سفر به امارات

هشت سکوی تماشای دبی از بالا

چند تفریح جذاب برای تماشای دبی از بالا

در دبی مناظر مختلف و بسیار زیبایی وجود دارد، از معماری‌های شگفت‌انگیز تا جزیره‌های مصنوعی، طبیعت و دریا. این یعنی در همه‌جای شهر با نماهای زیبا مواجه می‌شویم، اما چرا برای دید بهتر به یکی از سکوهای دید باز در دبی نرویم؟ در این مطلب با چند تفریح جذاب آشنا می‌‌شوید که چشم‌انداز زیبایی برای تماشای دبی از بالا به شما نشان می‌دهند.

جدیدا سکوی دید باز جدیدی در دبی کریک هاربر افتتاح شده است. این مکان بخشی از برنامه‌ی توسعه منطقه دبی کریک هاربر است و نمای فوق‌العاده‌ای از غروب آفتاب در دبی نشان می‌دهد. به همین مناسبت به معرفی سکوهای دید باز با مناظر مختلف برای تماشای دبی از بالا می‌پردازیم، مناظری که اگر در دبی هستید به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید.

برج خلیفه

نمای داخل برج خلیفهقاعدتا آسمان‌خراش معروف شهر دبی یعنی برج خلیفه در صدر فهرست است، جایی با اشراف بی‌نظیر از طبقه‌ی ۱۲۴. در این طبقه یک سکوی دید باز به نام تاپ ویو The Top View وجود دارد که در آن می‌توانید از ارتفاع ۴۰۰ متری بالای زمین، مناظر اطراف را تماشا کنید. برای اینکه نگاه دقیق‌تری به ساختمان‌های معروف دبی از آن فاصله داشته باشید، می‌توانید از تلسکوپ هم استفاده کنید. اگر هم این ارتفاع برایتان کافی نیست، با آسانسور به طبقه‌ی ۱۴۸ بروید و از سکوی دید باز تاپ اسکای The Top Sky بازدید کنید که در ارتفاع ۵۵۵ متری زمین قرار دارد. از این ارتفاع می‌توانید منظره‌ی دبی مارینا و نمای خیره‌کننده‌ی دریا را ببینید.

ورودی: از ۱۶۹ درهم

ساعت: شبانه‌روزی

آدرس: داون‌تاون دبی، بلوار شیخ محمد بن راشد ۱، برج خلیفه

ویویینگ پوینت The Viewing Point

ویویینگ پوینت The Viewing Pointویویینگ پوینت، جاذبه‌ی جدید و رایگان شرکت اعمار دبی، یک مسیر پیاده‌روی ۷۰ متری در دبی کریک هاربر است. این مکان ۱۱ متر بالای دریا ساخته شده و با راه رفتن بر این سکوی اسکله‌ای که درست بالای خور دبی قرار دارد، نمای شگفت‌انگیزی از افق داون‌تاون دبی برایتان به همراه دارد. در کنار تماشای ساختمان بلند برج خلیفه، دید منحصربه‌فردی به کتابخانه‌ی محمد بن راشد که به شکل کتاب است، نیز دارید.

ورودی: رایگان

ساعت: شبانه‌روزی

آدرس: دبی کریک هاربور

دبی فریم  (Dubai Frame)یا قاب دبی

دبی فریم  (Dubai Frame)یا قاب دبیاین ساختمان طلایی بهترین مکان برای این است که همزمان نگاهی به دبی قدیم و جدید بیندازید. دبی فریم دو برج بلند ۱۵۰ متری و یک پل شیشه‌ای ۹۳ متری دارد که دو برج را به هم وصل می‌کند. با رفتن به بالای دبی فریم می‌توانید منظره‌ی ۳۶۰ درجه‌ی بی‌نظیری تماشا کنید و اگر هم از ارتفاع می‌ترسید، مراقب باشید، زیرا پل آن تماما از شیشه ساخته شده و با راه رفتن روی آن احساس می‌کنید در حال قدم زدن در هوا هستید. در دبی فریم می‌توانید داون‌تاون دبی، دیره و خور دبی را ببینید.

ورودی: از ۵۲.۵ درهم

ساعت:‌ ۹ صبح تا ۹ شب

آدرس: الکفاف، زعبیل، مسیر پیاده‌روی پارک زعبیل

thedubaiframe.com

(04 222 2258)

پالم تاور (Palm Tower)

پالم تاور (Palm Tower)آیا می‌خواهید بهترین نمای پالم جمیرا یعنی همان جزیره شبیه به نخل دبی را ببینید؟ در سکوی دید باز The View در برج پالم، می‌توانید منظره‌ی ۳۶۰ درجه داشته باشید. این سکو در طبقه ۵۲ در ارتفاع ۲۴۰ متری بالای پالم جمیرا قرار گرفته و از آن‌جا می‌توانید دریای وسیع را تماشا کنید. این مکان هم تراس بیرونی و هم لانج اختصاصی دارد.

ساعت: دوشنبه تا پنجشنبه ۹ صبح تا ۱۰ شب، جمعه تا یکشنبه ۹ صبح تا ۱۲ شب

آدرس:  پالم جمیرا، پالم تاور، طبقه‌ی ۵۲

 theviewpalm.ae

ویدا کریک هاربر (Vida Creek Harbour)

ویدا کریک هاربر (Vida Creek Harbour)تماشای غروب آفتاب در دبی تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است و اگر دنبال بهترین جا برای این کار هستید، این مکان مناسب شماست. ویدا کریک هاربر با سکوی دید باز در تراس استخر، بهترین تجربه‌ی تماشای غروب آفتاب را برایتان رقم می‌زند. همچنین می‌توانید حین تماشای این منظره غذایی میل کنید، تنی به آب بزنید و همراه عزیزانتان از این منظره لذت ببرید.

ورودی: رزرو الزامی است

آدرس:  راس الخور، دبی کریک هاربور

بلوواترز آیلند و چرخ و فلک عین دبی

بلوواترز آیلند و چرخ و فلک عین دبیبلوواترز آیلند شاید به اندازه‌ی سایر گزینه‌ها مرتفع نباشد، اما باز هم می‌توانید از نمای خیره‌کننده‌ی ساحل JBR و دبی مارینا لذت ببرید. در بلوواترز آیلند چرخ‌وفلک عین دبی، بزرگ‌ترین چرخ رصد در جهان نیز قرار دارد که می‌توانید با سواری روی آن، تجربه متفاوتی همراه با تماشای نمای دبی از ارتفاع بالا داشته باشید.

ورودی: رایگان

ساعت: دوشنبه تا پنجشنبه ۱۰ صبح تا ۱۲ شب، جمعه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۱۱ شب

اسکای ویوز (Sky Views Observatory)

اسکای ویوز (Sky Views Observatory)احساس شجاعت می‌کنید؟ این رصدخانه‌ی هیجان‌انگیز در هتل آدرس اسکای ویو قرار داشته و به سراسر داون‌تاون دبی اشراف دارد. سکوی دید باز اسکای ویوز 219.5 متر بالای سطح زمین است و نمای ۳۶۰ درجه دارد. اگر اهل هیجان هستید می‌توانید به اج‌واک اسکای ویوز، مرتفع‌ترین سکوی دایره‌ای بدون نرده در جهان بروید. این تجربه را نباید از دست داد اما حواستان باشد به پایین نگاه نکنید! همچنین در سرسره‌ی شیشه‌ای اسکای ویوز، که از طبقه‌ی ۵۳ به ۵۲ می‌رود، می‌توانید کودک درون و عطش هیجانتان را یک‌جا سیراب کنید. برای سُر خوردن آماده‌اید؟

ساعت: ۱۰ صبح تا ۱۲ شب

آدرس: داون‌تاون دبی، منطقه‌ی میدان اعمار، آدرس اسکای ویو

 skyviewsdubai.com.

استخر آئورا (Aura Skypool)  

استخر آئورا (Aura Skypool)  تا به حال دلتان خواسته در آسمان شنا کنید؟ در دبی این آرزو خیلی دور از دسترس نیست، زیرا مرتفع‌ترین استخر بدون لبه‌ و ۳۶۰ درجه‌ی جهان در این شهر قرار دارد. در این استخر در ارتفاع ۲۰۰ متری سطح زمین، می‌توانید حین تماشای منظره‌ی پالم جمیرا، دریا و افق دبی تنی به آب بزنید. در هر ساعتی از صبح و عصر می‌توانید از این تجربه‌ی بی‌نظیر لذت ببرید.

ورودی: از ۲۵۰ درهم

ساعت: هر روز از ۱۰ صبح تا ۷ شب

آدرس: پالم جمیرا، برج پالم، طبقه‌ی ۵۰ auraskypool.com.

با بهترین استخرهای روفتاپ دبی آشنا شوید

شما جای دیگری را برای تماشای نمای زیبای دبی از بالا سراغ دارید؟ به ما معرفی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا