اخذ ویزای اسپانسرشیپ برای اقامت همسر در دبی

اخذ ویزای اسپانسرشیپ برای اقامت همسر در دبی

چگونه می‌توان برای ویزای اقامت همسر در دبی اقدام کرد؟

اگر به تازگی به دبی نقل مکان کرده‌اید، شاید بخواهید درباره‌ی شرایط اقامت و اخذ ویزا بیشتر بدانید. چه برای شغلتان به امارات آمده باشید و چه بخواهید کسب‌وکار جدیدی آغاز کنید، حتماً به دنبال تکمیل مدارک خود هستید و شاید بخواهید برای ویزای خانواده‌ی خود نیز اقدام کنید.

افراد خارجی که قصد دارند برای مدت طولانی در امارات سکونت کنند باید ویزای اقامت داشته باشند. در فرآیند اقدام برای ویزای خانواده‌ی خود، شما «اسپانسر» خواهید بود و به فردی که اسپانسر او می‌شوید «تحت پوشش» (dependant or sponsored) گفته می‌شود.

در ادامه ما به شرایط اخذ ویزای اسپانسرشیپ برای همسر در دبی و هزینه‌ی آن می‌پردازیم.

آما‌ده‌سازی مدارک

ابتدا باید تاییدیه ترجمه‌ی رسمی سند ازدواج خود را از وزارت امور خارجه‌ی کشور مبدا، سفارت امارات در کشور مبدا و وزارت امور خارجه‌ی امارات (MOFAIC) دریافت کنید.

اداره‌ی کل اقامت و امور افراد خارجی (GDRFA) دبی فهرستی از مدارک مورد نیاز برای اقدام برای ویزای همسر تهیه کرده است:

۱) عکس شخصی جدید از همسر با پس‌زمینه‌ی سفید

۲) کپی پاسپورت و ویزای اقامت اسپانسر

۳) کپی پاسپورت همسر (که باید حداقل ۶ ماه دیگر اعتبار داشته باشد)

۴) سند ازدواج تاییدشده

۵) گواهی عدم اعتراض (NOC) در صورتی که همسرتان ملیت متفاوتی با شما داشته باشد.

۶) گواهی درآمد، قرارداد شغلی یا قرارداد مشارکت (با توجه به نوع ویزای اسپانسر) با حداقل حقوق ماهانه‌ی ۴ هزار درهم

۷) سند مالکیت یا اجاره‌نامه

 

بیشتر بخوانید: انواع ویزای دبی، مهم ترین مطالب ویزای دبی را در این مقاله بخوانید!

 

اقدام برای اخذ ویزا

بعد از آماده کردن مدارک، از سه طریق می‌توانید برای اخذ ویزا اقدام کنید:

۱) با مراجعه به یکی از مراکز آمر دبی

۲) با مراجعه به مرکز تایپینگ معتبر

۳) آنلاین از طریق DubaiNow

فرایند اخذ ویزا

از هر طریقی برای اخذ ویزا اقدام کنید، فرایند اخذ ویزا به این ترتیب است:

۱) ایجاد پرونده‌ی اسپانسری: ابتدا باید مشخصات و اطلاعات خود به عنوان اسپانسر را ارائه دهید تا پرونده‌ای در سیستم مهاجرتی برایتان ایجاد شود. این پرونده‌ی اسپانسری شماست.

۲) درخواست مجوز ورود: سپس باید برای همسر خود درخواست مجوز ورود بدهید. همسر شما با داشتن مجوز ورود، می‌تواند به امارات سفر کند تا فرایند اخذ ویزا را تکمیل نماید.

۳) تغییر وضعیت: اگر همسر شما از پیش در امارات باشد، باید ابتدا برای مجوز ورود اقدام کرده و سپس وارد فرایند تغییر وضعیت شوید.

تست پزشکی

هنگامی که فرایند اخذ ویزای همسرتان به اتمام رسید، باید به یک مرکز آزمایش پزشکی تحت پوشش اداره‌ی درمان دبی (DHA) مراجعه کنید و تست پزشکی انجام دهید.

فهرست تمامی مراکز آزمایش پزشکی تحت نظارت DHA:

بعد از مراجعه به مرکز آزمایش پزشکی، باید چند تست از قبیل تست خون و اسکن ریه انجام دهید. بعد از انجام آزمایش‌ها ظرف ۲۴ ساعت نتیجه‌ی آن را دریافت می‌کنید و اگر بخواهید سریع‌تر نتیجه را دریافت کنید می‌توانید از سرویس اکسپرس یا VIP استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با جدیدترین قوانین امارات، که دانستن ها ضروری است!

 

 ثبت‌نام برای امارات آی‌دی

مرحله‌ی بعدی این است که برای دریافت امارات آی‌دی همسر خود اقدام کنید که برای این کار باید به یکی از مراکز سازمان فدرال هویت و شهروندی (ICP) مراجعه کرده و ثبت اثر انگشت انجام دهید.

فهرست مراکز امور مشتریان ICP در دبی:

بعد از اتمام مراحل ثبت‌نام برای امارات آی‌دی، کارت امارات آی‌دی همسرتان به نزدیک‌ترین اداره‌ی پست فرستاده می‌شود. برای تحویل گرفتن امارات آی‌دی باید شماره پیگیری که از طریق پیامک برایتان ارسال شده را ارائه دهید.

ثبت‌نام برای بیمه‌ی درمانی

داشتن بیمه‌ی درمانی در دبی اجباری است و تمامی افراد خانواده باید حداقل پوشش پایه‌ی بیمه را داشته باشند که به آن در دبی طرح کمک‌های ضروری (Essential Benefits Plan) گفته می‌شود. می‌توانید به‌صورت آنلاین از طریق وبسایت‌ شرکت‌های بیمه مختلف اقدام کنید. همین‌طور اگر قصد ثبت‌نام از طریق تایپینگ سنترها را دارید، می‌توانید از خدمات آن‌ها نیز برای ثبت‌نام بیمه استفاده کنید. با توجه به بودجه‌ و نیازهای درمانی‌تان سه گزینه‌ی طرح پایه، طرح جامع و طرح کمک‌های ضروری برایتان وجود دارد.

دریافت برچسب ویزا در پاسپورت

آخرین مرحله، گرفتن مهر و برچسب ویزای امارات داخل پاسپورت است. با این حال ICP به تازگی اعلام کرد که دیگر داخل پاسپورت برچسب ویزا نمی‌زند و داشتن کارت امارات‌ آی‌دی مدرک کافی برای اثبات اقامت است.

اما برای ساکنین دبی ممکن است هنوز تا اطلاع ثانوی، نیاز به دریافت برچسب ویزا وجود داشته باشد. اگر قصد اقامت در دبی را دارید، باید پاسپورت خود را برای دریافت برچسب ویزا تحویل دهید و پاسپورت شما ظرف ۴ روز کاری به شما برگردانده می‌شود.

هنگامی که مهر ویزا را دریافت کرده و امارات آی‌دی خود را نیز در دست داشته باشید، تمام مدارک لازم برای اقامت در دبی را در اختیار دارید.

هزینه‌ی این فرایند چقدر خواهد بود؟

  • ایجاد پرونده: ۲۷۹ درهم
  • مجوز ورود: ۵۰۰ درهم برای افراد خارج از امارات – ۱۱۸۰ درهم برای افراد داخل امارات (شامل ۶۸۰ درهم هزینه‌ی تغییر وضعیت)
  • امارات آی‌دی: ۱۷۰ درهم برای یک سال، ۲۷۰ درهم برای دو سال، ۳۷۰ درهم برای سه سال.
  • برچسب ویزا: ۵۰۰ درهم (شامل هزینه‌ی پیک تحویل پاسپورت)
  • بیمه‌ی درمانی: هزینه بستگی به نوع طرح دارد.

همچنین در صورت استفاده از خدمات تایپینگ‌ سنترها، ممکن است هزینه‌های اضافی نیز متحمل شوید که در موارد مختلف و بین شرکت‌های خدماتی مختلف متفاوت است.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل