EXPO 2020

ربات ها در رویداد اکسپو دبی!

با ربات های اکسپو  که همراه شما خواهند بود، آشنا شوید

همانطور که از مدت‌ها قبل پیش‌بینی شده بود، نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، میزبان حدود 25 میلیون بازدیدکننده از سراسر جهان خواهد بود. اما اگر در کنار هزاران نفری که همزمان با شما غرق بازدید از پاویون‌ها و شگفتی‌های مختلف این رویداد هستند، چمشتان به ربات‌ های رویداد اکسپو افتاد، تعجب نکنید! تعدادی ربات پیشرفته با توانایی‌های حیرت‌انگیز، مدام مشغول فعالیت‌ هستند تا تجربه‌ی بازدید از نمایشگاه را برای شما راحت‌تر کنند.

آن‌ها طیف متنوعی از خدمات هوشمند را فراهم می‌کنند که چشم‌انداز کوتاهی از چگونگی آینده در اختیار ما قرار می‌دهند.

در اکسپو ۲۰۲۰ دبی، بازدید کنندگان درمی‌یابند که آینده‌ی روباتیک چگونه خواهد بود و چطور چنین تکنولوژی‌های هوشمندی شهرهای آینده‌محور را شکل می‌دهند.

ویکتور علی، بنیانگذار و مدیر عامل ‘ترمینس گروپ’ شرکتی که ۱۵۲ ربات اکسپو 2020 دبی را کار گذاشته است گفت: “ظهور ربات‌ها به بشر کمک می‌کند که فعالیت‌های پیش پا افتاده و یکنواخت را کنار بگذارد و به سوی تجارب پیشرفته‌ی انسانی و کارایی حداکثری فعالیت‌های صنعتی حرکت کند.”

وی افزود که ربات‌های قابل برنامه‌ریزی حاضر در ابررویداد، طیف متنوعی از خدمات هوشمند را فراهم می‌کنند که چشم‌انداز کوتاهی از چگونگی آینده در اختیار ما قرار می‌دهند.

سرزمین ربات‌ها در دبی

ربات ها در دبی

علی گفت: “نخستین دسته‌ی ربات‌های هوشمند همین حالا هم در دبی هستند و با موفقیت تست‌های سختگیرانه‌ی کنترل کیفیت را پشت سر گذاشته اند.”

او افزود که ربات‌های خدمات‌محور به زودی برای زندگی روزمره ارزشمندتر می‌شوند و صنعت رباتیک تمرکز رو به افزایشی بر روی شتاب‌بخشی به به‌کارگیری جامع راه‌حل‌های تکنولوژیکی برای توسعه‌ی ربات‌های خدماتی هوشمند و شخصی‌سازی‌شده خواهد داشت.

ربات های اکسپو 2020 دبی در دفتر مرکزی شرکت واقع در چین توسعه داده شده و پس از آن به دبی انتقال یافتهاند. این ربات‌ها نقش‌های متنوعی در رویداد خواهند داشت که از میان آن‌ها می‌توان به خوشامدگویی به بازدیدکنندگان، اجرا در نمایش‌های ویژه و کمک‌رسانی به بازدیدکنندگان اشاره کرد. ربات‌ها همچنین در دلیوری غذا و نوشیدنی و سایر خدمات رسیدگی به مهمانان یاری‌رسان خواهند بود.

علی گفت که “ما باور داریم که ربات‌ها، با کمک تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، عاقبت خواهند توانست که در شهرهای آینده‌محور خدماتی بنیادی ارائه دهند. بنابراین، شاهد این خواهیم بود که سخت‌افزارهای هوشمند، مانند ربات‌ها، در کنار هوش مصنوعی، فایو جی، کلان داده، رایانش ابری و لبه‌ای بخشی از زیربنای شهرهای دیجیتالیزه‌شده‌ی آینده می‌شوند.

 

بیشتر بخوانید: دو جاذبه دیدنی رویداد اکسپو دبی

 

ترمینس تکنولوژی یک مرکز تحقیق و توسعه و نخستین دفتر مرکزی خود خارج از چین را در منطقه‌ی ۲۰۲۰ برپا می کند و از پیشرانان حرکت دبی به سوی یک اقتصاد نوآورانه خواهد بود.

وقتی که اکسپو ۲۰۲۰ به طور رسمی در اول اکتبر آغاز شود، یک سورپرایز در انتظار بازدیدکنندگان خواهد بود. اگر به دنبال این هستید که راه خود را پیدا کنید یا یک فنجان قهوه می‌خواهید، می‌توانید روی کمک ربات های اکسپو 2020 حساب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با این ربات‌های جذاب و دیدنی آشنا شویم.

>> اپتی ربات

اپتی ربات در دبی

یکی از ربات‌های هوشمند به نام اپتی، ربات مسکاتی (شگونه) است که برای اکسپو ۲۰۲۰ طراحی شده است. این ربات وظیفه‌ی مهم تعامل با بازدیدکنندگان و سرگرم‌سازی گردشگران از سراسر جهان را بر عهده خواهد داشت.
آپتی حدودا یک متر طول دارد و مجهز به زاویه‌ی عقب ۱۸ درجه‌ای است تا به آسانی با مردم ارتباط برقرار کند. این ربات می‌تواند تا حدود ۲۴ ساعت سر پا بماند، رفتاری ایمن و متعادل داشته باشد و آزادانه در تمام جهات حرکت کند.
یکی از برنامه‌های تفریحی خاص اکسپو ۲۰۲۰ دبی رقص گروهی چند ربات اپتی خواهد بود.

>> پاترول ربات

پاترول ربات در دبی

ربات‌های پاترول (گشتی) وظیفه‌ی نظارت و محافظت از سایت اکسپو را بر عهده دارند. این ربات‌های رویداد اکسپو دبی به دوربین تشخیص چهره‌ی اچ دی، دوربین حرارتی همزمان و کلید کمک فوری مجهز هستند و می‌توانند روزانه فعالیت ۲۴ ساعته داشته باشند تا دستورالعمل‌های ایمنی مانند فاصله‌ی اجتماعی را به بازدیدکنندگان یادآوری کنند.
ربات‌های پاترول همچنین توانایی تشخیص صدا دارند تا به سوالات شما پاسخ دهند، نظارت ۲۴ ساعته در تمام ۷ روز هفته داشته باشند و اطلاع‌رسانی‌های فوری را انجام دهند.

>> اتندنت ربات

اتندنت ربات در دبی

ربات‌های اتندنت (همراه) شما را به سوی مقاصد خاص مورد نظرتان راهنمایی خواهند کرد. آن‌ها به طور کامل به تعامل چندرسانه‌ای شامل تعامل صوتی با پردازش طبیعی زبان، تشخیص چهره، تشخیص هویت و رابط کاربر گرافیکی چندلمسی مجهز هستند.
این ربات‌ها همچنین می‌توانند تصویر، متن، صوت و ویدیو به بازدیدکنندگان نمایش دهند تا امکان دسترسی و دریافت اطلاعات ضروری را داشته باشند.

>> دلیوری ربات

دلیوری ربات در دبی

این ربات‌ها مسئولیت حمل کالا‌ها و سایر انواع اشیاء اطراف سایت اکسپو 2020 را بر عهده دارند.
آن‌ها از سیستم تشخیص وزن خودکار برخوردار هستند و می‌توانند در صورت لزوم کالاهای دوباره موجود شده را بازگردانند یا مجددا شارژ کنند.
این مدل از فناوری تشخیص صدا نیز بهره‌مند است تا به سوالات شما پاسخ دهد.

>> وندینگ ترولی

وندینگ ترولی در امارات

ترولی‌های فروش یک نوع از ربات‌های دلیوری هستند و می‌توانند نقش‌های متفاوتی را در اکسپو انجام دهند.
می‌توان آن‌ها را به قفسه مجهز کرد تا راهنماهای بازدیدکنندگان، مطالب خواندنی یا نقشه‌ها را حمل کنند. جدای از این، آن‌ها همچنین قابلیت حمل قاب پوستر، سبدها و سینی‌های پذیرایی را دارند.

>> باریستا یانو

باریستا یانو در امارات

باریستا یانو برای بازدیدکنندگان قهوه سرو می‌کند و می‌داند که چگونه آن را در دکه‌های فروش طلبات آماده کند. این ربات حتی می‌تواند فضا را با گفتن لطیفه گرم کند.

>> دکتر ربات

دکتر ربات در دبی

علاوه بر بدل راکت فالکون ۹، سنگ ماه و اختراعات دیگر، پاویون آمریکا ربات‌های جراح خود را هم نمایش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: بلیت اکسپو 2020 با تخفیف ویژه

حفظ ایمنی در برابر کرونا با کمک ربات ها

برگزاری یک ابررویداد مانند اکسپو ۲۰۲۰ دبی، آن هم در زمانی که هنوز بسیاری از کشورها با همه گیری کرونا درگیر هستند، یقینا چالش بسیار بزرگی است.
انتظار می‌رود که این نمایشگاه بین‌المللی در طول زمان برگزاری شش ماهه‌ی خود از آغاز اکتبر، ۲۵ میلیون بازدیدکننده داشته باشد. با این حجم از جمعیت، حفظ سلامتی بزرگ‌ترین نگرانی شرکت‌کننده‌ها و بازدیدکنندگان است.

برای مقابله با چنین نگرانی‌هایی، تیم اکسپو ۲۰۲۰ دبی به صورت کامل خود را آماده کرده است و با مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی سختگیرانه، بی‌خطر بودن رویداد را تضمین می‌کند.

از ربات‌های کنترل فاصله‌ی اجتماعی گرفته تا برنامه‌ی کنترل صف‌ها با کمک هوش مصنوعی، و از اتاق‌های قرنطینه گرفته تا پارامدیک‌های گشت‌زن، ایستگاه‌های ضد عفونی و کلینیک‌های کمک‌های اورژانسی در محل، تیم اکسپو ۲۰۲۰ فکر همه جا را کرده است تا بتواند تجربه‌ای کاملا ایمن در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهد.

در این مطلب تلاش کردیم تا حد ممکن اطلاعات جالبی را در مورد ربات های  اکسپو  دبی در اختیار شما قرار دهیم. اگر در بازدید از اکسپو 2020 به این ربات ها برخوردید، حتما برای ما در شبکه های اجتماعی فیلم و تصویر بفرستید.

برای دریافت اطلاعات جامع و کاربردی برای بازدید از رویداد اکسپو با ما در سایت رسانا همراه باشید. علاوه بر پوشش خبرها و اطلاعات بزرگترین رویداد سال امارات، تلاش می‌کنیم هر آنچه برای کار، زندگی و تفریح در امارات نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین با معرفی بیزینسهای مختلف فارسی زبان امارات، در جهت پیشرفت و ارتقای فعالیت‌های ایرانیان امارات و دیگر هم زبانان ساکن این کشور تلاش می‌کنیم.
سایت رسانا اولین مرجع نیازمندی‌های زندگی در امارات به زبان فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا