دو جاذبه  دیدنی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

دو جاذبه دیدنی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی از این دو جاذبه‌ی خاص غافل نشوید

 

دبی میزبان اولین نمایشگاه اکسپویی است که تا کنون در خاورمیانه، آفریقا و آسیای جنوبی برگزار شده و سازمان‌دهندگان تخمین می‌زنند که 25 میلیون بازدید کننده در طول شش ماه برای بازدید از اکسپو 2020 دبی به امارات وارد خواهند شد.

 

با غرفه‌ها و تجربیات باورنکردنی که قبلاً اعلام شده بود‌، هرگز فکر نمی کردیم بتوانیم بیشتر از این برای آنچه که بزرگترین نمایش جهان لقب گرفته است هیجان زده باشیم. تا وقتی که حدود یک ماه قبل از افتتاح اکسپو 2020 دبی، دو جاذبه‌ی خارق‌العاده و تماشایی آن اعلام شد: باغ در آسمان که یک نمای خاص و 360 درجه از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی را به بازدیدکنندگان نشان می‌دهد و نمایش آبی که با فواره‌هایی رو به بالا، جاذبه را به مبارزه می‌طلبد.
هر دوی این جاذبه‌ها در نزدیکی مرکز سایت اکسپو یعنی الوصل پلازا قرار دارند.

 

 

 

بیشتر بخوانید: تمام اطلاعاتی که باید برای بازدید از نمایشگاه اکسپو 2020 دبی بدانید

بیشتر بخوانید: ربات ها در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی!

 

 

باغ در آسمان در دبیباغ در آسمان یک سکوی تماشا در ارتفاع ۵۵ متری است که چشم‌اندازی ۳۶۰ درجه از اکسپو ارائه می‌دهد. این برج چرخان دو کابین به هم پیوسته دارد که به سمت بالا و پایین حرکت می‌کنند. ساکنین می‌توانند از طبقه‌ی زیرزمین وارد کابین پایین و از طبقه‌ی روی زمین وارد کابین بالا شوند. برج در پارک جوبلی قرار دارد و طبقه‌ی بالایی آن که از طریق راه‌پله‌ی طبقه‌ی پایین قابل دسترسی است، با ده درخت ‘مشعل زرد’ تزئین شده است. این درختان می‌توانند به خوبی با دمای امارات وفق پیدا کنند و در پارک‌ها و بخش‌های مختلف دبی رایج هستند.

 

نمایی از باغ آسمان در دبی

جاذبه‌ی بعدی و یکی از خاص‌ترین‌ها، نمایش آبی‌ست. نمایش آبی ۲۰۲۰ که درست میان الوصل پلازای مشهور و پارک الیوبیل قرار دارد، عناصر آب، خاک و آتش را به یکدیگر متصل می‌کند. در مرکز این سازه دایره‌ی سوزانی از آتش قرار دارد که شعله‌های قرمز، سبز و زرد می‌سازد. 153 موج مجزا نمایشی بی‌نظیر از صفحه‌های روان و آب‌هایی که از دیواره‌ها به بالا می‌جهند و در پایان به پایین می‌افتند ارائه می‌دهند. هنگام شب موج‌ها با جاری شدن به بالای دیواره‌ها چشم‌اندازی می‌سازند که جاذبه را نقض می‌کند. در طول شب، امواج با شروع به بالا آمدن از دیوارها، منظره ای جاذبه گرانشی ایجاد می کنند. برای دیدن این که چگونه آب در میان سنگهای منحنی به ارتفاع 13 متر ناپدید میشود، می توانید به پایه آبشار بروید.

 

نمایش آبی دبیآب هم‌آوا با نوت‌های موسیقی به بالا می‌جهد و چون یک گروه ارکستر شاهکاری خلق می‌کند. نکته‌ی جالب اینجاست که سمفونی‌ای را که قرار است اجرا شود را رامین جوادی، آهنگساز ایرانی-آلمانی سریال مشهور بازی تاج و تخت نوشته است.
ویژگی‌های آب نمایش آبی توسط شرکت معماری، طراحی، تولید و مهندسی مستقر در کالیفرنیا به نام WET Design ساخته شده است. آنها از ابر رایانه‌ها و سایر فناوری‌های پیشگام برای ساخت برخی از معروف‌ترین چشمه‌ها و ویژگی‌های آب از جمله فانتین (فوارههای رقصان) در برج خلیفه دبی استفاده می کنند. فوارههای رقصان شرکت WET Design با همکاری هنر رامین جوادی بین موسیقی و تجربه تصویری آب، وحدت و هارمونی ایجاد میکنند. باقی بخشهای این جاذبه و چشمانداز اطراف را شرکت معماری، برنامه‌ریزی و طراحی شهری بین المللی SWA Group طراحی کرده است.

 

به خاطر داشته باشید که اگر برای بازدید به نمایشگاه اکسپو 2020 دبی رفتید، حتما از این دو جاذبهی دیدنی و پایونهای دیگر نمایشگاه فیلم و عکس بگیرید و اینستاگرام رسانا را روی این فیلمها و عکسها منشن کنید تا با نام خودتان در صفحهی اینستاگرام رسانا منتشر شوند.

 

همچنین برای اطلاع بیشتر از دیدنیهای نمایشگاه اکسپو 2020 دبی، قیمت بلیتها، راههای رفت و آمد، برنامههای مختلف و به طور خلاصه هر اطلاعات مفیدی که برای بازدید از ای رویداد بزرگ نیاز دارید، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید. ما در رسانا تلاش میکنیم با معرفی بیزینسهای فارسی زبان ساکن امارات و برقراری پل ارتباطی میان ایرانیان امارات و دیگر فارسی زبانان این کشور، به رشد و ارتقای هرچه بیشتر این بیزینسها کمک کنیم و در کنار آن اطلاعات متنوعی را در زمینهی کار، زندگی و تفریح در امارات در اختیار همراهان رسانا قرار دهیم.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل