اخبار امارات

امارات موقتا واردات ماشین های برقی فلکس واگن را متوقف می کند

وزارت اقتصاد امارات به‌طور موقت واردات خودروهای برقی فولکس‌واگن ساخت چین را ممنوع کرد.

به گفته‌ی این وزارت ثبت این خودروها در اداره‌ی اعطای مجوز این کشور به حالت تعلیق در خواهد آمد. خودروهایی که برای صادرات پس از واردات وارد کشور شده‌اند و خودروهایی که پیش از این خریداری شده‌اند از این موضوع معاف هستند.

شرکت Al Nabooda که فروشنده‌ی رسمی خودروهای فولکس‌واگن در دبی و امارت‌های شمالی است می‌گوید این تصمیم تضمین می‌کند که خودروهای جدیدی که پس از این فروخته می‌شوند مناسب بازار امارات بوده و از الزامات فنی و کیفی برخوردار می‌باشند.

به‌گفته‌ی وبسایت این شرکت، هر دو شرکت النبوده و فولکس‌واگن از این تصمیم حمایت کرده‌اند و با توجه به اولویت برای ایمنی مشتریان، تعهد خود به ایجاد احساس اطمینان در مشتریان را حفظ کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: خرید خودرو دست دوم در دبی و آشنایی با بازار ماشین های کارکرده در امارات

 

با فروش خودرو‌هایی که مناسب بازار امارات ساخته شده و امتحان پس داده باشند، استانداردهای کیفی و ایمنی آن‌ها در موازات با قوانین این کشور خواهد بود.

در ماه آگوست خودروهای هاچ‌بک و تمام الکتریک فولکس‌واگن از جمله ID4 و ID6 (نسخه‌ی هفت سرنشین آن) بدون گذراندن آزمون‌های کیفی و ایمنی در دبی فروخته شدند. این خودروها توسط فروشندگان خصوصی و غیررسمی وارد امارات شده‌اند و بنابراین در حقیقت خودروهای شرکت فولکس‌واگن محسوب نمی‌شوند. به‌گفته‌ی النبوده، هنوز خودروهای برقی فولکس‌واگن برای بازار امارات و کشورهای GCC امتحان پس نداده‌اند و به‌طور رسمی وارد این بازار نشده‌اند.

این خودروها که پیش‌تر به‌صورت غیررسمی فروخته شده‌اند گارانتی تعویض بین‌المللی ندارند و خدمات و تعمیرات آن‌ها توسط نمایندگی‌های موجود در امارات انجام نمی‌شود.

مشتریانی که با دانستن این موضوع دست به خرید این خودروها از مراجع غیررسمی می‌زنند باید بدانند که علاوه بر عدم وجود گارانتی، این خودروها نسخه‌ی نرم‌افزاری مخصوص بازارهای دیگر را دارند و تحت پوشش نمایندگی‌های فولکس‌واگن و النبوده در امارات نیستند.

آزمایش خودروهای برقی در دماهای بالا برای حصول اطمینان از عملکرد آن‌ها در بازار امارات ضروری و حیاتی می‌باشد. با این کار مشکلات احتمالی که در شرایط خاص ممکن است رخ بدهد مشخص شده و پیش از ورود این خودروها به بازار رفع خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا