دهکده جهانی دبی، جهانی در دل دبی

دهکده جهانی دبی، جهانی در دل دبی

دهکده جهانی دبی، شگفتی‌ها، دسترسی و هر چیزی که باید بدانید

گلوبال ویلیج یا همان دهکده جهانی دبی یک مقصد خانوادگی چندفرهنگی منحصربه‌فرد است که در سال 1997 تاسیس شد و مقصدی کامل برای برخی از بهترین سرگرمی‌ها، خرید، غذاخوری‌ها و جاذبه‌های منطقه است.
یکی از برترین جاذبه های دبی، دهکده جهانی دبی ، شما را به سفری فرهنگی در سراسر جهان می‌برد. گلوبال ویلیج هر فصل پذیرای میلیون‌ها مهمان است و همین آن را به پارکی با چهارمین بازدید روزانه بالا در جهان تبدیل می‌کند. با این باور قوی که تنوع و خلاقیت جهان منبع بی‌حد و حصری از هیجان است و ارتباطات انسانی نباید مرزی داشته باشد، دهکده جهانی دبی افراد خارق‌العاده‌ای را گرد هم می‌آورد تا تجربیات فوق العاده‌ای را برای مهمانان از سراسر جهان خلق کند.

آشنایی با دهکده جهانی دبیبیش از 3500 فروشگاه خرده‌فروشی و تجاری، بیش از 80 فرهنگ، 26 غرفه تلفیقی از مزه‌ها و طعمها، بیش از 200 غذاخوری، بالای 170 سواری هیجان‌انگیز، بازی‌های خانوادگی، مهارت و بازی‌های آرکید و بیش از 4000 سرگرمی شگفتی‌های گلوبال ویلیج را نشان می‌دهند. دهکده جهانی دبی که ریشه در فرهنگ‌های کشورهای سرتاسر جهان دارد، نه تنها تجربیات منحصر به فرد و معتبری را به مهمانان خود ارائه می‌کند، بلکه به عنوان سکوی پرشی برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل از سراسر منطقه و فراتر از آن عمل می‌کند. صدها داستان موفقیت تجاری در دهکده جهانی دبی در طول 26 فصل گذشته متولد شد. هر سال شرکای جدیدی به خانواده گلوبال ویلیج می پیوندند تا تجربیات فرهنگی جدید و هیجان انگیزی را برای مهمانان به ارمغان بیاورند و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

 

بیشتر بخوانید: دبی مال، از بزرگ ترین مراکز خرید در جهان

 

دوست دارید به دهکده جهانی دبی سفر کنید؟ در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد این پارک موضوعی عظیم چند ملیتی بدانید، از غرفه‌ها گرفته تا سواری‌ها و بازی‌ها، حمل‌ونقل و موارد دیگر آمده است.

چه غرفه‌هایی در دهکده جهانی دبی وجود دارد؟

26 غرفه برای بازدید در دهکده جهانی دبی وجود دارد که نماینده 78 کشور در سراسر جهان است. این غرفه‌ها شامل ترکیه، پاکستان، اروپا، آمریکا، تایلند، فلسطین – اردن، لبنان، آذربایجان، افغانستان، سوریه، ژاپن، کره جنوبی، چین، آفریقا، مصر، هند، عربستان سعودی، مراکش، ایران، یمن، بحرین – کویت، امارات، روسیه، کامبوج و ویتنام هستند.

چه جاذبه های دیگری در گلوبال ویلیج دبی وجود دارد؟

همه چیز درباره دهکده جهانی دبیعلاوه بر غرفه‌های دهکده جهانی دبی، یک دهکده میراثی برای بازدید، و همچنین یک صحنه اصلی برای نمایش‌های روزانه، نمایش‌های بدلکاری و تئاتر کودکان وجود دارد. نمایش‌های فواره آتش، انبوهی از غذاهای خیابانی خوشمزه در امتداد خیابان کیوسک، بازار چات هندی و بازار شناور نیز از موارد دیگر هستند. همچنین در منطقه بزرگ کارناوال بازی‌ها و وسایل سواری فراوانی وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید: رستوران های دبی، بلندترین رستوران هایی که تا به حال دیده اید!

 

 

مجموعه Ripley’s Believe It or Not! یکی از عجیب‌ترین مجموعه‌های طبیعی، علمی، هنری و انسانی در گلوبال ویلیج دبی خانه کرده است. این اولین نمونه از نوع خود در خاورمیانه است که در آن بازدیدکنندگان می‌توانند نمایشگاه‌های انسانی و حیوانی، اقلام عجیب‌و‌غریب از جمله سرها و جمجمه های کوچک شده، توهمات بصری شگفت‌انگیز و بسیاری از چیزهای عجیب و خارقالعاده دیگر را تماشا کنند. شش گالری با مضمون و همچنین پیچ و خم آینه‌ای برای نبرد نیز در اینجا وجود دارد.

دهکده جهانی دبی چه زمانی باز است؟

گلوبال ویلیج دبی، چه زمانی باز است؟گلوبال ویلیج دبی از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 4 بعد از ظهر تا نیمه شب و از پنجشنبه تا جمعه از ساعت 16 تا 1 بامداد باز است.
در روزهای شنبه دهکده جهانی دبی از ساعت 14 تا 11 شب باز خواهد بود.

روزهای مخصوص خانم‌ها و خانواده

به غیر از تعطیلات رسمی، دوشنبه‌ها فقط مختص خانم‌ها و خانواده‌هاست. اگر با بچه‌ها به دیدن می‌آیید، می‌توانید یک مچ بند تهیه کرده و ثبت نام کنید، بنابراین در صورت گم‌کردن یکدیگر می‌توانید راحت‌تر هم را پیدا کنید.

 

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی دبی، لیست جامعی که نباید از دستش بدهید!

 

چگونه به دهکده جهانی دبی برویم؟

گلوبال ویلیج دبی یا دهکده جهانی دبیاگر به دنبال رفتن به گلوبال ویلیج با اتوبوس هستید، خوش شانس هستید زیرا اتوبوس‌ها در مسیرهای مختلف مهمانان را به محل میبرند.این چهار مسیر عبارتند از:
مسیر 102 از ایستگاه مترو راشدیه
مسیر 103 از ایستگاه مترو یونیون
مسیر 104 از ایستگاه اتوبوس الغبیبه،
و مسیر 106 از ایستگاه مترو امارات مال
همچنین پارکینگ فراوان و ایستگاه تاکسی RTA نیز در این منطقه وجود دارد.

گشت‌و‌گذار در دهکده جهانی دبی

می‌توانید به‌راحتی در محل قدم بزنید، یا از خدمات توریستی عبره برقی در آبهای دهکده جهانی دبی استفاده کنید.

رکوردهای جهانی گینس در دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی رکورد گینس برای بیشترین تعداد ویدیو در یک ویدیوی ترکیبی موسیقی را ثبت کرد. این عنوان در 30 اکتبر 2020 ، زمانی که دهکده جهانی دبی در یک کنسرت مجازی برای تجلیل از بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود نمایش برگزار کرد، تنظیم شد.
کنسرت Rockin’ 1000 Global Gig بزرگترین کنسرت راک مجازی در تاریخ. همچنین تیم گلوبال ویلیج 24 رکورد دیگر را در 25 هفته به افتخار جشن نقره‌ای خود ثبت کرده است.

فاصله‌گذاری اجتماعی در دهکده جهانی دبی

گلوبال ویلیج دبی در حال اتخاذ تدابیر شدید بهداشتی و ایمنی است. میهمانان باید همیشه از ماسک صورت خود استفاده کنند و باید حداقل دو متر فاصله فیزیکی با دیگران داشته باشند. هر فردی که علائمی مانند سرفه یا تب را تجربه می‌کند باید از بازدید از پارک خودداری کند.

به مهمانان مسن و مبتلایان به بیماری‌های مزمن توصیه می‌شود در طول بازدید از مناطق شلوغ خودداری کنند. دوربین‌های حرارتی در تمام نقاط ورودی قرار دارند و بیش از 600 ایستگاه ضد عفونی‌کننده دست در اطراف پارک نصب شده است. ویلچرها و چرخ‌دستی‌های خرید پس از هر بار استفاده ضدعفونی می‌شوند، رستوران‌ها نیز موظفند دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کرده و میز و صندلی‌ها را پس از هر بار استفاده ضدعفونی کنند.

تمام ظروف کیوسک پس از هر بار استفاده ضدعفونی می‌شوند و برای اطمینان از رعایت فاصله فیزیکی، یک محل نشیمن اختصاصی برای مهمانان در جلوی صحنه اصلی در دسترس خواهد بود. تمام مناطق مشترک و نقاط تماس به طور مکرر استریل می‌شوند و پرداخت بدون تماس در دسترس خواهد بود. ماسک صورت رایگان به بچه‌ها داده می شود و کارناوال‌سواری و بازی‌ها با ظرفیت کمتر انجام و پس از هر بار استفاده ضدعفونی می‌شود. نمازخانه‌ها فقط در ساعات نماز باز می‌شوند و بعد از هر وقت نماز نظافت و ضد عفونی می‌شوند.

دهکده جهانی دبی یکی از جاهای دیدنی دبی است که هیچوقت از رونق نمی‌افتد و هر سال با جاذبه‌های جدید ، گردشگران و علاقه‌مندان خود را شگفت زده می‌کند. اینجا یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های دبی است که هیچوقت قدیمی نمی‌شود! پس تا این فصل را از دست نداده‌اید ، بجنبید و در اولین فرصت به این جهان کوچک در دل دبی سری بزنید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل