زندگی در امارات

راهنمای جامع ویزای طلایی امارات

واجدین شرایط و مراحل دریافت ویزای طلایی امارات

حتما تا به حال درباره ویزای طلایی امارات شنیده‌اید و اخباری مبنی بر اعطای این ویزا به افراد مختلف از سراسر جهان نیز به گوشتان خورده است. اگر به فکر دریافت هر یک از انواع ویزای امارات هستید، مطمئنا سوال‌های زیادی در مورد گلدن ویزا هم برایتان پیش آمده که قصد داریم در این مطلب به همه آن‌ها پاسخ دهیم. تا کنون به ده‌ها هزار نفر ویزای طلایی امارات متحده عربی اعطا شده است و چه کسی می‌داند؟ شاید شما هم واجد شرایط دریافت این ویزای خاص ده ساله باشید!

ویزای طلایی به ساکنانی اعطا می‌شود که کمک‌های برجسته‌ای به کشور کرده‌اند، در زمینه‌های خاصی مهارت بالایی دارند یا در صنایع کلیدی کار می‌کنند. فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با پیشرفت عالی و دانش‌آموزان دبیرستان نیز برای دریافت این گلدن ویزای امارات واجد شرایط هستند.

این نوع ویزا با مجوز اقامت معمولی متفاوت است که معمولاً هر دو یا سه سال یکبار نیاز به تمدید دارد.

ویزای طلایی امارات برای اولین بار در اواخر سال 2020 تایید شد و در سال اول، 44 هزار ویزا تنها در دبی صادر شد.

در آوریل 2022، کابینه امارات به ریاست عالیجناب شیخ محمد بن راشد، معاون رئیس، نخست وزیر امارات و حاکم دبی، “مقررات اجرایی” فرمان فدرال در مورد ورود و اقامت اتباع خارجی را تصویب کردند.

این مصوبات منجر به ایجاد انواع جدیدی از ویزاها شد و برخی از آنها که قبلاً منتشر شده بودند، مانند سیستم اقامت ویزای طلایی، به طور رسمی تأیید شدند.

 

بیشتر بخوانید: درخواست ویزایی طلایی امارات از طریق مسیر شغلی

 

ویزای طلایی امارات چیست؟

ویزای طلایی امارات در سال 2020 معرفی شد. این ویزا به گونه‌ای طراحی شده است که افراد خارجی را قادر می‌سازد بدون نیاز به اسپانسر اماراتی و با مالکیت 100 درصدی تجارت خود در زمین اصلی امارات زندگی، کار و تحصیل کنند.

قوانین جدید همچنین به دارنده این ویزای ده ساله اجازه می دهد تا اسپانسر اعضای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان بدون در نظر گرفتن سن آنها و همچنین کارگران خانگی باشد.  در این ویزا، حداکثر مدت اقامت در خارج از امارات نیز حذف شده است. و در صورت فوت دارنده اصلی ویزای طلایی امارات، ویزای اعضای خانواده وی تا پایان مدت ویزا، معتبر خواهد بود.

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند؟

ویزای طلایی شامل همسر و فرزندان دارنده و همچنین یک مدیر اجرایی و یک مشاور می‌باشد. همچنین می‌توان آن را به شرکای تجاری نیز اعطا کرد، مشروط بر اینکه هر شریک حداقل 10 میلیون درهم مشارکت تجاری داشته باشد. گاهی اوقات افراد توسط مقامات ارشد امارات یا ارگان‌های دولتی برای دریافت ویزای طلایی نامزد می‌شوند اما در شرایط عادی، افراد باید به صورت آنلاین درخواست ‌دهند.

افراد زیر می‌توانند برای دریافت این ویزای ده ساله اقدام کنند:

1. افرادی با سرمایه‌گذاری عمومی

حداقل 10 میلیون درهم. این سرمایه‌گذاری ممکن است اشکال مختلفی داشته باشد، مثلا :

-سپرده حداقل 10 میلیون درهم در یک صندوق سرمایه‌گذاری در داخل کشور

-تاسیس یک شرکت در امارات با سرمایه حداقل 10 میلیون درهم

-شراکت در یک شرکت موجود یا جدید با ارزش سهام حداقل 10 میلیون درهم

-داشتن مجموع سرمایه‌گذاری حداقل 10 میلیون درهم در تمام زمینه‌های ذکر شده، مشروط بر اینکه سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60 درصد کل سرمایه‌گذاری نباشد.

-درآمد سالانه حاصل از سرمایه‌گذاری حداقل ۱ میلیون درهم باشد.

2. افراد با استعدادهای خاص

این شامل افراد در زمینه‌های علمی مانند پزشکان، متخصصان، دانشمندان، مخترعان و همچنین افراد خلاق در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری، تکنولوژی دیجیتال و سایر زمینه‌های حیاتی می‌شود.

دانشمندان ، مدیران اجرایی و مقامات ارشد، متخصصان بسیار ماهر از جمله متخصصین آموزش و پرورش، متخصصین حقوقی و اجتماعی و فرهنگی، علوم، مهندسی، سلامت، تجارت و مدیریت، فناوری اطلاعات نیز، در این دسته قرار می‌گیرند.

اگر دارای مدرک دکترا یا ثبت اختراع هستید، احتمالا در دسته واجدین شرایط دریافت ویزای طلایی امارات قرار می‌گیرید.

ویزای طلایی امارات برای استعدادهای خاص که صرف نظر از مدرک تحصیلی، وضعیت اشتغال، حقوق ماهانه یا سطح حرفه‌ای و تنها بر اساس استعداد اعطا می‌شود، نیاز به توصیه یا تایید یک نهاد دولتی فدرال یا محلی نیز دارد.

متقاضیان مشاغل حرفه‌ای باید یک قرارداد کار معتبر در امارات داشته باشند و طبق طبقه بندی وزارت منابع انسانی و امارات باید در سطح شغلی اول یا دوم قرار بگیرند، حداقل سطح تحصیلی آن‌ها مدرک لیسانس یا معادل آن باشد و حقوق ماهیانه آن‌ها نباید کمتر از 30000 درهم باشد.

شرایط ویزای طلایی امارات برای دانشمندان نیز به شرح زیر است :

• آنها باید توسط شورای دانشمندان امارات معرفی شوند.
• داوطلب باید دارای مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی، فناوری، علوم زیستی و علوم طبیعی از بهترین دانشگاه‌های جهان باشد.
• داوطلب باید دستاوردهای تحقیقاتی قابل توجهی داشته باشد.

3.دانش‌آموزان با عملکرد بالا

در مدارس متوسطه امارات و فارغ‌التحصیلان با عملکرد تحصیلی درخشان در دانشگاه‌های امارات متحده عربی یا یکی از صد دانشگاه برتر در سراسر جهان.

4.موارد بشردوستانه از جمله:

• اعضای سازمان‌های بین المللی و منطقه‌ای
• اعضای برجسته انجمن‌های منافع عمومی
• دریافت‌کنندگان جوایز و تقدیر شده در زمینه‌های بشردوستانه
• داوطلبان و حامیان محترم تلاش‌های بشردوستانه
خیرین و قهرمانان خط مقدم (در زمینه درمان) نیز واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستند.

5. کارآفرینان

• صاحبان استارت آپ‌های موفق ثبت شده
• کسانی که ایده تایید شده برای استارت آپ دارند
• بنیانگذاران قبلی یک استارت آپ موفق که در داخل یا خارج از امارات فروخته شده.

یک کارآفرین باید مالک یا شریک یک استارت آپ ثبت شده در امارات متحده عربی در دسته شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SME) باشد که درآمد سالانه آن حداقل 1 میلیون درهم باشد.

علاوه بر این، اخذ تاییدیه برای ایده راه اندازی از یک مرکز رشد رسمی کسب و کار (سازمانی که به استارت آپ ها یا کارآفرینان برای توسعه کسب و کارشان کمک می‌کند) یا وزارت اقتصاد و یا مقامات محلی ذیصلاح الزامی است.

اگر شخص، موسس یا یکی از بنیانگذاران پروژه قبلی باشد که به ارزش کل کمتر از 7 میلیون درهم فروخته شده است، تایید وزارت اقتصاد یا مراجع ذیصلاح محلی برای پروژه‌ها یا ایده‌ها الزامی است.


6. ویزای طلایی امارات برای دانشجویان

چگونه می‌توان برای ادامه تحصیل و تحصیلات عالی به امارات رفت؟ شرایط اخذ ویزای تحصیلی در امارات چگونه است؟ آیا می‌توان والدین خود را نیز با ویزای تحصیلی به امارات برد؟

دانشجویانی که می‌خواهند در دانشگاه یا موسسات آموزشی امارات ثبت‌نام کنند، باید از طریق مراجع مربوطه یک نامه‌ی پذیرش دریافت کنند. مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی در امارات شامل نامه‌ی پذیرش رسمی از دانشگاه، گذرنامه، گزارش تست سلامت پزشکی، فرم ثبت‌نام امارات آی‌دی، مدارک انگشت‌نگاری و بیمه‌ی درمانی می‌باشد.

دانشگاه کارهای اداری لازم برای دریافت ویزای اقامت شما از اداره کل اقامت و امور اتباع خارجه دبی (GDRFA دبی) یا اداره‌ی فدرال هویت، شهروندی، گمرک و بنادر (ICP) در سایر امارت‌ها (بسته به محل تحصیل شما) انجام خواهد داد.

ویزای اقامت امارات به‌شرطی صادر می‌شود که آزمایشی سلامت پزشکی را با موفقیت پشت‌سر بگذارید و مدارک مربوط به عدم سؤپیشینه را ارائه دهید. به‌طور کلی در امارات، ویزاهای تحصیلی که اسپانسرشان دانشگاه‌ها هستند یک سال اعتبار دارند و در صورت ارائه مدارک دال بر ادامه‌ی دوران تحصیل تمدید خواهند شد.

بنابر شرایط بالا، اگر موفق به اخذ ویزای اقامت تحصیلی شوید می‌توانید اسپانسر والدین خود برای اقامت در امارات شوید، به شرطی که بتوانید محل سکونت، مخارج روزانه و هزینه‌ی بیمه‌ی درمانی آن‌ها را مهیا کنید.

به‌علاوه، اگر بخواهید از طریق نمرات تحصیلی ممتاز برای تحصیلات عالی در امارات اقدام نمایید، می‌توانید برای ویزای طلایی ۱۰ ساله اقدام کنید. در این صورت خود شما اسپانسر خودتان برای اقامت در امارات خواهید بود. مدارک و شرایط لازم علاوه بر موارد ذکر شده برای ویزای تحصیلی عادی، شامل ارائه‌ی توصیه‌نامه از دانشگاه مربوطه، گواهی فارغ‌التحصیلی معتبر یا کارنامه‌ی تحصیلی با معدل حداقل ۳.۸ می‌باشد.

در صورت اخذ ویزای طلایی برای تحصیل در امارات، می‌توانید اسپانسر والدین خود برای اقامت در امارات شوید. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید با دانشگاه مورد نظر، اداره GDRFA یا اداره ICP تماس بگیرید.

چگونه با درآمد بالای 30 هزار درهم، می توان برای ویزای 10 ساله درخواست داد؟

سوال: در صورت داشتن ماهانه 30 هزار درهم حقوق، می‌توانم ویزای طلایی امارات را داشته باشم؟ لطفا درباره پیش‌نیازهای دیگر برای درخواست نیز توضیح دهید.

پاسخ: طبق سوال شما، به نظر می‌رسد که ساکن زمین بخش‌های اصلی (mainland) دبی هستید. در امارات، هر فردی که در شغل خود بر اساس دسته‌بندی وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی (Emiratisation) حرفه‌ای محسوب می‌شود و دارای مدرک لیسانسی با حداقل حقوق ماهانه 30 هزار درهم است‌، می‌تواند ویزای اقامت طلایی امارات را دریافت کند.

این مرجع می‌تواند بر اساس اشتغال به کسانی که دارای شرایط ذیل هستند، ویزای طلایی اعطا کنند:

1. دریافت مجوز کار بر اساس یک قرارداد معتبر کاری در کشور.
2. کارگر حرفه‌ای بودن در سطوح حرفه‌ای اول یا دوم بر اساس دسته‌بندی شغلی تایید شده توسط اداره منابع انسانی و بومی‌سازی.
3. حداقل سطح تحصیلی باید مدرک لیسانس یا معادل آن باشد.
4. حقوق ماهانه نباید کمتر از 30 هزار درهم یا معادل آن در ارزهای خارجی باشد.
5. داشتن جواز فعالیت به عنوان دکتر، داروساز، معلم و دیگر حرفه‌ای تایید شده برای دریافت ویزای طلایی .
6. داشتن بیمه سلامت جامع برای خود و اعضای خانواده خود هنگام درخواست برای اقامت طلایی، یا طبق کاربرد آن در مراجع محلی ذی‌صلاح.

در صورت داشتن شرایط مذکور و ماهانه حداقل 30 هزار درهم حقوق دریافتی می‌توانید برای ویزای اقامت طلایی امارات درخواست دهید.

به علاوه، ممکن است نیاز باشد کپی پاسپورت خود، امارات آی‌دی، فیش حقوق، اظهارنامه بانکی در خصوص حقوق شش ماه اخیر، قرارداد کاری، NOC از طرف کارفرما، گواهی صلاحیت رسمی شده در وطن یا کشوری که این صلاحیت در آن دریافت شده و سپس تصدیق وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی در امارات را تحویل اداره کل اقامت و امور خارجه (GFRDA) دهید.

پس از آن می‌توانید از طریق برنامه هوشمند GDRFA در درگاه اینترنتی آن یا یکی از مراکز تایپینگ مورد تایید در دبی برای اقامت طلایی امارات درخواست دهند. در صورتی که ساکن امارت دیگری باشید، می‌توانید از طریق سازمان فدرال هویت، تابعیت و امنیت بنادر (ICA) یا از طریق یکی از مراکز تایپینگ مورد تایید ICA درخواست دهید.

 

دارندگان ویزای طلایی می توانند اسپانسر والدین خود با 10 سال اقامت باشند

از این پس دارندگان گلدن ویزا در امارات می‌توانند اسپانسر والدین خود برای دریافت اقامت ده ساله شوند. این بخشی از طرح گلدن ویزای گسترش داده شده است که در 3 اکتبر به مرحله اجرا رسید.

مدیر بخش عملیاتی یک بیزینس سنتر گفت: “یک گلدن ویزای 10 ساله برای والدین دارندگان گلدن ویزای 10 ساله صادر کرده‌ایم. پیش‌تر، این ویزا به مدت یک سال، مانند طول مدت ویزای دارندگان اقامت عادی، اعتبار داشت.”

بر اساس وبسایت رسمی دولت امارات، یک کارمند مهاجر می‌تواند با “پرداخت ودیعه‌ای به عنوان ضمانت برای هر والد، مقرر شده توسط اداره مهاجرت مربوطه” به مدت یک سال اسپانسر والدین خود شود.

ودیعه‌ای که باید برای اسپانسر والدین شدن پرداخت شود شامل دارندگان گلدن ویزا نمی‌شود. این افراد باید مدرک صادره توسط کنسولگری مربوطه مبنی بر اینکه تنها سرپرست والدین خود هستند را ارائه دهند.

معمولا دارندگان ویزای اقامت در صورت دریافت حقوق ماهانه حداقل 20 هزار درهم می‌توانند اسپانسر والدین خود شوند. این الزام نیز شامل دارندگان گلدن ویزا نمی‌شود.

از زمان اجرایی شدن طرح گلدن ویزا، صدها هزار مورد از این ویزا برای ساکنان واجد شرایط صادر شده است. هزینه این ویزای 10 ساله 2800 تا 3800 درهم است.

 

مدت اعتبار ویزای طلایی امارات چقدر است و آیا می توان آن را تمدید کرد؟

اعتبار ویزای طلایی امارات ده سال است و بله، در صورت رعایت شرایط لازم، می‌توان آن را ده سال دیگر نیز تمدید کرد.

چگونه برای دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کنیم؟

متقاضیان باید درخواست خود را در وب سایت اداره فدرال هویت و شهروندی امارات متحده عربی (ICA) ثبت کنند.

اگر از یکی از دسته‌های واجد شرایط هستید، اما هنوز نامزد نشده‌اید، باید به بخش خدمات طلایی وبسایت بروید و مراحل زیر را طی کنید :

Visa -> Golden Visa -> Nomination Request For Golden Residence -> New Request

(ویزا -» ویزای طلایی -» درخواست نامزدی برای ویزای طلایی -» درخواست جدید)

طی این مراحل یک فرم آنلاین وجود دارد که باید اطلاعات شخصی خود را در آن وارد کنید، و دسته‌ای که فکر می‌کنید می‌توانید تحت آن عنوان، نامزد شوید را نیز وارد کنید.

شما همچنین به شماره شناسایی یکپارچه (UID) خود نیاز دارید. (یک شماره شش رقمی که به هر کسی که وارد امارات می‌شود اختصاص می‌یابد)

اداره مهاجرت دبی و اداره کل اقامت و امور خارجی، همچنین تیم جدیدی را برای رسیدگی به درخواست‌های گلدن ویزای امارات و سایر افراد مهم تشکیل داده‌اند.

این سرویس با نام “شما خاص هستید”، هر هفت روز هفته و‌ ۲۴ ساعته به صورت آنلاین یا از طریق تماس با شماره 8005111 در دسترس است.

دانش آموزان یا فارغ‌التحصیلان با استعداد باید چگونه درخواست دهند؟

اقامت طلایی به دانش‌آموزان ممتازی اعطا می‌شود که میانگین گواهی دبیرستان آن‌ها از مدارس دولتی یا خصوصی حداقل 95 درصد باشد.

هم‌چنین دانشجویان داخل یا خارج از کشور که معدل آنها حداقل 3.75 یا معادل آن در رشته‌های علمی خاص باشد نیز می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

ویزا شامل خانواده دانش آموزان نیز می‌شود و درخواست برای اقامت طلایی در این شیوه از طریق مدارس امارات ارسال می‌شود.

روند کار چقدر طول می‌کشد؟

پس از ثبت درخواست، ظرف سی روز یک ایمیل حاوی نتیجه درخواستتان دریافت خواهید کرد.

و در صورت تایید نامزدی، یک لینک از طریق ایمیلی دیگر برای آپلود مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا برایتان ارسال خواهد شد.

چند هفته پس از بارگذاری مدارک، درخواست شما توسط سازمان فدرال هویت و شهروندی تأیید می‌شود و ویزای خود را دریافت خواهید کرد.

اگر در حال حاضر در امارات اقامت دارید، یک ویزای موقت یک ماهه به شما داده می‌شود و باید ویزای موقت خود را در این مدت به اجازه اقامت تبدیل کنید.

هزینه خدمات ویزای طلایی امارات

اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر (ICP) هزینه ویزای طلایی 10 ساله را از 50 درهم به 150 درهم افزایش داد.

هزینه جدید شامل هزینه‌‌های سازمانی، خدمات الکترونیکی، و خدمات هوشمند می‌شود.

اداره ICP از آن دسته از اتباع خارجی که علاقه‌مند به دریافت ویزای طلایی هستند، می‌خواهد تا صلاحیت خود را به وسیله بازدید از وبسایت آن یا استفاده از برنامه هوشمند UAEICP بررسی کنند.

این اداره تصریح کرد که در ادامه‌ی پروسه درخواست، یک تایید الکترونیکی باید برای صدور ویزای طلایی دریافت شود.

ثبت درخواست دارای پنج مرحله است، و با تکمیل اطلاعات مورد نیاز و پیوست مدارک مربوطه آغاز می‌شود. این مدارک ممکن است با توجه به اطلاعات وارد شده در فرم درخواست، متفاوت باشند. پس از ثبت درخواست، متقاضی می‌تواند هزینه‌ای که باید را پرداخت کرده، خدمات را دریافت کند و سپس منتظر دریافت تاییدیه تراکنش از طریق ایمیل شود.

به گفته ICP، درخواست‌ها می‌توانند از طریق وبسایت ICP یا برنامه هوشمند آن، مراکز خدمات مشتریان، یا دفاتر تایپینگ مورد تایید ثبت شوند.

در صورتی که تقاضای شخص به دلیل وجود نقص در اطلاعات یا مدارک درج شده بازگردانده شود، پس از 30 روز به صورت الکترونیکی رد خواهد شد. همچنین اگر درخواست ثبت شده سه بار به دلیل وجود نقص در اطلاعات یا عدم تکمیل مدارک مورد نیاز بازگردانده شود، رد خواهد شد.

در صورت رد شدن درخواست، تنها هزینه‌های صدور فرم و ضمانت‌های مالی مسترد خواهند شد.

این استرداد از طریق کارت اعتباری طی شش ماه از تاریخ ثبت تقاضا، و یا از طریق چک یا انتقال طی پنج سال انجام می‌شود.

اگر از خارج از امارات برای ویزای طلایی امارات درخواست بدهم چه می‌شود؟

اگر در حال حاضر در خارج از امارات اقامت دارید، یک ویزای شش ماهه برای ورود به کشو، بررسی فرصت‌های آن و اقامت در اختیار شما قرار می‌گیرد. ویزای شش ماهه برای افراد با استعداد فقط با امکان یک بار ورود است.

در این مدت، شما باید ویزای موقت خود را به اجازه اقامت تبدیل کنید.

برای درخواست ویزای چند بار ورود، باید یک فرم آنلاین پر کنید که یکی مخصوص سرمایه گذاران و دیگری خاص کارآفرینان و دانشجویان ممتاز است و باید مبلغ 1150 درهم برای آن پرداخت کنید.

آیا با داشتن ویزای طلایی امارات، می‌توانم در امارات کار کنم؟

برای کار در امارات باید یک قرارداد کاری معتبر، مجوز کار یا لایسنس داشته باشید.

با این حال، وزارت منابع انسانی و امارات شروع به صدور مجوز کار برای دارندگان اقامت طلایی کرده است که برای کسانی که در زمان دریافت ویزای طلایی امارات بیکار بوده‌اند و مایلند برای کارفرمای خاصی شروع به کار کنند و کسانی که قصد دارند کار جدیدی را با کارفرمای جدید شروع کنند، کارآمد خواهد بود.

چگونه می توان برای ویزای طلایی امارات در اپلیکیشن ICA درخواست داد؟

ساکنانی که واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات هستند می‌توانند درخواست خود را از طریق اپلیکیشن ICA ارسال کنند.

اداره ICA در توییتر خود اعلام کرد که شرایط گرفتن ویزا را از طریق اپلیکیشن ICA معرفی کرده است.
افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای اقامت 10 ساله هستند یا افرادی که مایل به معرفی افراد واجد شرایط برای این امر هستند می‌توانند با ارائه کلیه مدارک مورد نیاز از طریق اپلیکیشن ICA درخواست دهند.
از متقاضیان 50 دلار برای خدمات دریافت می‌شود.

پس از ارائه مدارک مورد نیاز ، متقاضی یک پیام متنی و یک ایمیل از مقامات مربوطه دریافت می‌کند که تأیید کننده دریافت برنامه و پیشرفت آن و اجازه ورود از طریق ایمیل است.

همچنین درصورت رد درخواست به دلیل اطلاعات ناکافی یا عدم ارائه کلیه مدارک مورد نیاز ، پس از 30 روز برنامه به طور خودکار درخواست را لغو می‌کند.

ویزای شش ماهه برای جهت ورود به کشور برای تمکیل روند ویزای طلایی امارات

متقاضیان ویزای طلایی امارات از این پس می‌توانند با کمک ویزای شش ماهه‌‌ای که اداره‌ی فدرال شهروندی این کشور به تازگی ارائه می‌دهد، روند اقامت خود را نهایی کنند. این ویزای جدید همچنین ممکن است برای مدت زمان مشابهی نیز تمدید شود؛ البته لازم به ذکر است که تنها کاربرد آن که به دارنده‌اش امکان ورود چندباره به کشور می‌دهد کمک به متقاضی در تکمیل روند امر کسب اقامت طلایی امارات است.

متقاضیانی که از دسته‌های زیر باشند صلاحیت رسمی کسب این ویزا را دارا هستند:

 • سرمایه‌گذاران (سرمایه‌گذاری عمومی یا سرمایه‌گذاری در معاملات ملکی)
 • کارآفرینان (مالکین یا موسسین یک پروژه)
 • مهارت‌های تخصصی ( پرشکان و دانشمندان)
 • متخصصین خلاق فرهنگ و هنر
 • مخترعین یا متخصصین علوم ارجح
 • ورزشکاران
 • دارندگان پی اچ دی یا متخصصین زمینه‌های مهندسی و علوم (اپیدمیولوژی و ویروس‌شناسی، هوش مصنوعی، کلان داده‌ها، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی برنامه‌نویسی، برق و الکتریسیته، ژنتیک، و بیوتکنولوژی)
 • دانش‌پژوهان نخبه (دبیرستان یا دانشگاه)

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای پزشکان

 

چگونه می توان برای اقامت شش ماهه پیش از دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کرد؟

تمامی جزئیات و اطلاعات مورد نیاز برای درخواست این ویزای خاص به صورت مرحله به مرحله در وبسایت ICA-UAE قابل مشاهده است. البته متقاضیان گزینه‌های دیگری نیز برای دریافت اطلاعاتی که می‌خواهند دارند، گزینه‌هایی از قبیل مراجعه به وبسایت، مرکز خدمات، مرکز تماس، اپلیکیشن‌های موبایل، و یا اپلیکیشن شخصی مرکز خدمات مشتریان.

شرایط و ضوابط

بنابر اعلام اداره‌ی شهروندی امارات، در صورتی که درخواست‌نامه به دلیل نقص اطلاعات یا عدم ارائه‌ی مدارک ضروری برگشت داده شود تا ۳۰ روز مهلت تکمیل دارد و پس از آن به طور الکترونیکی باطل می‌شود.
درخواست‌نامه همچنین در صورت برگشت سه‌باره به دلیل نواقص امکان باطل شدن دارد. هزینه‌های صدور ویزا نیز تنها هنگامی بازپرداخت داده می‌شوند که درخواست‌نامه توسط اداره‌ی شهروندی رد شده باشد.

هزینه

هزینه‌ی ویزای شش ماهه ۱.۱۵۰ درهم که جزئیات آن به شرح زیر است:
۱۰۰۰ درهم هزینه‌ی صدور
۱۰۰ درهم هزینه‌ی درخواست
۲۸ درهم هزینه‌ی خدمات الکترونیکی
۲۲ درهم هزینه‌ی اداره‌ی شهروندی

15 سوال مهم که به شما میگویند واجد شرایط ویزای امارات هستید یا خیر

 • آیا در امارات حضور دارید؟
 • آیا یکی از سرمایه‌گذاران حاضر در کشور و دارای شرایط ذیل هستید؟
  * داشتن حداقل 2 میلیون درهم سپرده همراه با پشتوانه مالی دارای مجوز در داخل کشور
  * داشتن یک شرکت با حداقل سرمایه 2 میلیون درهم در امارات
  * مالکیت سهام یک شرکت با حداقل ارزش 2 میلیون درهم
  * داشتن یا شراکت در مالکیت یک شرکت که مالیاتی به ارزش حداقل 250 هزار درهم پرداخت می‌کند

 

 • آیا ملکی دارید که ارزش کل آن کمتر از 2 میلیون درهم نباشد؟
 • آیا سابقه یک پروژه موفقیت‌آمیز در کشور با سرمایه حداقل 500 هزار درهم را داشته‌اید؟
 • آیا یکی از فارغ‌التحصیلان ممتاز از دبیرستانی در امارات هستید؟
 • آیا یکی از فارغ التحصیلان برجسته دانشگاهی هستید که از دانشگاه های معتبر کشور با حداقل معدل 3.8 فارغ‌التحصیل شده‌اند؟
 • آیا پزشکی هستید که مجوز فعالیت در این زمینه را از بخش‌های تاییده شده دولتی در امارات دریافت کرده است، و آیا در حال حاضر در این زمینه مشغول به کار هستید؟
 • آیا در رشته‌های مهندسی و علوم تخصص دارید و در یکی از زمینه‌های ذیل فعالیت می‌کنید؟
  • همه‌گیرشناسی و ویروس‌ها
  • هوش مصنوعی
  • کلان‌داده‌ها
  • مهندسی کامپیوتر
  • مهندسی الکترونیک
  • مهندسی نرم افزار
  • مهندسی برق
  • مهندسی ژنتیک
  • مهندسی بیوتکنولوژی

 

 • آیا فرد خلاقی هستید که آثار هنری و قابل توجهی در زمینه‌های هنرهای بصری، انتشار آثار، هنرهای نمایشی، طراحی و صنایع دستی، بازی و رسانه در داخل و خارج کشور داشته‌اید؟
 • آیا مخترعی دارای حق ثبت اختراع هستید که به نفع افتصاد امارات خواهد بود؟
 • آیا در نقش مدیرعامل در بخش خصوصی یا عمومی امارات فعالیت می‌کنید؟
  برای واجد شرایط بودن برای این اقامت، باید یک مدرک کارشناسی دانشگاهی داشته باشید، و دارای حقوق ماهانه حداقل 50 هزار درهم و حداقل پنج سال سابقه کار در امارات باشید.
 • آیا در یکی از رشته‌های تحصیلی نادر و دارای اولویت در امارات تخصص دارید؟
  برای واجد شرایط بودن برای این اقامت، شما باید دارای مدرک دانشگاهی لیسانس در یکی از رشته‌ها یا تخصص‌های دارای اولویت باشید که شامل آموزش، آموزش، مدیریت و مراقبت از افراد دارای معلولیت می‌شود.
 • آیا ورزشکار، مربی، داور، پزشک ورزشی، درمانگر ورزشی، یا یک چهره ورزشی هستید که دستاوردهای ورزشی مشخصی در امارات یا خارج از کشور دارید؟
 • آیا دارای مدرک دکتری در یکی از رشته‌های دارای اولویت بوده و در یکی از این تخصص‎ها مشغول فعالیت هستید؟

 

 • آیا در فعالیت‌های بشردوستانه زیر پیشرو هستید؟
  • عضو سازمان‌های بین‎‌المللی و منطقه‌ای یا کارمند این سازمان‌ها برای حداقل پنج سال
  • دریافت‌کننده جایزه از موسسات محلی، منطقه‌ای یا بین‌المللی فعال در حوزه فعالیت‌های بشردوستانه
  • داوطلب فعالیت‌های بشردوستانه برای حداقل پنج سال یا 500 ساعت کار داوطلبانه
  • حامی مالی فعالیت‌های بشردوستانه با حداقل ارزش 2 میلیون درهم یا معادل آن

 

بیشتر بخوانید: آشنایی کامل با ویزای سبز دبی یا گرین ویزای دبی

 

بنابراین، چه واجد شرایط دریافت این ویزا باشید، چه نه، امیدواریم توانسته باشیم موضوعات مبهم در مورد ویزای طلایی امارات را برایتان روشن‌ کرده باشیم و در تصمیم‌گیری‌هایتان برای دریافت ویزای اقامت امارات، و سرمایه‌گذاری در دبی کمکی کرده باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زندگی و کار در امارات و همچنین آشنایی بیشتر با تفریحات دبی، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا