راهنمای جامع ویزای طلایی امارات

راهنمای جامع ویزای طلایی امارات

واجدین شرایط و مراحل دریافت ویزای طلایی امارات

حتما تا به حال درباره ویزای طلایی امارات شنیده‌اید و اخباری مبنی بر اعطای این ویزا به افراد مختلف از سراسر جهان نیز به گوشتان خورده است. اگر به فکر دریافت هر یک از انواع ویزای امارات هستید، مطمئنا سوال‌های زیادی در مورد گلدن ویزا هم برایتان پیش آمده که قصد داریم در این مطلب به همه آن‌ها پاسخ دهیم. تا کنون به ده‌ها هزار نفر ویزای طلایی امارات متحده عربی اعطا شده است و چه کسی می‌داند؟ شاید شما هم واجد شرایط دریافت این ویزای خاص ده ساله باشید!

ویزای طلایی به ساکنانی اعطا می‌شود که کمک‌های برجسته‌ای به کشور کرده‌اند، در زمینه‌های خاصی مهارت بالایی دارند یا در صنایع کلیدی کار می‌کنند. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با پیشرفت عالی و دانش‌آموزان دبیرستان نیز برای دریافت این گلدن ویزای امارات واجد شرایط هستند.

این نوع ویزا با مجوز اقامت معمولی متفاوت است که معمولاً هر دو یا سه سال یکبار نیاز به تمدید دارد.

ویزای طلایی امارات برای اولین بار در اواخر سال 2020 تایید شد و در سال اول، 44 هزار ویزا تنها در دبی صادر شد.

در آوریل 2022، کابینه امارات به ریاست عالیجناب شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس، نخست وزیر امارات و حاکم دبی، “مقررات اجرایی” فرمان فدرال در مورد ورود و اقامت اتباع خارجی را تصویب کردند.

این مصوبات منجر به ایجاد انواع جدیدی از ویزاها شد و برخی از آنها که قبلاً منتشر شده بودند، مانند سیستم اقامت ویزای طلایی، به طور رسمی تأیید شدند.

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات در سال 2020 معرفی شد. این ویزا به گونه‌ای طراحی شده است که افراد خارجی را قادر می‌سازد بدون نیاز به اسپانسر اماراتی و با مالکیت 100 درصدی تجارت خود در زمین اصلی امارات زندگی، کار و تحصیل کنند.

قوانین جدید همچنین به دارنده این ویزای ده ساله اجازه می دهد تا اسپانسر اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان بدون در نظر گرفتن سن آنها و همچنین کارگران خانگی باشد.  در این ویزا، حداکثر مدت اقامت در خارج از امارات نیز حذف شده است. و در صورت فوت دارنده اصلی ویزای طلایی امارات، ویزای اعضای خانواده وی تا پایان مدت ویزا، معتبر خواهد بود.

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند؟

ویزای طلایی شامل همسر و فرزندان دارنده و همچنین یک مدیر اجرایی و یک مشاور می‌باشد. همچنین می‌توان آن را به شرکای تجاری نیز اعطا کرد، مشروط بر اینکه هر شریک حداقل 10 میلیون درهم مشارکت تجاری داشته باشد. گاهی اوقات افراد توسط مقامات ارشد امارات یا ارگان‌های دولتی برای دریافت ویزای طلایی نامزد می‌شوند اما در شرایط عادی، افراد باید به صورت آنلاین درخواست ‌دهند.

افراد زیر می‌توانند برای دریافت این ویزای ده ساله اقدام کنند:

1. افرادی با سرمایه‌گذاری عمومی حداقل 10 میلیون درهم. این سرمایه‌گذاری ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد، مثلا :

-سپرده حداقل 10 میلیون درهم در یک صندوق سرمایه‌گذاری در داخل کشور

-تاسیس یک شرکت در امارات با سرمایه حداقل 10 میلیون درهم

-شراکت در یک شرکت موجود یا جدید با ارزش سهام حداقل 10 میلیون درهم

-داشتن مجموع سرمایه‌گذاری حداقل 10 میلیون درهم در تمام زمینه‌های ذکر شده، مشروط بر اینکه سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60 درصد کل سرمایه‌گذاری نباشد.

-درآمد سالانه حاصل از سرمایه‌گذاری حداقل ۱ میلیون درهم باشد.

2. افراد با استعدادهای خاص

این شامل افراد در زمینه‌های علمی مانند پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعان و همچنین افراد خلاق در زمینه‌های فرهنگی و هنری می‌شود. متخصصان بسیار ماهر از جمله کسانی که در آموزش و پرورش و زمینه‌های حقوقی کار می‌کنند نیز در این دسته قرار می‌گیرند.

اگر دارای مدرک دکترا یا ثبت اختراع هستید، احتمالا در دسته واجدین شرایط دریافت ویزای طلایی امارات قرار می‌گیرید، اما شرایط دیگری در رابطه با تعریف استعدادهای خاص وجود دارد که در پورتال دولتی امارات متحده عربی به نشانی u.ae ذکر شده است.

هم‌چنین تمامی متقاضیان ملزم به داشتن قرارداد کاری معتبر در زمینه‌های تخصصی دارای اولویت در امارات می‌باشند.

3.دانش‌آموزان با عملکرد بالا در مدارس متوسطه امارات و فارغ‌التحصیلان با عملکرد تحصیلی درخشان در دانشگاه‌های امارات متحده عربی یا یکی از صد دانشگاه برتر در سراسر جهان.

4.موارد بشردوستانه، خیرین و قهرمانان خط مقدم (در زمینه درمان) نیز واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند.

مدت اعتبار ویزای طلایی امارات چقدر است و آیا می توان آن را تمدید کرد؟

مدت اعتبار ویزای طلایی امارات

اعتبار ویزای طلایی امارات ده سال است و بله، در صورت رعایت شرایط لازم، می‌توان آن را ده سال دیگر نیز تمدید کرد.

چگونه برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنیم؟

متقاضیان باید درخواست خود را در وب سایت اداره فدرال هویت و شهروندی امارات متحده عربی (ICA) ثبت کنند.

اگر از یکی از دسته‌های واجد شرایط هستید، اما هنوز نامزد نشده‌اید، باید به بخش خدمات طلایی وبسایت بروید و مراحل زیر را طی کنید :

Visa -> Golden Visa -> Nomination Request For Golden Residence -> New Request

(ویزا -» ویزای طلایی -» درخواست نامزدی برای ویزای طلایی -» درخواست جدید)

طی این مراحل یک فرم آنلاین وجود دارد که باید اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید، و دسته‌ای که فکر می‌کنید می‌توانید تحت آن عنوان، نامزد شوید را نیز وارد کنید.

شما همچنین به شماره شناسایی یکپارچه (UID) خود نیاز دارید. (یک شماره شش رقمی که به هر کسی که وارد امارات می‌شود اختصاص می‌یابد)

اداره مهاجرت دبی و اداره کل اقامت و امور خارجی، همچنین تیم جدیدی را برای رسیدگی به درخواست‌های گلدن ویزای امارات و سایر افراد مهم تشکیل داده‌اند.

این سرویس با نام “شما خاص هستید”، هر هفت روز هفته و‌ ۲۴ ساعته به صورت آنلاین یا از طریق تماس با شماره 8005111 در دسترس است.

دانش آموزان یا فارغ‌التحصیلان با استعداد باید چگونه درخواست دهند؟

اقامت طلایی به دانش‌آموزان ممتازی اعطا می‌شود که میانگین گواهی دبیرستان آن‌ها از مدارس دولتی یا خصوصی حداقل 95 درصد باشد.

هم‌چنین دانشجویان داخل یا خارج از کشور که معدل آنها حداقل 3.75 یا معادل آن در رشته‌های علمی خاص باشد نیز می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزا شامل خانواده دانش آموزان نیز می‌شود و درخواست برای اقامت طلایی در این شیوه از طریق مدارس امارات ارسال می‌شود.

روند کار چقدر طول می‌کشد؟

پس از ثبت درخواست، ظرف سی روز یک ایمیل حاوی نتیجه درخواستتان دریافت خواهید کرد.

و در صورت تایید نامزدی، یک لینک از طریق ایمیلی دیگر برای آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا برایتان ارسال خواهد شد.

چند هفته پس از بارگذاری مدارک، درخواست شما توسط سازمان فدرال هویت و شهروندی تأیید می‌شود و ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر در حال حاضر در امارات اقامت دارید، یک ویزای موقت یک ماهه به شما داده می‌شود و باید ویزای موقت خود را در این مدت به اجازه اقامت تبدیل کنید.

اگر از خارج از امارات برای ویزای طلایی امارات درخواست بدهم چه می‌شود؟

اگر در حال حاضر در خارج از امارات اقامت دارید، یک ویزای شش ماهه برای ورود به کشو، بررسی فرصت‌های آن و اقامت در اختیار شما قرار می‌گیرد. ویزای شش ماهه برای افراد با استعداد فقط با امکان یک بار ورود است.

در این مدت، شما باید ویزای موقت خود را به اجازه اقامت تبدیل کنید.

برای درخواست ویزای چند بار ورود، باید یک فرم آنلاین پر کنید که یکی مخصوص سرمایه گذاران و دیگری خاص کارآفرینان و دانشجویان ممتاز است و باید مبلغ 1150 درهم برای آن پرداخت کنید.

آیا با داشتن ویزای طلایی امارات، می‌توانم در امارات کار کنم؟

برای کار در امارات باید یک قرارداد کاری معتبر، مجوز کار یا لایسنس داشته باشید.

با این حال، وزارت منابع انسانی و امارات شروع به صدور مجوز کار برای دارندگان اقامت طلایی کرده است که برای کسانی که در زمان دریافت ویزای طلایی امارات بیکار بوده‌اند و مایلند برای کارفرمای خاصی شروع به کار کنند و کسانی که قصد دارند کار جدیدی را با کارفرمای جدید شروع کنند، کارآمد خواهد بود.

به کمک بیشتری نیاز دارید؟

با شماره تلفن رایگان اداره فدرال هویت و شهروندی (ICA) به شماره  600522222 تماس بگیرید.

پیش‌بینی می‌شود ویزای طلایی امارات، از طریق جذب سرمایه‌گذاران بیشتر باعث رشد سریعتر بازار املاک و‌ مستغلات دبی شود و اقتصاد کل را تقویت کند.

بنابراین، چه واجد شرایط دریافت این ویزا باشید، چه نه، امیدواریم توانسته باشیم موضوعات مبهم در مورد ویزای طلایی امارات را برایتان روشن‌ کرده باشیم و در تصمیم‌گیری‌هایتان برای دریافت ویزای اقامت امارات، و سرمایه‌گذاری در دبی کمکی کرده باشیم.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل