زندگی در امارات

ویزای طلایی امارات از طریق سرمایه‌گذاری املاک

دارندگان املاک دو میلیون درهمی، ویزای طلایی امارات می گیرند

قوانین جدید ویزا در امارات از ۳ اکتبر 2022 به اجرا رسید و حالا افراد می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری در املاک، برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام نمایند.

افرادی که ملک درحال‌ساخت یا به‌صورت وام ملک خریداری می‌کنند، اکنون این گزینه را دارند که با دریافت ویزای طلایی، اقامت ۱۰ ساله امارات را داشته باشند. این بخشی از برنامه‌ی امارات برای جذب سرمایه‌گذاران بیشتر و ایجاد مزیت برای اقامت طولانی‌مدت است.

امارات به‌طور چشم‌گیری میزان سرمایه‌گذاری املاک لازم برای دریافت ویزای طلایی را کاهش داده است. همچنین در قوانین جدید شرایطی برای نوع معامله ذکر نشده و خرید ملک می‌تواند به‌صورت پیش‌خرید، وام یا نقدی و یک‌جا باشد.

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای پزشکان

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای کدنویسان

 

مراحل دریافت ویزای طلایی از طریق خرید خانه در امارات (سرمایه‌گذاری املاک):

 • دپارتمان املاک دبی (Dubai Land Department)

سرمایه‌گذاران املاک می‌توانند از طریق دپارتمان املاک دبی (DLD) ویزای طلایی امارات دریافت کنند.

۱) به یکی از مراکز خدماتی DLD بروید.

۲) مدارک لازم را ارائه داده و مبلغ هزینه را پرداخت کنید.

۳) تست پزشکی لازم برای اخذ اقامت دبی را انجام دهید.

۴) مهر ویزا را در پاسپورتتان دریافت کنید.

مدارک لازم:

 • پاسپورت
 • داشتن کپی الکترونیک از سند مالکیت
 • عکس شخصی
 • بیمه درمانی معتبر
 • اصل امارات آیدی

 

بیشتر بخوانید: خرید خانه در دبی

 

شرایط سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای ۱۰ ساله امارات از طریق خرید ملک:

 • ارزش ملک یا ارزش سهم فرد متقاضی باید حداقل ۲ میلیون درهم باشد.
 • درصورت پرداخت به شکل وام، حداقل ۲ میلیون درهم باید به بانک پرداخت شود. یک نامه گواهی عدم اعتراض و رسید حاوی مبلغ پرداختی نیز در این حالت لازم می‌باشد.
 • زن و شوهر می‌توانند با مالکیت مشترک برای دریافت ویزا اقدام کنند اما گواهی ازدواج لازم است.

 

 • از طریق دولوپرها (سازندگان) املاک در امارات

سازندگان املاک در امارات شروع به ارائه ویزای طلایی با خرید ملک به ارزش ۲ میلیون درهم یا بیشتر کرده‌اند. دو شرکتی که اکنون این خدمات را ارائه می‌دهند عبارتند از:

 1. Samana Developers

شرایط: سرمایه‌گذاری حداقل ۲ میلیون درهم

تا زمانی که سرمایه‌گذاری برقرار باشد، اقامت قابل تمدید است.

این شرکت که شاهد افزایش تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران خارجی در ماه‌های اخیر بوده است، می‌گوید یک سرویس یک‌باره برای کمک به سرمایه‌گذاران در راه اخذ ویزای طلایی ایجاد کرده است.

عمران فاروق، مدیر این شرکت می‌گوید: «در کنار مزیت‌های مالیاتی در دبی، ویزای طلایی یک فرصت طلایی و مزیت اضافه برای خریداران املاک است. این موضوع انگیزه خریداران برای سرمایه‌گذاری بیشتر و اقامت طولانی‌تر در امارات را افزایش می‌دهد.

 • شرکت سازنده داماک:

شرکت سازنده داماک نیز برای دریافت ویزای طلایی ۱۰ ساله از طریق خرید املاک داماک به خریداران کمک می‌کند. شرکت داماک همچنین امکان پرداخت با رمزارز نیز به خریداران می‌دهد.

ویزای طلایی امارات از طریق خرید خانه های در حال ساخت

خریداران املاک در حال ساخت (Offplan) می‌توانند گلدن ویزای امارات را دریافت کنند؛ البته مشروط بر این‌که مجموع ارزش این سرمایه‌گذاری 2 میلیون درهم یا بیشتر باشد. تعدادی از دولوپرها و آژانس‌های املاک می‌توانند ضمن ارسال توصیه‌نامه به مقامات مهاجرت، اعلام کنند که این خریداران پیش‌نیازهای مهم برای سرمایه‌گذاری را رعایت کرده‌اند و مشمول دریافت جواز سکونت 10 ساله هستند.

دولوپرها در حال تشکیل تیم‌های داخلی برای برقراری ارتباط با مقامات و ارائه مشاوره به سرمایه‌گذاران در مورد فرآیندهای مورد نیاز برای برنامه ویزای طلایی هستند.

امارات به تازگی تایید کرد که قوانین جدید برای ویزاهای درازمدت 5 ساله و 10 ساله از 3 اکتبر اجرایی می‌شوند. دولوپرها برای مدت زیادی در انتظار چنین اجازه‌ای بودند، و پیشبینی می‌کنند که این اقدام بلافاصله به نفع برنامه‌های آینده‌شان برای پیش‌فروش خانه‌ها خواهد بود.

طرح گلدن ویزای 10 ساله برای صاحبان املاکی که 2 میلیون سرمایه در این بازار دارند، مدت‌ها مورد انتظار بود. از پیش‌تر تصور می‌شود که این اقدام باعث افزایش تقاضا از سمت خریداران و سرمایه‌گذاران خواهد شد.

بعد از فروش ملک، وضعیت ویزای طلایی وابسته به سرمایه گذاری چگونه خواهد شد؟

دارندگان گلدن ویزای وابسته به ملک در دبی، پیش از تصمیم به فروش دارایی خود در هر زمان، باید از چند نکته اطمینان حاصل کنند.

یکی از منابع داخلی صنعت املاک گفت: “دریافت اقامت درازمدت برای این افراد وابسته به داشتن ملکی به ارزش 2 میلیون یا بیشتر است. در حقیقت، این یعنی سند مالکیت یک ملکِ به‌خصوص با ویزای شخص ارتباط دارد.”

در صورتی که فرد قصد فروش آن ملک را داشته باشد، باید از ثبت دیگر مدارک تاییدکننده برای حفظ وضعیت ویزای 10 ساله اطمینان حاصل کند.”

همچنین، به گفته منابع، این اقدام باید زودتر انجام شود، زیرا این امکان وجود دارد که فروش ملک، به دلیل پیوند سند مالکیت با ویزا، مسدود شود.

صاحبان ملک باید گواهی ارزش‌گذاری صادر شده توسط دپارتمان زمین دبی را جهت تایید این موضوع که مجموع سرمایه‌گذاری‌های دیگرشان به حداقل دو میلیون درهم می‌رسد، ارائه دهند. تنها پس از این مرحله می‌توان به دیگر اقدامات برای نهایی کردن فروش پرداخت.

نماینده یک آژانس املاک گفت: ” در صورتی که فرد حداقل سرمایه مورد نیاز، که 2 میلیون درهم است، را نداشته باشد، فروش ملک تنها در صورتی انجام می‌پذیرد که ویزای شخص کنسل شده باشد.”

برای دارندگان ویزای 5 ساله، حداقل میزان سرمایه‌ای که باید حفظ شود 750 هزار درهم است، که پیش‌تر 5 میلیون درهم بود.

آن‌چه شاهد هستیم ساده‌سازی شرایط سرمایه‌گذاری توسط مقامات، برای نمونه امکان دریافت ویزای طلایی امارات از طریق خرید ملک به ارزش حداقل 2 میلیون درهم است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا