صدور گواهینامه اسکوتر برقی در دبی

صدور گواهینامه اسکوتر برقی در دبی

چطور در دبی گواهینامه اسکوتر برقی بگیریم؟

روز یکشنبه اعلام شد دبی آخر این ماه یعنی اواخر آوریل 2022 مجوزهای گواهینامه اسکوترهای برقی را ارائه می‌کند.

کاربران می‌توانند برای دریافت مجوز رایگان در وب سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای (RTA) درخواست دهند.
این فرآیند شامل شرکت در دوره های آموزشی و قبولی در آزمون آنلاین است.

اخذ این مجوز پیش نیاز مجوز تردد اسکوتر در جاده‌های ایمن در مناطق اعلام‌شده می‌باشد. با این حال، دارندگان گواهینامه رانندگی وسیله نقلیه، گواهینامه رانندگی بین المللی یا گواهینامه رانندگی موتور سیکلت از دریافت چنین مجوزی مستثنی هستند.

پلیس دبی و اداره حمل‌ونقل دبی (RTA) شروع به تردد اسکوترهای برقی را در مسیرهای مجاز دوچرخه سواری در 10 منطقه در سراسر دبی از چهارشنبه 13 آوریل اعلام کردند.

مدیر کل و رئیس هیئت مدیره اجرایی RTA، گفت که مرحله اولیه بلوار شیخ محمد بن راشد، جمیرا لیک تاورز، دبی اینترنت سیتی، الرقه، خیابان دوم دسامبر، پالم جمیرا، سیتی واک و همچنین جاده‌ها و مسیرهای امن را در مناطق خاص در القصیص، المنخول و الکرامه، به‌علاوه مسیرهای 167 کیلومتری که برای دوچرخه‌ها و اسکوترها در سراسر دبی تعیین شده‌اند، به استثنای مسیرهای دوچرخه‌سواری در Saih Assalam، القدره و میدان پوشش می‌دهد.

چندی پیش مسئولین اعلام کردند که تنها هنگامی می‌توانید در دبی اسکوترهای برقی را برانید که گواهینامه‌ی رانندگی داشته باشید. اداره‌ی راه و ترابری گواهینامه‌ی اسکوترهای برقی یا هر نوع دیگری از موتور را صادر خواهد کرد.

این تصمیم به دنبال صدور یک مصوبه از سوی ولیعهد دبی و رئیس جلسه‌ی شورای اجرایی، عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، جهت تنظیم قوانین مربوط به استفاده از دوچرخه‌ها و اسکوترهای برقی در دبی اخذ شد.

طبق این مصوبه، اسکوتر سواران زیر۱۲ سال باید حتما همراه یک سوار بالغ ۱۸ سال به بالا باشند. دوچرخه‌سواران زیر ۱۶ سال اجازه ندارند اسکوتر برقی برانند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل