سفر به امارات

کدام تفریحات دبی نزدیک مترو هستند؟

دسترسی ارزان به جاذبه‌های توریستی دبی

حین سفر به دبی استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی آسان و به‌صرفه است. اگر بخواهید به مکان‌های معروف دبی مثل برج خلیفه یا بلوواترز آیلند بروید، گزینه‌های زیادی مانند تاکسی، مترو، تراموا و قایق دارید.

در ادامه‌ی مطلب به شما می‌گوییم که چطور می‌توانید با وسایل عمومی به جاذبه‌ها معروف دبی بروید و به این سوال پاسخ می‌دهیم که کدام تفریحات دبی نزدیک مترو هستند؟

ابتدا کارت نول بگیرید

پیش از استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی، ابتدا باید یک نول کارت (Nol Card) بگیرید. این کارت را می‌توانید از دکه‌هایی که در تمام ایستگاه‌های مترو دبی هستند، خریداری کنید. مسافران می‌توانند کارت قرمز، نقره‌ای یا طلایی خریداری کنند.

کارت نول قرمز: کارت نول قرمز یک بلیت یک‌سفره‌ است که تنها یک بار و برای یک نوع وسیله استفاده می‌شود. قیمت آن ۲ درهم است و باید آن را بسته به هزینه‌ی سفرتان شارژ کنید.

کارت نول نقره‌ای: اگر می‌خواهید به چند مکان بروید و از وسایل نقلیه عمومی مختلف استفاده کنید، کارت نول نقره‌ای مناسب شماست. قیمت این کارت ۲۵ درهم (با ۱۹ درهم شارژ) است و پنج سال اعتبار دارد.

کارت نول طلایی: اگر تجربه‌ی بهتری از رفت‌وآمد با وسایل حمل‌ و نقل عمومی در دبی می‌خواهید، با کارت نول طلایی می‌توانید وارد کابین‌های گلد کلس در مترو دبی و تراموا دبی شوید. برای خرید این کارت باید ۲۵ درهم (شامل ۱۹ درهم شارژ) بپردازید. اعتبار این کارت نیز مانند کارت نقره‌ای پنج سال است و می‌توانید برای تمام انواع وسایل عمومی از آن استفاده کنید. اما هزینه‌ی سفرها با کارت طلایی نسبت به کارت نقره‌ای بیشتر است؛ برای مثال اگر بخواهید در یک منطقه نقشه مترو یا به اصطلاح زون سفر کنید، هزینه‌ی سفر با کارت نقره‌ای ۳ درهم و با کارت طلایی ۶ درهم است. برای یک سفر یک‌طرفه، حداقل باید ۷.۵ درهم در کارت خود داشته باشید.

اپلیکیشن سهیل

اپلیکیشن سهیل S’hail متعلق به اداره راه‌وترابری RTA برای دستگاه‌های اپل و اندروید، به مسافران این امکان را می‌دهد که سفر خود با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی را از پیش برنامه‌ریزی کنند و هزینه‌ی حدودی آن را بدانند. در این اپلیکیشن اطلاعات مربوط به اتوبوس، مترو، تراموا یا قایق‌های مختلف برای جابجایی در دبی موجود است.

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد مترو دبی و حمل‌ و نقل عمومی

 • مسیر رفتن به برج خلیفه

چطور به برج خلیفه برویم؟ بازدید از برج خلیفه و فواره‌های خیره‌کننده‌ی دبی مال در صدر فهرست هر توریست به دبی قرار دارد. راحت‌ترین راه برای دسترسی به برج خلیفه استفاده از مترو دبی است.

 • مترو برج خلیفه

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو دبی به برج خلیفه ایستگاه «برج خلیفه/ دبی مال» در خط قرمز است. پس از رسیدن به این ایستگاه، با راهنمایی تابلوها از خروجی مربوط به برج خلیفه و دبی مال خارج شوید. از ایستگاه مترو می‌توانید با استفاده از پل مترو لینک یا پل هوایی به دبی مال بروید. پل مترو لینک یک تونل شیشه‌ای است که ایستگاه مترو را به دبی مال متصل می‌کند.

 • اتوبوس و تاکسی برای برج خلیفه

اگر نمی‌خواهید از پل هوایی استفاده کنید، می‌توانید سوار تاکسی‌ها یا اتوبوس‌های ایستگاه مترو شوید. اتوبوس‌های حاضر در این مکان شما را از ایستگاه مترو به مناطق اطراف می‌برند.

 • ایستگاه و خط اتوبوس منتهی به ورودی دبی مال

هر ۱۶ دقیقه دو خط اتوبوس (خط ۲۷ از بازار طلای دیره و خط ۲۹ از ایستگاه غبیبه) به سمت دبی مال حرکت می‌کنند. ایستگاه اتوبوس و تاکسی بیرون خروجی شماره ۱ ایستگاه مترو دبی مال قرار دارند. اتوبوس‌های گردشی حاضر در این ایستگاه در خط F13 حرکت می‌کنند و در بخش ورودی ماشین‌رو در طبقه‌ی پایین همکف دبی مال توقف دارند. هزینه‌ی سفر با اتوبوس از ایستگاه مترو به ورودی دبی مال حدود ۳ درهم می‌باشد.

برای بازدید از برج خلیفه، ابتدا باید به دبی مال بروید و در طبقه‌ی پایین همکف با راهنمایی تابلوها مسیر خود به برج خلیفه را پیدا کنید.

 • مسیر رفتن به دبی مارینا

چطور به دبی مارینا برویم؟ دبی مارینا منطقه‌ی سرزنده‌ای است که از محله‌های مختلف از جمله منطقه مسکونی جمیرا بیچ JBR تشکیل شده است. مسیر دبی مارینا واک نیز یک مسیر ۷ کیلومتری با انواع فروشگاه‌ها و رستوران‌ها می‌باشد. با توجه به وسعت منطقه دبی مارینا، آسان‌ترین راه برای گشت‌وگذار در این منطقه استفاده از مترو دبی و تراموا است.

 • استفاده از مترو و تراموا برای رسیدن به دبی مارینا

برای رفتن به دبی مارینا با مترو، باید در ایستگاه شوبا ریلیتی (SOBHA Realty) در خط قرمز پیاده شوید. این ایستگاه شما را به ایستگاه تراموای دبی مارینا می‌رساند. تراموای دبی در محل‌های مختلف دبی مارینا توقف دارد.

 

بیشتر بخوانید: دبی مارینا؛ بهترین بندرگاه جهان برای عکس‌های اینستاگرامی

 

 • JBR

دو جاذبه‌ی توریستی معروف در JBR، د واک (The Walk) و د بیچ (The Beach) هستند. اگر بخواهید کنار ساحل قدم بزنید، بلوار ساحلی فروشگاه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های متعددی دارد. مسیر د واک موازی با ساحل د بیچ قرار دارد، ساحل عمومی با مسیر پیاده‌روی ۶۰۰ متری و انواع فعالیت‌های تفریحی مانند والیبال ساحلی و باشگاه ورزشی در فضای باز.

 

بیشتر بخوانید: بهترین سواحل دبی

 

 • رسیدن به JBR با مترو و تراموای دبی

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به JBR ایستگاه DMCC  (Dubai Multi Commodities Centre) در خط قرمز است. ایستگاه DMCC از طریق ایستگاه تراموای جمیرا لیک تاورز JLT به تراموای دبی نیز متصل است. با تراموا به ایستگاه جمیرا بیچ رزیدنس 1 (Jumeirah Beach Residence 1)  نزدیک‌ترین ایستگاه به ساحل JBR بروید.

 • اجاره‌ دوچرخه و اسکوتر برقی در دبی

در منطقه‌ی دبی مارینا و JBR می‌توانید به آسانی یک دوچرخه یا اسکوتر برقی از ایستگاه‌های مترو DMCC، شوبا ریلیتی (Sobha Realty) یا دبی اینترنت سیتی (Dubai Internet City) اجاره کنید. اجاره‌ی اسکوتر برقی دقیقه‌ای ۵۰ تا ۶۰ فلس هزینه دارد. (هر 100 فلس معادل یک درهم است.)

 

بیشتر بخوانید: صدور گواهینامه اسکوتر برقی در دبی

 

 • مسیر دسترسی به بلوواترز آیلند

چطور به بلوواترز آیلند برویم؟ جزیره مصنوعی بلوواترز آیلند در سال ۲۰۱۸ افتتاح شد و به دلیل هتل‌ها و کلاب‌های ساحلی لوکس، سالن‌های نمایش و چرخ‌وفلک عین دبی به یکی از جاذبه‌های توریستی محبوب دبی تبدیل شده است.

 • رسیدن به بلوواترز آیلند با تراموای دبی

جزیره‌ی بلوواترز نزدیک دبی مارینا قرار دارد و با پل هوایی با ساحل JBR ارتباط دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه تراموا دبی به پل هوایی، ایستگاه جمیرا بیچ رزیدنس 1 و 2 (Jumeirah Beach Residences) می‌باشد. می‌توانید پیاده در عرض ۶-۷ دقیقه از ایستگاه تراموا به بلوواترز آیلند بروید.

 • رفتن به بلوواترز آیلند با فِری دبی

راه دیگر رسیدن به بلوواترز آیلند، استفاده از تاکسی دریایی دبی یا فِری دبی از ایستگاه دریایی دبی مارینا مال به ایستگاه دریایی بلوواترز است. با رسیدن به ایستگاه دریایی بلوواترز، می‌توانید پیاده در عرض یک یا دو دقیقه به بخش اصلی جزیره بلوواترز بروید. برای سوار شدن در تاکسی دریایی یا فِری دبی، می‌توانید از کارت نول استفاده کنید که حدود ۲۵ درهم هزینه دارد.

 • پالم جمیرا

چطور به پالم جمیرا برویم؟ مونوریل پالم آسان‌ترین راه برای جابجایی در پالم جمیرا است زیرا مکان‌های مهم این جزیره‌ی مصنوعی را به هم متصل می‌کند. این مونوریل ۵.۵ کیلومتر طول دارد و تنها وسیله حمل‌ونقل عمومی در پالم جمیرا برای ساکنان، مسافران و توریست‌هاست.

این مونوریل از ایستگاه Gateway در ورودی پالم جمیرا به ایستگاه‌های گلدن مایل گالریا (Golden Mile

Galleria)، الاتحاد پارک (Al Ittihad Park)، نخیل مال (Nakheel Mall) و د پوینت (The Pointe)

در آخر به ایستگاه پارک آبی آکووانچر آتلانتیس (Atlantis Aquaventure) می‌رسد.

 • استفاده از مونوریل پالم

با استفاده از تراموای دبی می‌توانید به مونوریل پالم دسترسی داشته باشید. اولین ایستگاه پالم مونوریل با پل هوایی به ایستگاه تراموای پالم جمیرا ارتباط دارد. رفتن از این ایستگاه به ایستگاه پالم گیت‌وی حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.

برای استفاده از پالم مونوریل می‌توانید از کارت نول استفاده کنید یا در دکه‌های خدمات مشتریان موجود در ایستگاه‌های آن بلیت جداگانه خریداری کنید. هزینه‌ی بلیت تک‌سفره ۱۰ تا ۲۰ درهم است و هزینه‌ی بلیت رفت‌وبرگشت ۱۵ تا ۳۰ درهم می‌باشد.

 • مسیر رفتن به قاب دبی یا دبی فریم

چطور به قاب دبی برویم؟ اگر می‌خواهید در یک گردش یک‌ساعته منظره‌ی دبی قدیم و جدید را همزمان ببینید، دبی فریم در پارک زعبیل بهترین مکان برای این کار است. در بالای دبی فریم می‌توانید ببینید که دبی چگونه تغییر یافته و شکل گرفته است و نماهای ۶۰ درجه‌ای از مناطق مختلف شهر را تماشا کنید.

 • رفتن به قاب دبی با متروی دبی

با مترو دبی از طریق خط قرمز در ایستگاه MAX Fashion پیاده شوید و از آن‌جا با ۱۸ دقیقه پیاده‌روی به دبی فریم یا همان قاب دبی و پارک زعبیل می‌رسید.

 • رفتن به دبی فریم با اتوبوس

همچنین می‌توانید سوار خط اتوبوس F09 شوید که در ایستگاه دبی فریم درست در کنار آن توقف دارد. این خط از پارک الوصل تا ایستگاه جفیلیه ادامه دارد و هزینه‌ی آن ۳ درهم است.

 • مسیر رفتن به باغ گل دبی (دبی میراکل گاردن)

چطور به باغ گل دبی برویم؟ دبی میرکل گاردن باغی شگفت‌انگیز است که همه‌ی مسافران دبی باید از آن بازدید کنند. این مکان رنگارنگ بیش از ۱۵۰ میلیون گل از ۱۲۰ گونه‌ی مختلف دارد و بزرگ‌ترین باغ گل طبیعی در جهان است. ورودی این باغ ۷۵ درهم است بنابراین رفتن با وسایل حمل‌ونقل عمومی به کاهش هزینه کمک می‌کند.

 • رفتن به باغ گل دبی با مترو و اتوبوس

سوار خط قرمز مترو دبی شوید و در ایستگاه امارات مال پیاده شوید. سپس سوار خط اتوبوس 105 شوید و از ایستگاه امارات مال به ایستگاه دبی میراکل گاردن بروید. از ایستگاه اتوبوس تا دبی میراکل گاردن ۷ دقیقه پیاده فاصله است. هزینه‌ی این سفر حدود ۸ درهم می‌باشد (۳ درهم به‌ازای هر زون سفر با مترو، و ۵ درهم برای اتوبوس).

 • مسیر رفتن گلوبال ویلیج یا دهکده جهانی دبی

چطور به گلوبال ویلیج دبی برویم؟ ورودی گلوبال ویلج، یک مجموعه خرید، سرگرمی و خوراکی شاد و سرزنده با الهام از فرهنگ‌های مختلف جهان، تنها ۲۵ درهم است؛ اما اگر نزدیک این مکان ساکن نباشید، رفتن با تاکسی ممکن است ۵۰ تا ۱۰۰ درهم هزینه داشته باشد.

 • رفتن به گلوبال ویلج با اتوبوس

چهار خط اتوبوس شما را به گلوبال ویلج می‌رسانند و بسته به موقعیت خود از یکی از آن‌ها استفاده کنید. از ایستگاه الراشدیه در خط ۱۰۲، از ایستگاه یونیون در خط ۱۰۳، از ایستگاه الغبیبه در خط ۱۰۴ یا از ایستگاه امارات مال در خط ۱۰۶ می‌توانید با ۱۰ درهم به گلوبال ویلج بروید.

 • مسیر رفتن به موزه‌ آینده دبی

چطور به موزه آینده دبی برویم؟ موزه‌ی آینده با انواع ربات‌ها، معماری شگفت‌انگیز، سفر به آینده و ملاقات با قهرمانان آینده قطعا ارزش ۱۴۵ درهم ورودی آن را دارد و اگر به دبی سفر می‌کنید نباید فرصت بازدید از این موزه را از دست بدهید.

 • رفتن به موزه‌ی دبی با مترو

سوار خط قرمز شوید و در ایستگاه امارات تاورز پیاده شوید. با خروج از ایستگاه مترو، می‌توانید موزه‌ی آینده را از دور ببینید و در عرض ۶ دقیقه پیاده‌روی به آن خواهید رسید.

نکته: توجه کنید که استفاده از وسیله‌ی حمل‌ونقل عمومی برای رفتن به مکان‌های پربازدید دبی، آسان‌ترین و به‌صرفه‌ترین راه است و ممکن است برخی از اتوبوس‌ها به سرعت پر شوند. اگر حدود یک ساعت پیش از حرکت اتوبوس سوار شوید دیگر نیاز به انتظار در صف ندارید. همچنین اگر از مترو دبی استفاده می‌کنید توجه کنید که باید حداقل ۷.۵ درهم اعتبار در کارت نول خود داشته باشید.

شما تا به حال چه تجربه‌ای از دیدن جاذبه‌های تویستی دبی با وسایل حمل‌و‌نقل عمومی داشته‌اید؟ برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا