درخواست اقامت طلایی امارات از طریق اپلیکیشن ICA

درخواست اقامت طلایی امارات از طریق اپلیکیشن ICA

چگونه می توان برای ویزای طلایی امارات در اپلیکیشن ICA درخواست داد؟

ساکنانی که واجد شرایط اخذ ویزای طلایی امارات هستند می‌توانند درخواست خود را از طریق اپلیکیشن ICA ارسال کنند.

اداره ICA در توییتر خود اعلام کرد که شرایط گرفتن ویزا را از طریق اپلیکیشن ICA معرفی کرده است.
افرادی که واجد شرایط دریافت ویزای اقامت 10 ساله هستند یا افرادی که مایل به معرفی افراد واجد شرایط برای این امر هستند می‌توانند با ارائه کلیه مدارک مورد نیاز از طریق اپلیکیشن ICA درخواست دهند.
از متقاضیان 50 دلار برای خدمات دریافت می‌شود.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای طلایی امارات به همراه نکات کلیدی و مهم!
بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای برنامه نویسان

 

پس از ارائه مدارک مورد نیاز ، متقاضی یک پیام متنی و یک ایمیل از مقامات مربوطه دریافت می‌کند که تأیید کننده دریافت برنامه و پیشرفت آن و اجازه ورود از طریق ایمیل است.

همچنین درصورت رد درخواست به دلیل اطلاعات ناکافی یا عدم ارائه کلیه مدارک مورد نیاز ، پس از 30 روز برنامه به طور خودکار درخواست را لغو می‌کند.

ویزای شش ماهه برای جهت ورود به کشور برای تمکیل روند ویزای طلایی امارات

متقاضیان ویزای طلایی امارات از این پس می‌توانند با کمک ویزای شش ماهه‌‌ای که اداره‌ی فدرال شهروندی این کشور به تازگی ارائه می‌دهد، روند اقامت خود را نهایی کنند. این ویزای جدید همچنین ممکن است برای مدت زمان مشابهی نیز تمدید شود؛ البته لازم به ذکر است که تنها کاربرد آن که به دارنده‌اش امکان ورود چندباره به کشور می‌دهد کمک به متقاضی در تکمیل روند امر کسب اقامت طلایی امارات است.

متقاضیانی که از دسته‌های زیر باشند صلاحیت رسمی کسب این ویزا را دارا هستند:

  • سرمایه‌گذاران (سرمایه‌گذاری عمومی یا سرمایه‌گذاری در معاملات ملکی)
  • کارآفرینان (مالکین یا موسسین یک پروژه)
  • مهارت‌های تخصصی ( پرشکان و دانشمندان)
  • متخصصین خلاق فرهنگ و هنر
  • مخترعین یا متخصصین علوم ارجح
  • ورزشکاران
  • دارندگان پی اچ دی یا متخصصین زمینه‌های مهندسی و علوم (اپیدمیولوژی و ویروس‌شناسی، هوش مصنوعی، کلان داده‌ها، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی برنامه‌نویسی، برق و الکتریسیته، ژنتیک، و بیوتکنولوژی)
  • دانش‌پژوهان نخبه (دبیرستان یا دانشگاه)

 

بیشتر بخوانید: ویزای طلایی امارات برای پزشکان

 

چگونه می توان برای اقامت شش ماهه پیش از دریافت ویزای طلایی امارات اقدام کرد؟

تمامی جزئیات و اطلاعات مورد نیاز برای درخواست این ویزای خاص به صورت مرحله به مرحله در وبسایت ICA-UAE قابل مشاهده است. البته متقاضیان گزینه‌های دیگری نیز برای دریافت اطلاعاتی که می‌خواهند دارند، گزینه‌هایی از قبیل مراجعه به وبسایت، مرکز خدمات، مرکز تماس، اپلیکیشن‌های موبایل، و یا اپلیکیشن شخصی مرکز خدمات مشتریان.

شرایط و ضوابط

بنابر اعلام اداره‌ی شهروندی امارات، در صورتی که درخواست‌نامه به دلیل نقص اطلاعات یا عدم ارائه‌ی مدارک ضروری برگشت داده شود تا ۳۰ روز مهلت تکمیل دارد و پس از آن به طور الکترونیکی باطل می‌شود.
درخواست‌نامه همچنین در صورت برگشت سه‌باره به دلیل نواقص امکان باطل شدن دارد. هزینه‌های صدور ویزا نیز تنها هنگامی بازپرداخت داده می‌شوند که درخواست‌نامه توسط اداره‌ی شهروندی رد شده باشد.

هزینه

هزینه‌ی ویزای شش ماهه ۱.۱۵۰ درهم که جزئیات آن به شرح زیر است:
۱۰۰۰ درهم هزینه‌ی صدور
۱۰۰ درهم هزینه‌ی درخواست
۲۸ درهم هزینه‌ی خدمات الکترونیکی
۲۲ درهم هزینه‌ی اداره‌ی شهروندی

راه‌های تماس

متقاضیان می‌توانند در صورت نیاز از اداره‌ی شهروندی امارات در شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن هوشمند و مرکز تماس (۶۰۰۵۲۲۲۲۲) و یا وبسایت (www.ica.gov.ae) اطلاعات و جزئیاتی را که می‌خواهند دریافت کنند.

برای اطلاع از آخرین قوانین و شرایط مربوط به ویزای طلایی امارات، ثبت درخواست ویزا در اپلیکیشن ICA ، نکات کاربردی برای زندگی و کار در امارات و همچنین آشنایی بیشتر با تفریحات دبی، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید.

 

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل