قاب دبی، سفر به گذشته و آینده دبی

قاب دبی، سفر به گذشته و آینده دبی

هرچیزی که باید قبل از دیدن قاب دبی بدانید

یک مسافر باتجربه می‌داند که یک شهر در حال رشد مثل دبی هیچوقت آرام نمی‌نشیند و این در مورد دبی بسیار صادق است. قاب دبی یکی از این تلاش‌ها برای همیشه تک بودن دبی است. این جاذبه چشم نواز از زمانی که در اوایل سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، مردم محلی و بازدیدکنندگان را سرگرم و‌شگفت زده کرده است. در این مقاله حقایق شگفت‌انگیز قاب دبی و هر آن چیزی که نیاز دارید بدانید، آورده شده است.

قاب دبی چه شکلی است؟

قاب دبی چه شکلی استدبی فریم در کنار دروازه ستارگان در پارک زعبیل قرار دارد. این سازه یک قاب عکس مستطیل شکل عظیم است، با دو برج به عرض 93 متر و ارتفاع 152 متر که روی یک پل عظیم 100 متر مربعی قرار گرفته‌اند که بالای قاب عکس را تشکیل می دهد. این مستطیل عظیم به زیبایی شهر را قاب می‌کند. اگر روی اسکای دک (پل رصد) بایستید و به سمت جنوب نگاه کنید، کل شهر مدرن دبی را با تمام نقاط دیدنی مهم به وضوح خواهید دید. اگر به عقب برگردید و به شمال خیره شوید، می‌توانید از مناظر شگفت‌انگیز دبی قدیم، بر دبی، دیره، کرامه، ام حریر و خور دبی لذت ببرید.

فلسفه پشت قاب دبی

فریم دبی دو نمای دبی قدیم در شمال و دبی جدید در جنوب را در می‌گیرد. در یک طرف دبی قدیمی قرار دارد که گواهی بر غواصی مروارید و صنایع ماهیگیری و تجارت دبی است. به عبارت دیگر، روشی که دبی قبل از کشف نفت، با آن امرار معاش می‌کرد. نمای جنوبی نمایانگر هر چیزی است که دبی به آن تبدیل شده است، زرق و برق، ثروت و رفاه…

حقایق و ارقام قاب دبی

دو برج قاب دبی توسط پلی به مساحت 100 متر مربع با یک صفحه شیشه ای 25 متر مربعی درست در وسط آن به هم متصل می‌شوند. این گذرگاه شیشه ای منظره 360 درجه افسانه ای از کل دبی را ارائه می‌دهد.

فریم دبی توسط معمار فرناندو دونیس طراحی شده است .او همچنین به طراحی برج رنسانس دبی و برج‌های طراحی پورشه دبی نیز شهرت دارد. قاب دبی 152 متر ارتفاع و 93 متر عرض دارد. طراحی بیرونی قاب دبی از لوگوی نمایشگاه اکسپو 2020 الهام گرفته شده است. ارتفاع قاب دبی به اندازه ارتفاع یک ساختمان 50 طبقه است. فریم دبی در عربی به نام برواز دبی نیز شناخته می‌شود.
قاب دبی متشکل از گالری گذشته دبی، گالری آینده دبی، عرشه آسمان، دیوار رسانه‌های اجتماعی و فروشگاه سوغاتی است که می‌توانید ماکت‌های کوچک قاب دبی را به همراه سایر سوغاتی‌های جالب خریداری کنید تا به خانه عزیزان خود ببرید.
کل ساختمان دبی فریم با هزینه سرسام آور 160 میلیون درهم ساخته شده است. این رقم نزدیک به 44 میلیون دلار است. برای تحقق بخشیدن به این سازه زیبا از هیچ هزینه ای دریغ نشده است.

 

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی دبی، هیجانی که در هیج کجای دیگر نخواهید یافت!

 

سفر بازدیدکنندگان به داخل قاب دبی

مسافران و بازدیدکنندگان از قاب دبیسفر شما به قاب دبی از سطح میانی آغاز می‌شود که در آن موزه و گالری افسانه‌ای در انتظار شماست. گالری گذشته داستان تکامل دبی را از صنعت ماهیگیری و غواصی مروارید به غول مدرن امروزی برای شما بازگو می‌کند.
جلوه‌های ویژه مختلفی برای ایجاد یک تجربه بصری بسیار جذاب استفاده شده است که برای مدت طولانی با شما باقی خواهد ماند. به غیر از جلوه‌های بصری، جلوه‌های صوتی و بوهای خاصی مانند غباری که از امواج دریا خارج می‌شود نیز، این تجربه را خاص‌تر می‌کند. همه این جلوه‌های ویژه به شما کمک می‌کنند تا به معنای واقعی کلمه به گذشته سفر کنید، که هدف نیز همین است. این گالری مکانی عالی برای تماشای دست اول تاریخ دبی است و اینکه چگونه خود را کاملاً متحول کرده است.

عرشه قاب دبی / اسکای دک

به سمت عرشه آسمان پیش بروید، از آنجا می‌توانید دبی را با شکوه شگفت‌انگیزش از طریق صفحه‌های واقعیت افزوده ببینید. همچنین نمونه‌هایی از اقتصاد و زیرساخت‌های پررونق دبی از طریق فناوری‌های دیگر به شما نشان داده می‌شود. با گذراندن مدتی در اینجا، در واقع احساس می‌کنید که از تمام مکان‌های موجود در دبی بازدید کرده‌اید. این طبقه از قاب دبی به شما امکان می‌دهد تا مناظر شگفت‌انگیز و خیره کننده‌ای از دبی مدرن را تجربه کنید. از مناظر سه بعدی فوق‌العاده از مکان‌های دیدنی باورنکردنی دبی لذت ببرید و به تفسیری گوش دهید که حقایق جالبی را در مورد هر یک از مکان‌های دیدنی به شما می‌گوید.

وورتکس قاب دبی

از عرشه آسمان، به سمت تونل Vortex می‌روید که با جلوه‌های نور و صوتی خاص مزین شده است. وقتی در تونل Vortex هستید، احساس می‌کنید که در ماشین زمان هستید و در گذشته یا آینده، سفر می‌کنید.
تونل وورتکس با کمک فناوری واقعیت افزوده، تجربه شگفت‌انگیزی را به شما ارائه می‌دهد. شما به معنای واقعی کلمه به آینده منتقل خواهید شد، پنجاه سال بعد، با تاکسی های پرنده و ساختمان های متحرک و هر چیزی که از یک فیلم علمی تخیلی فکر می‌کنید را خواهید دید. این تجربه مجازی شما را مسحور خواهد کرد، زیرا شبیه هیچ چیز دیگری نیست.

پیاده‌رو شیشه ای قاب دبی

در مسیر خود به سمت بالا، تونل وورتکس را ترک خواهید کرد تا به بالاترین طبقه دبی فریم برسید. پیاده‌روی شیشه‌ای دقیقاً همان‌جاست – این مسیری است که دو ستون قاب دبی را در بالا به هم متصل می‌کند. می‌توانید روی پیاده‌روی شیشه‌ای بایستید و مناظری نفس‌گیر از کل شهر – شمال، جنوب، شرق و غرب را تجربه کنید. یک کافه در Glass Walkway وجود دارد که می‌توانید از آن یک فنجان قهوه داغ و چند شیرینی خوشمزه تهیه کنید. جالب‌تر این است که زیر پای شما هم شیشه است!

جوایز ساختمان قاب دبی

طرح دبی فریم در سال 2009 به عنوان برنده جایزه بین المللی آسانسور ThyssenKrupp انتخاب شد. چارچوب از بین 926 پیشنهادی که به هیئت مدیره جایزه ارسال شده بود انتخاب شد.

همانطور که انتظار می‌رفت، قاب دبی درست مانند برج العرب و برج خلیفه به یک مرکز جذبکننده توریست تبدیل شده است و اکنون در برنامه تور اکثر گردشگرانی است که تعطیلات خود را در دبی می‌گذرانند. البته دبی فریم می‌تواند تنها 200 بازدید کننده در ساعت داشته باشد.
دبی فریم از زمانی که در اول ژانویه 2018 راه‌اندازی شد، فضای خاصی را برای خود به ارمغان آورده است و اکنون یکی از محبوب‌ترین جاذبه های شهر است.

رزرو بلیط دبی فریم

رزو بلیط قاب دبیدبی فریم همیشه شلوغ است و اگر می خواهید در تاریخ مورد نظر خود به آنجا بروید، باید از قبل بلیط خود را رزرو کنید. ناگفته نماند که استقبال از فریم دبی بسیار زیاد بوده است و انتظار می‌رود که برای مدت طولانی ادامه یابد.

بلیط قاب دبی و زمان بندی

زمان: دوشنبه تا یکشنبه: 9:00 صبح تا 9:00 شب

ساختمان قاب دبی یک جاذبه توریستی مهم است. بچه ها به خصوص از همه ارائه ها و طرح های تعاملی و سه بعدی لذت می برند. چیزی که در مورد برنامه های تعاملی واقعاً چشمگیر است حالتی است که با استفاده از جلوه‌های ویژه ایجاد می کنند. تصور اینکه بخشی از دبی قدیم هستید بسیار آسان است، وقتی می توان بوی دریا، ماهی صید شده توسط دریانوردان و پوسیدگی چوب در سواحل دبی را حس کرد. در یک‌جمله باید گفت هیچ کس چیزی شبیه قاب دبی را در هیچ کشور دیگری ندیده است!

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل