اخبار امارات

ویزای جدید کشورهای GCC شبیه ویزای شنگن

احتمال صدور ویزای GCC برای سفر آسان ساکنین امارات

هم‌اکنون شهروندان کشورهای عضو GCC شامل بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات، می‌توانند بدون ویزا در این منطقه سفر کنند. این یعنی در عمل کشورهای GCC برای شهروندان این شش کشور مرزی ندارند.

اما حالا ممکن است این موضوع شامل ساکنین کشورهای GCC نیز بشود و اتباع خارجی ساکن در دبی، ابوظبی و دیگر شهرها بتوانند بدون ویزا به سایر کشورهای این اتحادیه سفر کنند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع ویزای امارات برای افراد مختلف

 

این طرح مشابه منطقه‌ی شینگن در اروپا است که در آن افراد می‌توانند بدون نیاز به کنترل در مرزها میان کشورهای مختلف این منطقه سفر کنند و به جابه‌جایی کالاها و خدمات مختلف در اتحادیه اروپا کمک می‌کند.

بنابراین اگر این طرح عملی شود همان‌طور که یک خارجی در اروپا می‌تواند با داشتن ویزای شنگن از مرز عبور کند و برای مثال از آلمان به فرانسه برود، افراد خارجی ساکن امارات نیز می‌توانند بدون نیاز به ویزا به کشورهای همسایه مانند عربستان سعودی سفر کنند.

ایده‌ی این طرح در چارچوب همایش عربین ترول مارکت امسال مطرح شد و تمام شرکت‌کنندگان از طرح ایجاد منطقه‌ی مشابه شنگن بین کشورهای GCC استقبال کردند.

عالیجناب عبدالله صالح مشاور وزیر دولت امارات می‌گوید این طرح با آسان‌ کردن سفر میان کشورهای GCC گردشگری را برای همه‌ی کشورها افزایش می‌دهد. ایشان می‌گوید: «اگر مسافری از مسافت دور به منطقه بیاید، توانایی رفتن به چند کشور بدون محدودیت‌های مرزی می‌تواند برای او بسیار جذاب باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا