سفر به امارات

ویزای توریستی پنج ساله امارات / ویزای مولتی دبی

چگونه می‌توان برای ویزای توریستی پنج ساله امارات درخواست داد؟

در روز ۲۱ مارس ۲۰۲۱، کابینه‌ی امارات متحده عربی صددور ویزای توریستی مولتی (ویزای توریستی با امکان چند بار ورود) پنج ساله را برای تمام ملیت‌ها تایید کرد. این اقدام جدید، خبر خوبی برای افرادی است علاقه‌ی زیادی به سفرهای توریستی به شهر زیبای دبی دارند. همچنین برای افرادی که مرتبا با اهداف تجاری در حال رفت و آمد به دبی و سایر بخش‌های امارات متحده‌ی عربی هستند، می‌تواند فوق‌العاده مفید باشد. از جهتی این تصمیم به رشد هر چه بیشتر و پیشرفت مداوم صنعت گردشگری امارات به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر دنیا، کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

با داشتن این ویزا، افراد می‌توانند در بازه‌ی زمانی تعیین شده یعنی پنج سال، به هر تعداد دفعاتی که بخواهند به کشور وارد شوند.
طبق جزئیات اعلام شده هنگام معرفی ویزای توریستی پنج ساله امارات، برای دریافت این ویزا نیازی نیست که شخص یا سازمانی در امارات اسپانسر شما باشد. توریست‌ها می‌توانند تحت اسپانسرشیپ خودشان برای دریافت این ویزا اپلای کنند.در ادامه هر آنچه براى دريافت اين ويزا و شرايط آن بايد بدانيد به طور مفصل شرح داده شده است

ادارات مهاجرت امارات گزینه‌ی درخواست برای ویزای توریستی چند-بار-ورود پنج ساله جهت وارد شدن به کشور را در اختیار مردم گذاشته‌اند. بنا به گفته‌ی اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی این ویزا برای تمام ملیت‌ها می‌تواند صادر شود.
با این ویزای پنج ساله گردشگران می‌توانند تحت اسپانسرشیپ خودشان چند بار وارد کشور شوند و در هر بار ورود ۹۰ روز بمانند، که البته امکان تمدید برای ۹۰ روز دیگر هم وجود دارد. متقاضیان برای درخواست این ویزا باید ۶۵۰ درهم به اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی امارات بپردازند.

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی برای پزشکان چیست و چه کاربردی دارد؟

 

در زیر مراحل قدم به قدم درخواست برای ویزای توریستی پنج ساله امارات با امکان چند بار ورود از طریق اداره‌ی فدرال هویت و شهروندی را مشاهده می‌کنید:

مرحله‌ی ۱: وارد وبسایت ICA شوید www.ica.gov.ae))

مرحله‌ی ۲: گزینه‌ی ‘E-channel Services را از بخش اصلی وبسایت انتخاب کنید.

مرحله‌ی ۳: گزینه‌ی ‘Public services’ را انتخاب کنید.

مرحله‌ی ۴: سرویس Visa _ multi-trip /tourist long-term (5 years) for all nationalities / visa issuance را انتخاب کنید.

مرحله‌ی ۵: فرم درخواست را با اطلاعات شخصی و جزئیات پاسپورت خود پر کنید.

مرحله‌ی ۶: اسناد ضروری مانند کپی پاسپورت و عکس خود ، بیمه‌ی بهداشت، و گزارش صورت حساب‌های بانکی شش ماه گذشته را آپلود كنيد.متقاضیان باید در شش ماه گذشته مبلغ میانگین ۴۰۰۰ دلار یا معادل آن را در حساب خود داشته باشند.

مرحله‌ی ۷: فرم درخواست خود را بررسی و مرور کنید.

مرحله‌ی ۸: هزینه‌های لازم را پرداخت کنید.

پس از تاييد درخواست، ويزاى شما به صورت ديجيتال به ايميل شما ارسال خواهد شد.

محاسبه‌ی سال (اول، دوم تا پنجم) از تاریخ نخستین ورود به کشور با استفاده از این ویزا آغاز می‌شود. اگر می‌خواهید مدت اقامت سالانه در امارات متحده عربی را برای بیش از ۹۰ روز در یک سال و برای یک دوره‌ی حداکثر ۱۸۰ روزه تمدید کنید، می‌توانید درخواست خود برای تمدید مدت اقامتتان در کشور را ثبت کنید.

 

چه مدارکی برای ویزا لازم است؟

 • صورت حساب بانکی در شش ماه گذشته برای اثبات اینکه موجودی شما 4000 دلار آمریکا یا معادل آن به ارز خارجی است.
 • گواهی بیمه درمانی امارات
 • فتوکپی صفحه اول و آخر پاسپورت
 • عکس های رنگی اخیر در اندازه پاسپورت که باید در پس زمینه سفید بگیرید
 • بازدیدکنندگان همچنین ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی در طول درخواست ویزای چند بار ورود پنج ساله امارات داشته باشند، از جمله این مدارک: یک کپی از بلیط هواپیما، مدرک اقامت مانند دعوت نامه از دوستان و خانواده در امارات، رزرو هتل یا قرارداد اجاره.

 

آیا داشتن اسپانسر ساکن امارات برای کسب این ویزا ضروری‌ست؟

طبق جزئیات اعلام شده در زمان معرفی ویزا، این ویزا نیازی به یک سازمان یا شخص ساکن امارات به عنوان اسپانسر ویزا ندارد. گردشگران می‌توانند تحت اسپانسرشیپ خودشان برای ویزا ویزای توریستی پنج ساله ی امارات با امکان چند بار ورود اپلای کنند.

توجه: به خاطر داشته باشید که پس از دریافت ویزای سفر به امارات، بررسی الزامات واکسیناسیون و تست پی سی آر پیش از رزرو بلیط اهمیت بسیار زیادی دارد.

چه كسانى مى توانند براى ویزای توریستی پنج ساله امارات اقدام كنند؟

در اين مورد شرايط اعطاى ويزاى توريستى چندبار ورود درست مثل ويزاى توريستى يكبار ورود است.
ویزای توریستی چندبار ورود را می توان برای گردشگران فردی واجد شرایط از سراسر جهان و همه ملیت‌ها دریافت کرد. زنان زیر 18 سال نمی‌توانند برای این نوع ویزا درخواست دهند مگر اینکه با والدین خود سفر کنند. طبق مصوبه کابینه که در جولای 2018 به تصویب رسید، کودکان زیر 18 سال که بزرگسالان را همراهی می‌کنند، می توانند از 15 جولای تا 15 سپتامبر هر سال ویزای رایگان برای بازدید خود دریافت کنند.

اعتبار ويزاى توريستى چندبار ورود چقدر است؟

ویزای توریستی پنج ساله امارات به گردشگران این امکان را می‌دهد که چندین بار با اسپانيرشيپ شخصی وارد کشور شوند و در هر بازدید 90 روز در کشور بمانند که مدت آن می‌تواند برای 90 روز دیگر نيز تمدید شود. تا پیش از این طرح، توریست‌ها تنها می‌توانستند ویزاهای سی یا نود روزه بگیرند.

اقدام براى ويزاى توريستى چندبار ورود از طريق شخص هاى ثالث

ویزای توریستی شما چه يك بار ورود باشد و چه چندبار ورود از طریق خطوط هوایی هر شرکت هواپیمایی شرایطی دارد که اگر رعایت شود، ویزای شما توسط آنها تنظیم مى‌شود. یکی از اين شرایط پرواز با آن‌هاست. برای اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر، خطوط هوایی مستقر در امارات را برای انواع ویزا، امکانات، شرایط و ضوابط بررسی کنید.

آژانس‌های مسافرتی و هتل‌های دارای مجوز در امارات نيز می‌توانند برای شما ویزای توریستی ترتیب دهند، مشروط بر اینکه بلیط را از طریق آن‌ها خریداری کنید و رزرو هتل را با هتل خاصی انجام دهید.

مهم است که اصالت آژانس های مسافرتی را که با آنها سر و کار دارید بررسی کنید و تا زمانی که 100 درصد از اصل بودن مجری تور مطمئن نشدید، از پرداخت یا ارسال کپی مدارک رسمی خودداری کنید.

برای تایید می توانید از سفارت امارات در کشور خود کمک بگیرید.

بايد توجه داشت كه سفارت های امارات ویزای توریستی صادر نمی کنند. برای دریافت ویزای توریستی پنج ساله امارات، باید با یکی از خطوط هوایی مستقر در امارات، یک آژانس توریستی یا هتلی (محلی که قصد اقامت در آن را دارید) در امارات تماس بگیرید تا از طرف شما برای ویزا درخواست دهند يا خودتان اين كار را از طريق وبسايت رسمى ICA انجام دهيد.

تمدید ویزای توریستی پنج ساله امارات

انواع ویزای بازدید و توریستی پس از درخواست و تایید موفقیت آمیز مراجع ذیربط، دو بار به مدت 30 روز قابل تمدید می‌باشد. این کار را می‌توان بدون نیاز به خروج از کشور انجام داد. بازدیدکنندگان و گردشگران می‌توانند برای تمدید دوم قبل از انقضای دوره اول با 600 درهم در هر بار تمدید درخواست دهند.
در صورت منقضى شدن زمان ويزا ، اقامت در كشور با روزى ١٠٠ درهم جريمه همراه خواهد بود.

در كل تفاوت زيادى در شرايط و مراحل دريافت اين نوع ويژه از ويزاى توريستى پنج ساله امارات با ويزاى توريستى يك بار ورود وجود ندارد.با اين حال ، كاربرد و امكاناتى كه به دست مى دهد براى بسيارى مفيد است و روند سفرهاى كوتاه مدت آن‌ها را به امارات متحده عربى تسهيل مى‌كند

 


بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای طلایی برنامه نویسان و مزایای باورنکردنی آن

 

چه كسانى واجد شرايط ویزای توریستی پنج ساله امارات هستند؟

اين افرادبايد پاسپورتى با حداقل ٦ ماه اعتبار داشته باشند و گردش حساب ٦ ماه آخرشان ٤٠٠٠ دلار يا معادل آن به ارزهاى ديگر باشد.

چه مدت مى‌توان با اين ويزا در امارات ماند؟

نوبت اول اين ويزا براى ٩٠ روز اعطا مى‌شود كه ٩٠ روز ديگر نيز قابل تمديد است، اما تعداد روزهاى اقامت در امارات در يك سال نمى‌تواند از ١٨٠ روز بيشتر باشد.

 

اگر بعد از پایان اعتبار ویزای توریستی در امارات بمانم چه می شود؟

 

اگر توریستی بیش از مدت ويزا اقامت داشته باشد، مهلت خروج او چقدر است؟

مهلت خروج بدون جریمه اضافه اقامت 10 روز از تاریخ انقضای ویزای توریستی است.

جریمه ویزای توریستی پس از پايان اعتبار ، در روز چقدر است؟

اقامت بیش از حد مجاز در امارات تحت ویزای توریستی، جریمه‌ای معادل 100 درهم برای هر روز اضافه اقامت به همراه دارد.
یک هزینه اضافی برای مجوز خروج وجود دارد که باید در هنگام خروج توسط بازدیدکنندگانی که بیش از حد اقامت كرده‌اند پرداخت شود.

در صورت تغییرات در قوانین یا منتشر شدن اطلاعات مفید و جزئیات بیشتر در مورد ویزای توریستی پنج ساله امارات، تمام موارد از طریق وبسایت و شبکه‌های اجتماعی رسانا منتشر خواهد شد و به سرعت در دسترس شما قرار خواهد گرفت. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر برای سفر به امارات، آشنایی با تفریحات مختلف دبی، قوانین و شرایط کار و زندگی در امارات، کاریابی و به طور خلاصه هرآنچه برای زندگی، سفر و کار در امارات نیاز دارید با ما در سایت رسانا همراه باشید. ما تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا به عنوان اولین مرجع فارسی زبان نیازمندی‌های زندگی در امارات، تمام نیازهای روزانه‌ی شما اعم از آشنایی با بیزینس‌های مختلف فارسی زبان، معرفی بیزینس‌های جدید و کمک به ایجاد بستری برای رشد بیشتر جامعه‌ی فارسی زبان ساکن امارات را برآورده کنیم. پس با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام، من برای ویزای توریستی پنج ساله میخوام از ایران اقدام کنم؛ شما اقدام میکنید برای ثبت نام؟

  1. سلام وقت بخیر. خیر ما این خدمات رو ارائه نمی‌دهیم ولی می‌تونید در صفحه معرفی بیزینس‌های توریستی در بخش خدمات سایت ما، شرکت‌هایی رو که این کار رو انجام می‌دهند مشاهده بفرمایید.

  2. سلام وقت بخیر.
   خیر ما مستقیما در این زمینه فعالیتی نداریم و چنین خدماتی ارائه نمی‌کنیم.

   اما در بخش خدمات سایت قسمت توریستی، لیست شرکت‌های فارسی زبان امارات که این خدمات رو انجام می‌دن، همراه با معرفی و اطلاعات تماس در اختیار شما قرار دادیم. می‌تونین با مشاهده و بررسی، شرکت مورد نظرتون رو برای دریافت این خدمات انتخاب کنید و باهاشون در ارتباط باشید.
   https://resanauae.com/services/tourism

 2. سلام
  من حساب شخصی ندارم، آیا امکان دارد که از گردش مالی شخص دیگری استفاده کرد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا