EXPO 2020

معرفی جذاب‌ترین پاویون‌ها در اکسپو 2020 دبی

جنگل های بارانی زنده، مزارع عمودی و موارد دیگر در اکسپو 2020

با شرکت 192 کشور در اكسپو ٢٠٢٠ دبى كه هر كدام داستان متفاوت خود را دارند، بازدیدکنندگان اکسپو جهان را در دستان خود خواهند داشت.

برای اینکه لذت بازديد از اين نمايشگاه جهانى را چندبرابر كنيم، برخی از جذاب ترین غرفه‌های پیشنهادی را در قالب يك ليست معرفى کرده‌ایم.

از یادگیری در مورد ‘پایداری’ از طریق جستجوی گنج در آب گرفته تا يك پياده‌روى لذت بخش با استفاده از واقعیت افزوده ، همه و همه از جذابيت‌هاى پاویون‌های مختلف نمايشگاه اکسپو 2020 دبی هستند.

برويم سراغ ليست بهترين غرفه‌هاى اكسپو!

١.بلژيك

غرفه بلژیک در اکسپو دبی

پاویون بلژیک قطعاً به شهرت خود به عنوان نیروگاه تحرک اروپایی عمل کرده است. با یک نمایشگاه 500 متر مربعی که به بازدیدکنندگان بینشی از نوآوری‌های بلژیکی و همچنین کیوسکی از غذاهای لذیذ بلژیکی را ارائه می‌دهد، این غرفه مطمئناً یکی از مواردی است که در طول مدت اکسپو بايد به آن سرى بزنيد. نمای بیرونی سرسبز آن مدافع ايده بیومیمیک است؛ مفهومی که به موجب آن راه حل‌های مسائل امروزی از طبیعت الگوبرداری می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با نمایشگاه اکسپو 2020 دبی

 

٢.كوبا

غرفه کوبا در اکسپو دبی

موسیقی رومبا، ماشین‌های قدیمی، سواحل پر شور کوبا به چیزهای زیادی معروف است و یکی از موارد مورد علاقه ما نوشیدنی مخلوط خاصی است که به منوی بارها در سراسر جهان راه یافته است.
به پاویون کوبا در نمایشگاه اکسپو 2020 بروید و نسخه‌ای از نوشیدنی شیرین و نعنایی را امتحان کنید و در عین حال با تاریخچه پایتخت نیشکر جهان از طریق یک بازی مشترک آشنا شوید.
همچنین می‌توانید رقص چاچا چاچاه نمادین این کشور را در یک تجربه واقعی نشاط‌آور آمریکای جنوبی یاد بگیرید.

٣. مصر

غرفه مصر در اکسپو دبی

مصر خانه یکی از بزرگترین شگفتیهای جهان است. در واقع، از تاریخ غنی و شگفتی‌های باستانی گرفته تا شاهکارهای معماری مدرن آن مسافران کنجکاو را با حس ماجراجویی جذب کرده است. بنابراین منطقی است که پاویون مصر در اکسپو 2020 نیز همین کار را انجام دهد. غرفه مصر که ترکیبی جذاب از باستان و مدرن است، سفری به گذشته در زمان و همزمان به آینده است. ساخته شده با بیش از 10 کیلوگرم طلای جامد و سنگ های قیمتی، ماکت ماسک طلایی نمادین پادشاه مصر توت عنخ آمون را باید ببینید، در حالی که نمی‌خواهید سه تابوت ماکتی را که می‌توانستند پادشاه پسر را در خود جای دهند، از دست بدهید. مجموعه‌ای از نمایشگرهای تعاملی همچنین رشد فناوری و اقتصادی کشور را نشان می‌دهد، در حالی که یک راهنمای تور مجازی بازدیدکنندگان را مشغول نگه می‌دارد و بیشتر درخواست می‌کند. به جز جابجایی اهرام، این طعم واقعی مصر جدید است.

٤.جامائیکا

جامائیکا

در اين پاویون، کانتینرهای حمل و نقل در پاویون خودجوش خیابانی به سبک مهمانی جامائیکا در مرکز صحنه قرار می‌گیرند. در اطراف پرسه بزنید و با برخی از بزرگترین ورزشکاران کشور ملاقات كنيد، در حالی که از داستان‌ها و هنر و تاریخ غنی کشور لذت می‌برید، مى‌توانيد قهوه ناب جامائیکایی را نيز امتحان كنيد.
در استودیو موسیقی، می‌توانید به آثار برخی از مهم‌ترین هنرمندان جزیره کارائیب – از جمله باب مارلی – گوش دهید.

٥.لوکزامبورگ

غرفه لوکزامبورگ در اکسپو دبی

فضای لوکزامبورگ كه یکی از جذاب‌ترین غرفه‌های بصری اکسپو است، به گونه‌ای طراحی شده است که ایده‌های باز بودن آن‌ها را منعکس کند، و به شکل روبان موبیوس، و شمايلى بی‌نهایت، طراحی شده است.
اگر هم حوصله پایین رفتن از پله‌ها را ندارید، مى‌توانيد از سرسره ای استفاده کنید که مستقیماً شما را به طبقه همکف پاویون می‌فرستد!
در واقع، این تنها پاویونی است که این جایگزین بى‌نظير را برای پایین رفتن از پله‌ها ارائه می‌دهد و ما همه عاشق چنين نوآوری‌هايى هستیم!

٦.موناکو

غرفه موناکو در اکسپو دبی

علم شاخصه‌اى است که هر غرفه به روشی شامل آن می‌شود، و در مورد موناکو، این کشور کوچک از یک کالیدوسکوپ برای کشف تاریخ غنی هنر، فرهنگ و نوآوری موناکا استفاده کرده است.

فقط با نگاه کردن به اطراف، بازدیدکنندگان می‌توانند به تاریخ موناکو پى ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جنبه طبیعی پديده ها، می‌توانید از “باغ فرصت‌ها”ى پاویون بازدید و خود را در آب و هوای آفتابی کشور غوطه‌ور کنید.

٧.سیشل

غرفه سیشل در اکسپو

بسیاری از نمایشگاه‌هایی که تاکنون در مورد آنها صحبت کرده‌ایم عمدتاً زمینی بوده‌اند. حال، چرا به عمق آبزی چیزها شیرجه نزنید؟ در نمایشگاه سیشل، شما می‌توانید یک گنج یابی را تجربه کنید، که هدف آن نشان دادن این است که جزایر سیشل را باید ارزشمند دانست. در حین شکار، می‌توانید در مورد برخی از پروژه‌هایی که برای بهبود زندگی دریایی در سیشل انجام می‌شوند اطلاعات کسب کنید و از کار مردم محلی در بخش صنایع دستی محلی قدردانی کنید.

٨.کره جنوبی

غرفه کره در اکسپو دبی

مانند بسیاری از موارد دنیای اطراف ما، زیرساخت های اطراف پاویون کره جنوبی با گذشت زمان تغییر می کند. در طول روز، رنگ‌های روشن قرمز و زرد ساختار چادرمانند را روشن می‌کند، اما در غروب، پاویون رنگ جدیدی به خود می‌گیرد و نور‌های آبی و صورتی آسمان شب را روشن می‌کنند.
در داخل این نمایشگاه، بازدیدکنندگان می‌توانند پیاده‌روی‌های شگفت‌انگیز را تجربه کنند که در آن می‌توانید پیشرفت‌های کره جنوبی در علم و فناوری را از طریق واقعیت افزوده تجربه کنید.

 

بیشتر بخوانید: بازدید از اکسپو دبی چقدر هزینه دارد؟

 

٩.تانزانیا

غرفه تانزانیا در دبی اکسپو

شما می‌توانید بدون نیاز به پرواز، سفر یک عمر را در غرفه تانزانیا آغاز کنید. سعی کنید برخی از دست نیافتنی ترین حیوانات کشور را در یک سافاری مجازی مشاهده کنید یا از مزارع تانزانیا از ديد يك پرنده بازديد کنید. فقط در این آلاچیق می‌توانید یک فیل را ببینید که آب می‌خورد و بلافاصله پس از آن برای خودتان در خیابان‌های پایتخت قدم بزنید.

١٠. مجارستان

غرفه مجارستان در اکسپو 2020 دبیدر اين پاویون جذاب مى‌توانيد در اتاقى شگفت انگيز با نماهاى الماس نشان و آويزه‌هاى كريستالى عكس‌هاى خارق‌العاده بگيريد و در اتاقى كه سرشار از توپ‌هاى مخصوص است، بدون حتى يك قطره آب و زير نمايشگرى گنبدى شكل شنا كنيد!

چگونه می توانیم این فهرست را معرفى کنیم و اين غرفه خوشمزه از دست بدهیم؟


غرفه خوشمزه Lay’s در اکسپو دبی

غرفه‌ی Lay’s برند معروف چیپس سیب زمینى نيز در نمایشگاه اکسپو حضور دارد. با همکاری پپسی، می‌توانید همه چیز را در مورد تاریخچه چیپس سیب زمینی، و سفر آن از دست کشاورز تا چیپس هاى بسته بندى شده، و همچنین امکانات بازیافتی که هر کیسه به ارمغان می آورد، بیاموزید.

شما به نمایشگاه بزرگ اکسپو در دبی سر زدید؟ از کدام پاویونها بازدید کردهاید؟ پاویون کدام کشور برای شما جذابتر بوده است؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این نمایشگاه بزرگ و همچنین سایر رویدادهای امارات به زبان فارسی، با ما در سایت رسانا همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا