کار در امارات

آیا با اسپانسرشیپ همسر می‌توان در امارات مشغول به کار شد؟

سوال: من با اسپانسرشیپ شوهرم با ویزای خانه‌داری در امارات زندگی می‌کنم. آیا می‌توانم بدون تغییر وضعیت ویزا در یک شرکت مشغول به کار شوم؟ فرایند آن چیست و آیا قانونی است یا جریمه وجود دارد؟

پاسخ: زنی که با اسپانسرشیپ همسرش ویزای امارات دریافت کرده و در امارات زندگی می‌کند می‌تواند استخدام شود. در قانون امارات آمده است که یک نوع مجوز کار بدین ترتیب می‌باشد:

  • مجوز کار برای ساکنینی که با اسپانسرشیپ اعضای خانواده زندگی می‌کنند: این نوع مجوز کار برای ساکنینی صادر می‌شود که تحت اسپانسرشیپ اعضای خانواده هستند و می‌خواهند در یک شرکت ثبت‌شده نزد وزارت منابع‌ انسانی مشغول به کار شوند.

 

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای اسپانسرشیپ برای اقامت شوهر در دبی

 

همچنین فردی که در امارات زندگی می‌کند باید از کارفرمای خود مجوز کار دریافت کند تا بتواند در امارات استخدام شود. در قانون استخدام امارات آمده است که:

  • بدون دریافت مجوز کار از وزارت منابع انسانی نمی‌توان در امارات مشغول به کار شد و کارفرما نمی‌تواند فردی که مجوز کار ندارد را استخدام کند.
    در قانون مهاجرت امارات نیز آمده است که:
  • فرد خارجی حق ندارد مشغول فعالیت یا کاری شود مگر مطابق با قوانین حاکم در کشور باشد.

بدین‌ترتیب شما می‌توانید در امارات استخدام شوید. اما برای این کار باید طبق قوانین مجوز کار، نامه‌ی پیشنهاد کاری و قرارداد استخدام عمل کنید. همچنین ممکن است لازم باشد که نامه‌ی عدم اعتراض از همسرتان ارائه دهید تا کارفرمایتان بتواند از وزارت منابع انسانی برای شما مجوز کار دریافت کند.

 

بیشتر بخوانید: اخذ ویزای اسپانسرشیپ برای اقامت همسر(زن) در دبی

 

اگر بدون مجوز کار در امارات استخدام شوید، این استخدام غیرقانونی محسوب شده و شما و کارفرمایتان با پیگیری قانونی مواجه خواهید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا