اخبار امارات

چگونه از فرودگاه بین‌المللی دبی سوار مترو شویم؟

اگر از مترو دبی زیاد استفاده می‌کنید، شاید ساعت‌های مترو را بدانید، اما اگر اولین بار است که به دبی می‌آیید و می‌خواهید تجربه‌ی سفر با مترو دبی از فرودگاه را داشته باشید، ما چند نکته به اطلاع شما می‌رسانیم که با در ذهن داشتن آن‌ها می‌توانید مطمئن شود سفرتان راحت و بدون مشکل پیش می‌رود.

دو ایستگاه مترو در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB) وجود دارد؛ یکی در ترمینال ۱ فرودگاه و دیگری در ترمینال ۳ فرودگاه. هر دو ایستگاه در خط قرمز مترو دبی قرار دارند.

ساعات فعالیت ایستگاه مترو ترمینال ۱ فرودگاه بین‌المللی دبی:

دوشنبه تا پنج‌شنبه: ۵:۰۶ صبح تا ۱۱:۵۹ شب
جمعه: ۵:۰۶ صبح تا ۱:۰۱ بامداد
شنبه: ۵:۰۶ صبح تا ۱۲ نیمه‌شب
یکشنبه ۸:۱۷ صبح تا ۱۱:۵۹ شب

ساعات فعالیت ایستگاه مترو ترمینال ۳ فرودگاه بین‌المللی دبی:

دوشنبه تا پنج‌شنبه: ۵:۰۸ صبح تا ۱۲:۰۱ بامداد
جمعه: ۵:۰۸ صبح تا ۱:۰۳ بامداد
شنبه: ۵:۰۶ صبح تا ۱۲:۰۲ بامداد
یکشنبه: ۸:۱۹ صبح تا ۱۲:۰۱ بامداد

بلیت و کارت نول

اگر اولین بار است که سوال مترو دبی می‌شوید، باید بدانید که کارت نول nol، که روش رسمی پرداخت برای وسایل حمل‌ونقل عمومی در دبی است، چهار نوع دارد. می‌توانید این کارت‌ها را در ایستگاه مترو از پیشخوان بلیت‌فروشی یا از دستگاه‌های فروش بلیت خریداری کنید.

۱) کارت نول قرمز: بلیت قرمز یک کارت یک‌بارمصرف است که ۲ درهم قیمت دارد. با این بلیت تک‌سفره می‌توانید فقط هزینه‌ی یک سفر را پرداخت کنید. باید توجه کنید که با این بلیت تنها می‌توانید سوار یک نوع وسیله (اتوبوس، مترو یا تراموا) شوید.

۲) کارت نول نقره‌ای: با یک بار پرداخت ۲۵ درهم، کارتی دریافت می‌کنید که ۱۹ درهم شارژ و ۵ سال اعتبار دارد.

۳) کارت نول طلایی: با پرداخت ۲۵ درهم و دریافت این کارت، می‌توانید وارد کابین‌های گلد کلس (طلایی) در مترو و تراموای دبی شوید.

۴) کارت نول آبی:‌ این کارت شخصی است و به فعال‌سازی و اعتبارسنجی با امارات آی‌دی شما نیاز دارد. برای دریافت این کارت باید عکس و امارات آی‌دی ارائه بدهید و ۷۰ درهم بپردازید که ۲۰ درهم آن تبدیل به شارژ می‌شود.
کارت نول توسط اداره راه و ترابری دبی (RTA) صادر می‌شود.

هزینه‌ی سفرهای مترو چگونه محاسبه می‌شود؟

سیستم حمل‌ونقل عمومی دبی به هفت منطقه یا زون در شهر تقسیم می‌شود و هزینه‌ی هر سفر براساس تعداد منطقه‌هایی که در آن‌ها سفر می‌کنید محاسبه می‌شود. بنابراین اگر در یک منطقه سوار مترو، سپس اتوبوس و بعد تراموا شوید اما در همان منطقه بمانید، برای شما یک سفر حساب می‌شود.

تا چند عدد چمدان می‌توانم به مترو ببرم؟

طبق مقررات RTA، هر مسافر تنها دو چمدان می‌تواند با خود داخل مترو ببرد. این دو چمدان شامل یک چمدان بزرگ (حداکثر ابعاد ۸۱ در ۵۸ در ۳۰ سانتی‌متر) و یک چمدان کوچک (حداکثر ابعاد ۵۵ در ۳۸ در ۲۰ سانتی‌متر) می‌باشد. تمام چمدان‌ها باید در محل مخصوص چمدان‌ها گذاشته شوند که در هر واگن وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا