تمدید ویزای دبی

تمدید ویزای دبی

اطلاعات کامل در مورد تمدید ویزای دبی، هزینه‌ها و مراحل

اگر ویزای اقامت دبی با اعتبار یک سال، دو سال یا بیشتر داشته باشید، باید بدانید که هنگام پایان رسیدن مهلت چگونه آن را تمدید کنید. در این مطلب به طور کامل به مراحل، هزینه‌ها  و روش‌های تمدید ویزای دبی، چه از نوع توریستی و چه از نوع اقامت امارات می‌پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: در این مقاله میتوانید با انواع ویزای دبی آشنا شوید!

 

چه زمانی باید ویزا را تمدید کنم؟

در صورتی اعتبار ویزای اقامت شما به پایان برسد، تا ۳۰ روز بعد از اتمام اعتبار مهلت دارید که ویزا را تمدید کنید. اما اگر به دلیل مسافرت بخواهید ویزای اقامت را چند ماه (یک تا شش ماه) زودتر از پایان اعتبار تمدید کنید، طبق وبسایت رسمی دولت امارات باید تاییدیه و مجوز ویژه از دفتر کل امور اقامت و اتباع خارجه (GDRFA) بگیرید.

مرحله‌ ۱ – تمدید امارات آیدی

اولین کاری که باید انجام بدهید این است که برای تمدید امارات آی‌دی ثبت‌نام کنید. این کار را می‌توانید از وبسایت اداره فدرال هویت و شهروندی icp.gov.ae انجام دهید یا از طریق تایپینگ سنترها به مندوب‌ها (PRO) یا نمایندگان بسپارید تا در ازای مبلغی برای خدمات، این کار را برایتان انجام دهند.

مدارک مورد نیاز:

برای اینکه مطمئن شوید در فرایند تمدید امارات آی‌دی تاخیری رخ نمی‌دهد، مدارک زیر را آماده داشته باشید:

 • عکس رنگی جدید
 • کپی صفحات گذرنامه
 • کپی ویزای اقامت
 • کپی پشت و روی امارات آی‌دی قبلی

هزینه:

۱۹۵ درهم برای یک سال

۲۹۵ درهم برای دو سال

۳۹۵ درهم برای سه سال

این مرحله چقدر طول می‌کشد؟

به گفته‌ی وبسایت ICP، صدور امارات آی‌دی جدید بین 5 تا 10 روز طول می‌کشد. هنگامی که ثبت‌نام به پایان برسد و درخواست شما تایید شود، امارات‌ آی‌دی شما توسط ICP به چاپ می‌رسد. بعد از چاپ، به شما از طریق ایمیل و اس‌ام‌اس اطلاع داده شده و می‌توانید امارات‌ آی‌دی خود را از نزدیک‌ترین اداره‌ی پست دریافت کنید.

زمانی که در انتظار دریافت امارات‌ آی‌دی جدید هستید، می‌‌توانید از نسخه‌ی دیجیتال آن در اپلیکیشن ICP استفاده کنید.

مرحله‌ ۲ – انجام تست پزشکی

وقتی درخواست امارات‌ آی‌دی جدید را دادید، باید تست پزشکی انجام دهید.

انجام تست پزشکی برای تمدید اقامت تمامی افراد به جز افراد زیر ۱۸ سال ساکن امارات الزامی است. به گفته‌ی وبسایت u.ae، تست پزشکی برای اطمینان از عدم ابتلای شخص به بیماری‌های انتقال‌پذیری مثل HIV و سل انجام می‌شود.

برای انجام تست پزشکی، باید به یکی از مراکز تست پزشکی دولتی مراجعه کنید. در دبی به مراکز تست پزشکی تحت پوشش به اداره سلامت دبی (DHA)، در ابوظبی به مراکز تحت پوشش SEHA و در سایر امارت‌ها به مراکز تحت پوشش وزارت درمان و پیشگیری (MOHAP) مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز:

 • کپی گذرنامه
 • کپی امارات آی‌دی
 • عکس رنگی با پس‌زمینه‌ی سفید
 • ممکن است لازم باشد یک کپی از فرم ثبت‌نام امارات‌ آی‌دی خود را نیز همراه داشته باشید.

هزینه: هزینه‌ی تست عادی ۲۵۰ درهم می‌باشد.

این مرحله چقدر طول می‌کشد؟

بعد از این که تست پزشکی را در مراکز مربوطه انجام دهید، نتیجه‌ی آن را از طریق اس‌ام‌اس و ایمیل دریافت می‌کنید. همچنین گواهی سلامت پزشکی شما از طریق پیک فرستاده می‌شود تا برای انجام کارهای مربوط به تمدید ویزای اقامت، آن را در اختیار داشته باشید.

مرحله‌ ۳ – تمدید مجوز اقامت

در تاریخ ۱۶ می ۲۰۲۲ ICP اعلام کرد که امارات آی‌دی به عنوان مدرک سکونت جایگزین برچسب ویزای اقامت خواهد شد. با این حال افراد ساکن دبی هنوز باید برچسب ویزا را در گذرنامه‌ی خود داشته باشند.

هنگامی که گواهی سلامت پزشکی خود را از طریق پیک دریافت کردید، می‌توانید به مرحله‌ی تمدید ویزای اقامت بروید.

ثبت‌نام برای تمدید مجوز اقامت را هم می‌توان به صورت آنلاین و هم از طریق تایپینگ سنترها انجام داد. بعد از انجام ثبت‌نام آنلاین، پیکی به آدرس شما فرستاده خواهد شد و گذرنامه‌ی شما را از شما دریافت می‌کند. اگر ثبت‌نام را از طریق تایپینگ سنتر انجام دهید، می‌توانید گذرنامه‌ی خود را همانجا به پیک تحویل دهید.

مدارک مورد نیاز:

 • عکس رنگی جدید با پس‌زمینه‌ی سفید
 • کپی گذرنامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • فرم ثبت‌نام امارات آی‌دی
 • بیمه‌ی درمانی یا کارت سلامت

هزینه:

 • هزینه‌ی ثبت‌نام: ۵۰ درهم
 • هزینه‌ی صدور ویزا: ۱۰۰ درهم
 • هزینه‌ی خدمات ICP: ۵۰ درهم

مرحله ۴ – دریافت امارات آی‌دی جدید و پاسپورت

اگر ویزای شما برای دبی باشد، بعد از تایید ثبت‌نام شما برای ویزا، پاسپورت‌تان برچسب ویزا خورده و از طریق پیک به شما تحویل داده می‌شود. امارات آی‌دی جدید شما نیز همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد، به نزدیک‌ترین اداره‌ی پست فرستاده خواهد شد و می‌توانید آن را حضوری دریافت کنید.

تمدید ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی برای چه کسی لازم است؟

ویزای توریستی برای شخصی لازم است که نمی‌تواند ویزای حین ورود بگیرد یا بدون ویزا وارد امارات شود. گرفتن این نوع ویزا برای دختران زیر ۱۸ سال ممکن نیست مگر همراه با والدین خود قصد سفر به امارات را داشته باشند.

از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۸ قانونی تصویب شد که در آن، افراد زیر ۱۸ سالی که در بازه‌ی زمانی ۱۵ جولای تا ۱۵ سپتامبر هر سال همراه بزرگسالان قصد سفر داشته باشند، ویزای رایگان دریافت خواهند کرد.

اعتبار ویزای توریستی چقدر است؟

بسته به برنامه‌ی سفر شما، ویزای توریستی امارات می‌تواند اعتبار ۳۰ روزه یا ۹۰ روزه داشته باشد و سینگل (اجازه‌ی یک بار ورود) یا مالتیپل (اجازه‌ی چندبار ورود) باشد. اخیرا امارات ویزای پنج‌ ساله‌ای تعریف کرد که توریست‌ها با داشتن این ویزا می‌توانند در یک بازه‌ی ۵ ساله، بارها به امارات سفر کنند و حداکثر ۹۰ روز بمانند که این مهلت تا ۹۰ روز دیگر قابل تمدید است.

چگونه می‌توان برای ویزای توریستی اقدام کرد؟

شما می‌توانید از طریق شرکت‌های هواپیمایی برای ویزای امارات اقدام کنید. هر شرکت هواپیمایی برای صدور ویزا شرایط مخصوصی دارد، مثلا اینکه برای سفر به امارات باید از آن شرکت هواپیمایی بلیت تهیه کنید.

توریست‌ها همچنین می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر و هتل‌‌های امارات و با رزرو بلیت تور یا رزرو اتاق در هتل، برای دریافت ویزای توریستی اقدام نمایند. شما می‌توانید با تماس با آژانس‌های مسافرتی کشور خودتان درباره‌ی تورهای امارات اطلاعات لازم را کسب کنید.

هنگام تماس با آژانس‌های مسافرتی، حتما به اعتبار آژانس مسافرتی توجه کنید و پیش از فرستادن هرگونه مدارک یا مبلغی، ابتدا مطمئن شوید که آن آژانس کاملا معتبر است. برای تایید اعتبار آژانس می‌توانید با سفارت امارات در کشور خود تماس بگیرید.

دقت کنید که سفارت امارات به طور مستقیم ویزای توریستی صادر نمی‌کند و برای دریافت ویزای توریستی امارات، باید از طریق یکی شرکت‌های هواپیمایی، آژانس‌های مسافرتی یا هتل‌های دبی اقدام کنید تا برایتان از مقامات مربوطه درخواست صدور ویزا کنند.

تمدید و طولانی کردن ویزای توریستی دبی

تمامی ویزاها را می‌توان با درخواست تمدید و درصورت تایید، تا دوبار به مدت ۳۰ روز تمدید کرد. برای تمدید ویزا نیازی به خروج از امارات نیست.

مسافران و توریست‌ها تا زمان اعتبار ویزای خود می‌توانند با پرداخت ۶۰۰ درهم برای هر بار تمدید، ویزای خود را تمدید کنند.

افرادی که بعد از مهلت اعتبار ویزای خود در امارات بمانند، پس از ۱۰ روز باید به ازای هر روز اضافه ماندن ۱۰۰ درهم جریمه پرداخت کنند.

این قوانین شامل افراد زیر نمی‌شود:

افراد مقیم کشورهای GCC و همراهان آن‌ها

افرادی که مجوز ورود ویژه  (special entry permit) و مجوز ۹۶ ساعته برای ماموریت‌های ویژه دارند.

شما تا به حال تجربه تمدید ویزای اقامت امارات یا تمدید ویزای توریستی دبی را دارید؟ برای ما بنویسید. همچنین می توانید اطلاعات مفید دیگر برای کار، زندگی، تحصیل و تفریح در امارات را با جست و جو در وبسایت رسانا به راحتی پیدا کنید. علاوه بر این می توانید به اطلاعات تماس و معرفی بیزینس‌های فارسی زبان امارات دسترسی داشته باشید و کسب و کار خود را نیز به ایرانیان مقیم امارات و ذینفعان دیگر، با رسانا معرفی کنید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل