئی در بخش خودروهای جدید در کنار ارزش پول ، بازارخودرو در امارات را نیز به رشد دو رقمی سوق داده است.

سرمایه گذاری در یک خودروی جدید ممکن است یک گزینه غیراقتصادی باشد. خرید خودرو دست دوم در دبی می تواند جایگزین مناسبی برای ساکنین باشد. خودروهای مختلفی در هر شرایط، سن و رنج قیمتی در بازار موجود است که ممکن است انتخاب را برای شما سخت کنند اما همیشه باید دقت داشته باشید که بررسی خودرو قبل از خرید بسیار مهم است و نباید به خاطر قیمت پایین برخی خودروهای دست دوم در دبی از این موضوع به آسانی رد شد، چرا که علاوه بر موارد مالی، ممکن است امنیت سرنشینان را نیز به خطر بیندازد.به هر حال امیدواریم این راهنما مسائل را به طور کامل برایتان روشن کرده باشد و شما را در حال تفریح با خودروی جدیدتان ببینیم!

بیشتر بخوانید: قوانین امارات و مجازات جرایم مختلف که حتما باید بدانید!

بیشتر بخوانید: راهنمای تازه‌واردان برای اخذ گواهینامه‌ و رانندگی در دبی

 

با ما در سایت رسانا همراه باشید تا در جریان مهم ترین و کابردی ترین اطلاعات در زمینه قیمت، خرید، فروش و به طور کلی بازار خودرو در دبی و سایر بخش های امارات قرار بگیرید. ما تلاش می کنیم تا علاوه بر برقراری ارتباط میان ایرانیان امارات و سایر فارسی زبانان این کشور با بیزینس های مختلف، شما را در جریان آخرین رویدادها، تفریحات دبی و تمام نیازمندی های شما برای زندگی در امارات قرار دهیم.

نوشته های مشابه

‫38 دیدگاه ها

  1. سلام تصمیم به خریدشورلت کاپریس کلاسیک قدیمی دارم باکارکرد پایین (کم) اگرداریدمذاکره نمایید

    1. سلام. بله ‌بعضی شرکت‌های بازرگانی و این خدمات رو ارائه می‌دهند. در قسمت خدمات وبسایت ما روی بخش صادرات و واردات کلیک کنید تا ‌این شرکت‌ها رو ببینید و یا روی لینک زیر کلیک کنید تا به صفحه هدف ارجاع داده بشوید.
     https://resanauae.com/services/import-export/

 1. خیلی ممنونم از محتوای ارزشمند سایت خوبتون، ای کاش یک جدول قیمت هم درج میکردید دیگه فوق العاده میشد ولی درکل عالی بود.

  1. سلام وقتتون بخیر و نیکی.
   خیلی از شما ممنون هستیم پیشنهاد خوبی دادید، حتما یک جدول اضافه خواهیم کرد.

 2. قیمت خودرو در دبی خیلی عالیه من که واقعا راضیم خدمات پس از فروش هم فوق العاده است.

 3. بنظرم خودرو تویوتا در دبی خیلی بهتر از سایر برند ها هست، حالا باز هرکس نظری داره بگه ولی بنظرم تویوتا هم از نظر تعداد نمایندگی ها هم از نظر قیمت هم از خدمات پس از فروش خیلی بهتر از سایر برند ها هست.

 4. من این مقاله رو با دقت خوندم نکته های خیلی ظریف و مهمی به کار برده شده بود، ممنونم از دستاندرکاران این سایت فوق العاده. موفق و رو به جلو باشین.

  1. باعث افتخار ماس که شما مطلب ما را با جزئیات بررسی کردید، لطفا رسانا را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

 5. من ساکن دبی هستم و اینکه این مطلبو داخل گوگل سرچ کردم، بعد در اواسط متن یک لینک برای قوانین گذاشته بودید رفتم آن مقاله هم مطالعه کردم، شاید باور نکنید با اینکه چند سال در اینجا زندگی میکنم یک سری از قوانینی که نوشته بودید اصلا به گوشم نخورده بود و برام خیلی جالب بود، اینکه به طور علمی و دقیق پیش میرید خیلی خوبه، همین جوری پیش بریدی آینده روشنی برای سایتتان میبینم موفق زیاد داشته باشید.

  1. خیلی ممنون واقعا شما لطف دارید، بله در مقالات ما لینک مطلب های مهم را قرار میدهیم که اگر نیاز داشتید بتوانید سایر مقالات مهم نیز مطالعه کنید. البته میتوانید به بخش بلاگ بروید و تمامی مقالات را نیز آنجا مشاهده کنید.

  2. سلام وقت بخیر، یه سوال داشتم، میشه لطفا به عنوان کسی که دوبی زندگی میکنه از شرایط کار و هزینه های زندگیش یه توضیح کوچیک بدین؟

 6. هیچ چیز لذت بخش تر از معامله خودرو دست دوم در دبی نیست، اکثر رانندگان خیلی از ماشین های خود مواظبت کرده اند و میشه گفت مثل بچشون با ماشین هاشون رفتار می کنند، من یک ماه پیش لندکروز گرفتم خدایی این ماشین مثل عروسک بدون هیچ نقص و ایرادی و با قیمت خوبی به تازگی آن را فروختم. بهتون پیش نهاد میکنم ماشین های دست دوم را حتما از دبی بخرید.

   1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر، واردات خودرو به ایران ممنوع است، فقط یک سری خودرو های خاص وارد می شوند که آن هم زیر نظر دولت قرار است به زودی وارد کشور شود.

 7. سلام..من ایران هستم دوتا بچه دارم .خودم دوتا عمل قلب دارم توان خرید خودرو ندارم.بچه هام حسرت خودرو مردم میکش میگن دبی قیمت مناسب هست میشه وارد ایران کرد ..اگر راهی دارد لطف کنید راهنماییم کنید …درکم کنید ..

 8. سلام ممنون از زحماتتون برای آگاهسازی، سوالی داشتم:من کارم در ایران صافکاری ونقاشی اتومبیلهای سواری هستش، میخواستم بدونم که آیا من میتونم در دبی ماشین هایی رو که جزعی تصادف کردن رو بخرم و صافکاری کنم و بفروشم در خود دبی یا صادر کنم به عراق و ترکیه؟

  1. سلام مصطفی جان وقتتون بخیر، از اینکه سایت رسانا را برای مطالعه مطالب دبی و امارات انتخاب کردید از شما ممنونیم.
   شما از دبی خریداری کنید اما برای ورود به کشور، باید گمرکی را پرداخت کنید.

   1. سلام
    با تشکر از مطالب مفیدتون
    آیا خرید ماشین های تصادفی کم ضرب و تعمیر آنها در خود دبی با اینکه خودم شغلم بازسازی خودرو هست و در نهایت فروش همان خودرو پس از بازسازی در دبی مقرون به صرفه و سود آور هست؟

 9. سلام روزتون بخیر میتونین لطفا سایتی را معرفی کنین که ماشین های پارکینگ شده دبی را مستقیم بفروشه مثل ماشین هایی که مالکان اونا را رها کردن ؟ ودر صورت خرید چگونه میشه به اروپا فرستادشون خیلی ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا