کار در امارات

درخواست ویزای طلایی امارات از مسیر «تخصص شغلی»

کدام دسته از ساکنین امارات می توانند برای ویزای طلایی از مسیر «تخصص شغلی» اقدام کنند؟

در این صورت ببینید آیا دسته‌ی «متخصصان حرفه‌ای» یا skilled professionals شامل شما می‌شود یا خیر، زیرا گفته می‌شود به طور کلی متقاضیان این گروه کار راحت‌تری برای دریافت ویزای طلایی امارات دارند.

دلیل این موضوع این است که افراد متخصص حرفه‌ای به طور معمول یک پرونده شغلی در وزارت منابع انسانی امارات دارند که عنوان شغلی و حقوق فرد متقاضی در آن ذکر می‌شود و می‌توان آن را با ادارات مهاجرت به اشتراک گذاشت.

در هفته‌ی های اخیر تقاضای زیادی برای ویزای طلایی امارات از سوی متخصصان حرفه‌ای وجود داشته است و آن دسته از نیروی کار حرفه‌ای که به امارات می‌آیند قصد دارند اقامت طولانی‌تری در این کشور داشته باشند. همچنین شرکت‌ها طرح‌ها و پیشنهاد‌های ویژه‌ای برای کارکنان جدید و قدیمی خود عرضه می‌کنند.

متخصصان حرفه‌ای برای دریافت ویزای طلایی به مدارک اضافی از جمله مدارک مربوط به ویزاهای قبلی، امارات آی‌دی و مدارک مربوط به باز کردن حساب بانکی نیاز دارند.

برای مثال کپی مدرک دانشگاهی متقاضی تاییدشده توسط وزارت آموزش امارات، بیمه‌ی درمانی امارات، فیش حقوقی و قراداد استخدامی معتبر لازم می‌باشد.

تنها مدرک دیگری که لازم است یک نامه با ذکر این می‌باشد که فرد حداقل ۵ سال در آن موقعیت شغلی مشغول به کار بوده است.

برای متخصصین حرفه‌ای تمام فرایند درخواست ویزا پیش از تایید حدودا یک هفته طول می‌کشد و بعد از تایید فرایند دریافت ویزا و امارات آی‌دی حدودا دو هفته طول می‌کشد.

هزینه‌‌های دولتی برای تمام انواع ویزای طلایی در حدود ۳ هزار درهم می‌باشد.

آیا می‌خواهید برای ویزای طلایی امارات اقدام کنید اما نمی‌دانید که واجد شرایط لازم هستید یا خیر؟

اگر متخصص حرفه‌ای ساکن در امارات با قرارداد استخدام معتبر باشید و از حداقل حقوق لازم برخوردار باشید، می‌توانید برای دریافت مجوز اقامت بلندمدت اقدام کنید.

ویزای طلایی یک مجوز اقامت ۱۰ ساله‌ است که شاغلان متخصص، سرمایه‌گذاران و دانشجویان برجسته خارجی می‌توانند با آن در امارات کار، زندگی و تحصیل کنند بدون نیاز به اینکه فرد دیگری اسپانسر آن‌ها شود. دارنده‌ی این ویزا همچنین می‌تواند اسپانسر خانواده‌ی خود برای دریافت اقامت بلندمدت شود.


حقوق من باید چقدر باشد؟

بسته به دسته‌بندی‌ای که از طریق آن برای ویزای طلایی اقدام می‌کنید، باید فیش حقوقی ۳۰ هزار یا ۵۰ هزار درهم داشته باشید. دلیل این موضوع این است که شرایط دریافت ویزای طلایی برای شاغلان متخصص حقوق ۳۰ هزار درهمی است اما اگر در دسته‌بندی مدیران اجرایی برای این ویزا اقدام کنید، باید حقوق حداقل ۵۰ هزار درهمی داشته باشید.

سایر شرایط نیز از جمله مدارک تحصیلی و مدارک شغلی نیز برای دسته‌بندی‌های مختلف متفاوت است. در ادامه به این تفاوت‌ها می‌پردازیم:


▪️ویزای طلایی برای شاغلان متخصص با حقوق ۳۰ هزار درهم

شرایط لازم برای دریافت ویزای طلایی از این طریق بدین‌ترتیب می‌باشد:
– متقاضی باید قرارداد استخدام معتبر در امارات داشته باشد.
– طبق دسته‌بندی وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات (MoHRE) شغل متقاضی باید در سطح شغلی اول یا دوم قرار بگیرد.
– متقاضی باید دارای مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی یا بالاتر باشد.
– حقوق ماهانه‌ی متقاضی نباید کمتر از ۳۰ هزار درهم باشد.


▪️ویزای طلایی برای مدیران اجرایی با حقوق ۵۰ هزار درهم

شرایط لازم برای دریافت ویزای طلایی از این طریق بدین‌ترتیب می‌باشد:
– کپی مدرک دانشگاهی تاییدشده توسط وزارت آموزش امارات با مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی
– نامه تجربه‌ی کاری حداقل ۵ سال در این منصب شغلی
– فیش حقوقی حداقل ۵۰ هزار درهمی
– قرارداد شغلی معتبر


مدارک لازم برا دریافت ویزای طلایی:

  • کپی گذرنامه، ویزا و امارات آی‌دی
  • عکس گذرنامه‌ای
  • قرارداد اجاره‌نامه
  • شماره IBAN
  • کارت بیمه درمانی
  • گواهی سلامت پزشکی
  • مدارک لازم برای دسته‌ای که در آن اقدام می‌کنید، مانند کارت یا قرارداد کاری، توصیه‌نامه از سازمان دولتی مرتبط یا مدرک تحصیلی

دارای حداقل حقوق لازم نیستم، آیا می‌توانم برای ویزای طلایی اقدام کنم؟

اگر دارای شرایط حداقل حقوق لازم برای دریافت ویزای طلایی شاغلان متخصص یا مدیران اجرایی نیستید و سرمایه‌گذاری در شرکت یا املاک هم ندارید، می‌توانید باز هم برای ویزای طلایی اقدام کنید به شرطی که در گروه‌های شغلی خاصی قرار بگیرید. برای مثال پزشکانی که مجوز طبابت در امارات را دارند یا مهندسانی که مدارک لازم و مجوز کار دارند می‌توانند برای ویزای طلایی اقدام کنند. همچنین اگر دستاورد برجسته‌ای در برخی حیطه‌ها مانند هنر یا کارهای بشردوستانه داشته باشید، باز هم ممکن است واجد شرایط دریافت ویزای طلایی باشید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام من حسابداری خوندم و 7 سال سابقه کار دارم چی پبشنهاد میدید

  2. سلام با سابقه بیش از ۲۵ سال درحوزه راهسازی و مدرک مهندس عمران چگونه میتوانم درخواست ویزای کار کنم ممنون میشوم جواب من را به ایمیلم بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا