ده مورد از جذابترین تفریحات اکسپو دبی

ده مورد از جذابترین تفریحات اکسپو دبی

اگر فقط یک روز وقت داشته باشیم، به کدام بخشهای اکسپو سر بزنیم؟

نمایشگاه اکسپو 2020 همانطور كه همه شهادت می‌دهند بزرگ است، اما نه فقط بزرگ بلكه بسيار بزرگ ! اما در مقياس واقعى‌تر واقعا چقدر بزرگ است؟ برخی می‌گویند این سایت به اندازه شش زمین فوتبال است، برخی دیگر می‌گویند مساحت آن بزرگتر از موناکو است. حقیقت این است که سايت اكسپو از اين هم بزرگتر است. بر اساس تصاویر ثبت شده توسط Google Earth در ارتفاع 4.6 کیلومتری زمين، اکسپو دبی بسیار بزرگتر از كشور موناکو و شهر واتیکان، (کوچکترین کشور جهان) است.

اكسپو بزرگتر از دیزنی لند در کالیفرنیا و پارک مرکزی نیویورک است. این شهر بزرگتر از شهر ممنوعه پکن، و حتی میدان معروف لندن است.

اگر از اينكه نتوانيد از تمام سايت اكسپو ديدن كنيد نگران هستید، شما را سرزنش نخواهیم کرد ! اين اعداد و ارقام واقعا سرسام‌آورند! شايد هم آنقدر مشغله داريد كه فقط يك روز براى بازديد از اكسپو وقت گذاشتهاید. در هر صورت نگران نباشيد! ما براى اين دغدغه شما راه حلى داريم و فهرستی از مکان‌هايى كه سر زدن به آن ها در اكسپو ضروری است، تهيه کرده‌ایم تا بتوانید بهترین استفاده را از يك روز بازديد خود از اكسپو داشته باشيد.

1. گنبد الوصل در شب

گنبد الوصل دبینمایش‌های خیره‌کننده نور و صدا در گنبد الوصل به محض تاریک شدن هوا آغاز می‌شوند. اينجا هر روز نمایش‌هایی اجرا مى‌شود که می‌توانید آنها را پیگیری کنید. گنبد الوصل همچنین مکانی فوق‌العاده برای نشستن، لذت بردن از نسیم خنک و تماشای شکوه مطلق اکسپو دبی است.

2. اجراهای صحنه ای در استیج یوبیل

اجراهای صحنه ای در استیج یوبیلاستیج یوبیل ميزبان اجراکنندگان مختلفی از سرتاسر جهان بوده است، از آلیشیا کیز گرفته تا ای آر رحمان و علی ظفر، که در پارک یوبیل برای تماشاگران اجرای زنده داشتند. اين اجراها معمولاً بعد از ساعت شش بعد از ظهر شروع می‌شوند.

3. آب نما

آب نما در دبیآب نمای چشمگیر و سرگرم‌کننده یکی از محبوب‌ترین مکان‌های نمایشگاه است. این ویژگی که توسط Water Entertainment Technologies معروف به (WET) طراحی شده است، مورد توجه کودکان و بزرگسالان است. این مكان در شب با نورهای رنگی مختلف زنده می‌شود. از دست دادن اينجا اصلا روا نيست!

4. گاردن اين دِ سكاى

گاردن این د اسکای دبیاین برج اکتشافی متحرك‌، شما را چندین پا از زمین بالا می‌برد، برای کسانی که می‌خواهند مطمئن شوند بهترین‌ها را در اکسپو تجربه مى‌كنند، يكى از بايدهاست.

 

بیشتر بخوانید: دو جاذبه دیدنی نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

 

5. رژه

رژه در دبیرژه‌های مختلفی در طول روز در خیابان‌های اکسپو برگزار می‌شود. این رژه‌ها معمولاً در بلندگوهای اعلام عمومی در نمایشگاه اعلام می شوند. گوینده همچنین به شما می‌گوید که رژه‌ها کجا و چه زمانی برگزار می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها را از دست ندهید!

6. قطار اکتشاف اکسپو (Expo Explorer)

قطار در دبیاکسپو اکسپلورر قطاری به رنگ زرد روشن است که شما را جابه‌جا مى‌كند، با اين قطار می‌توانید راحت بنشینید و از مناظر و صداهای مختلف در سراسر سایت نمایشگاه جهانی لذت ببرید.

7. سالن غذاخوری آفریقایی

سالن غذا خوری آفریقاییاین سالن غذاخوری که در نزدیکی گنبد الوصل قرار دارد، با غذاها و طعم‌های مختلف یک لذت حسی كاملا جديد است. اگر می‌خواهید طعم‌های هیجان‌انگیز آفریقایی از باربیکیو گرفته تا غذاهای دریایی را امتحان کنید، این يك غذاخوری خاص است که نمی‌توانید آن را از دست بدهید.

8. رايزينگ فليورز

ناهار در دبی

ساختمان Rising Flavors ، خانه مجموعه‌ای از سرآشپزهای عربستانی، کویتی و اماراتی است و هر چيزى كه از غذاهای اصيل عربی، دسرها و چیزهای دیگر انتظار داريد ، برای شما به ارمغان می‌آورد.

9. با روبات‌های اکسپو آشنا شوید

ربات ها در اکسپوربات‌های اکسپو در مراحل مختلف سفر به اکسپو از شما استقبال می کنند. با آنها عکس بگیرید ، آنها واقعا بامزه هستند!

 

بیشتر بخوانید: ربات ها در رویداد اکسپو دبی!

 

10. رقص و اجرا در خیابان‌های مختلف

استیج‌های کوچکی در نقاط مختلف اکسپو برپا می‌شوند که در آن اجراکنندگان آواز می‌خوانند و تماشاگران را سرگرم می‌کنند. بد نيست که بررسی کنید چه پاویونهایی اجراهای زنده از کشورهای مربوطه را ارائه می‌دهند. گاهی این مجریان به صورت زنده در استیج یوبیل حضور دارند، اما گاهی در نزدیکی پاویونهای خود نیز اجرا می‌کنند.

در كنار اين جاذبه‌ها اگر بتوانيد زمان بيشترى به بازديد از اكسپو اختصاص دهيد، مطمئن باشيد كه هرگز پشيمان نخواهيد شد! اين نمايشگاه جهانى آنقدر جاذبه دارد كه حتما بعد از اولين بازديد، روزهايى را براى مراجعه مجدد به آن خالى خواهيد كرد ! اينجا آنقدر سرگرمى و نمايش و كنسرت وجود دارد كه هر زمانى به آن مراجعه كنيد، بى نصيب نخواهيد ماند ! البته بد نيست از قبل براى اين بازديد برنامه‌ريزى كرده و حتما ليست برنامه‌هاى اجرايى را در آن روز در اكسپو را چك كنيد. البته اگر واقعا دلتان مى‌خواهد از اين نمايشگاه جهانى بى نظير ديدن كنيد، اما هنوز براى دريافت ويزاى دبى اقدام نكرده‌ايد، شايد بد نباشد به مقاله‌هاى ديگر رسانا در اين زمينه سرى بزنيد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل