اخبار امارات

ویزاهای کاری دبی سه ساله می شوند

افزایش اعتبار از دو به سه سال

شورای ملی فدرال (FNC) که نهاد پارلمانی امارات است، طرح تمدید مجوز کار (ورک پرمیت) از دو سال به سه سال را تایید کرد. این تصمیم در پی پیشنهاد یک کمیته FNC برای کاهش هزینه‌های مالی در رابطه با اخذ مجوز کار صورت گرفت.

در حال حاضر، اعتبار مجوز کار در امارات که توسط وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی (MoHRE) صادر می‌شود، دو سال است و فرد نمی‌تواند بدون دریافت این مجوز به‌صورت قانونی در امارات مشغول به کار شود.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع ویزاهای دبی برای افراد مختلف

 

گزارشی که کمیته‌ امور مالی، اقتصادی و صنعتی شورای ملی فدرال ارائه داد حاوی پیشنهادی مبنی بر افزایش مدت اعتبار مجوز کار از دو سال به سه سال بود. این کمیته پیشنهاد‌های دیگری شامل لغو هزینه‌ی مجوز کار برای تغییر شغل نیز ارائه داد. پیشنهاد دیگری که FNC آن را تایید کرد این بود که کارگران پس از دوره‌ی آزمایشی باید حداقل یک سال نزد کارفرما بمانند، اما در صورت موافقت کارفرما این اجبار می‌تواند لغو شود.
وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات به FNC گفت که امسال در سراسر کشور بیش از ۷۲ هزار بازرسی انجام داده است؛ شامل ۲۳۰۰ بازرسی مربوط به موارد مشکوک به سرپیچی از قوانین بومی‌سازی. حدود ۴۳۰ مورد شناسایی شد که برخی از آن‌ها به دادسرای عمومی ارجاع داده شدند.

در نشست هفته‌ی گذشته‌ی FNC، عبدالرحمن الاعور، وزیر منابع انسانی و بومی‌سازی امارات، برای حفاظت از کارفرمایان بر سه سیاست کلیدی تاکید کرد:

  • سیستم بیمه حفاظت از کارگران که در آن برای کارفرمایان الزامی است که با پوشش بیمه کارکنان خود را از شرایطی مانند انحلال شرکت یا عدم پرداخت حقوق در امان نگه دارند. بیش از ۹۶ درصد کارکنان ثبت‌شده در امارات تحت پوشش این طرح بیمه قرار گرفته‌اند.
  • سیستم حفاظت از دستمزد که از پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان اطمینان برقرار می‌کند. این سیستم شرکت‌ها و موسسات را مجبور می‌کند که از طریق موسسه‌های مالی معتبر تعهدات مالی خود را انجام دهند.
  • بیمه‌ی بیکاری که بیش از ۲ میلیون نفر شامل ۴۰ هزار اماراتی در این طرح بیمه ثبت‌نام کرده‌اند. کارگران واجد شرایط در امارات باید پیش از ۳۰ ژوئن در این طرح بیمه ثبت‌نام کنند تا مشمول جریمه نشوند. این بیمه یک سوپاپ اطمینان بسیار کم هزینه ایجاد می‌کند که در صورت از دست دادن شغل از کارگر حمایت می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا