مدارس دبی

مدارس با برنامه تحصیلی فرانسوی

مدارس با برنامه تحصیلی فرانسوی در دبی محیط مناسبی برای آموزش و پرورش فرهنگ و زبان فرانسوی در دبی فراهم کرده اند. این مدارس که شامل مقاطع مختلف تحصیلی از پیش دبستان تا دیپلم هستند، برنامه درسی متناسب با استانداردهای آموزشی فرانسه را پیاده کرده اند.

بعضی از این مدارس عبارتند از:

1. مدرسه لیسه ژورژ پمپیدو (Lycée Georges Pompidou): این مدرسه یکی از معتبرترین مدارس فرانسوی در دبی است. این مدرسه از سال 1973 در دبی فعالیت می کند و به بیش از 3000 دانش آموز خدمت می کند.

2. مدرسه بین المللی فرانسوی (International French School): این مدرسه یکی از مدارس بزرگ فرانسوی در دبی است که از مرحله پیش دبستان تا دیپلم خدمات آموزشی ارائه می دهد. این مدرسه با برنامه درسی متناسب با استانداردهای آموزشی فرانسه، آمادگی لازم برای پیوستن به دانشگاه های فرانسوی را در دانش آموزان خود ایجاد می کند.

3. مدرسه افغان-فرانسوی (Afghan French School): این مدرسه یکی از مدارس بین المللی فرانسوی است که برای جامعه افغان فعالیت می کند. این مدرسه همچنین به غیرافغان ها نیز خدمات آموزشی ارائه می دهد.

در این مدارس، تاکید زیادی بر فراگیری زبان فرانسوی وجود دارد و دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسوی و یا دانشگاه هایی که برنامه های فرانسوی دارند، آماده می شوند. این مدارس همچنین با تاکید بر فرهنگ فرانسوی، به توسعه فرهنگی و اجتماعی دانش آموزان کمک می کنند.

در کل، این مدارس با ارائه محیطی چند فرهنگی، به دانش آموزان فرصت می دهند تا تجربیات متنوع و جهانی را کسب کنند.

 

بیشتر بخوانید: لیست کاملی از بهترین مدارس خصوصی در دبی

 

Lycée Français International Georges Pompidou

آدرس: Academic City

برنامه تحصیلی: French Curriculum

امتیاز KHDA: خیلی خوب

شهریه: : 35,021 – 48,093 درهم

مدرسه بین‌المللی فرانسوی ژورژ پمپیدو، که در آکادمیک سیتی دبی قرار دارد، برنامه‌های تحصیلی فرانسوی را از مقطع ابتدایی تا پایانی ارائه می‌دهد. این مدرسه در شارجه و دبی شعبه‌هایی دارد و توسط وزارت آموزش و پرورش فرانسه مجاز شده است.

دانش‌آموزان LFIGP برای کسب دیپلم ملی Brevet و Baccalauréats سری عمومی آماده می‌شوند. این مدرسه به دانش‌آموزان خود توسعه زبان را از مرحله مهد کودک تا پایان دوره تحصیلی تأکید می‌کند.

LFIGP فعالیت‌های ورزشی گوناگون و مسابقات بین‌مدرسه‌ای را برای دانش‌آموزان خود ترتیب می‌دهد. همچنین خدمات بهداشتی این مدرسه، از طریق کمپین‌های پیشگیری و آگاهی، سلامت و رفاه هر دانش‌آموز را تضمین می‌کند.

مرحله مهد کودک برای تضمین موفقیت تحصیلی دانش‌آموزان بسیار حیاتی است. ماموریت اصلی آن، تشویق کودکان به مطالعه و توسعه علاقه به یادگیری است. در این مدرسه، کودکان مهارت‌های زبانی، نوشتن، شمارش و سایر مهارت‌ها را یاد می‌گیرند.

در مدرسه ابتدایی، دانش‌آموزان با پیگیری پنج سطح کلاس در دو چرخه، دانش اساسی، مهارت‌های شفاهی و کتبی، خواندن، محاسبه و مهارت‌های حل مسئله را کسب می‌کنند. این مدرسه همچنین توانایی‌های هنری، دستی، جسمی و ورزشی دانش‌آموزان را تقویت می‌کند و عناصر فرهنگی تاریخی، جغرافیایی، فنی و علمی را به آن‌ها آموخته می‌کند.

در این مدرسه، دروس جدیدی مانند PPE (آموزش‌های عملی بین‌رشته‌ای) در چرخه‌های تعیین و نهایی دبیرستان توسعه یافته‌اند که با کسب Baccalaureate عمومی تایید می‌شوند.

International Concept for Education

آدرس: Nad Al Sheba 2

برنامه تحصیلی: French Curriculum, IB, IB MYP, IB PYP

امتیاز KHDA: قابل قبول

شهریه: : 45,000 – 77,000 درهم

مدرسه بین‌المللی “International Concept for Education” (ICE) در سپتامبر 2013 در منطقه Meydan دبی راه‌اندازی شد. ICE آموزش را در دو رشته فرانسوی و انگلیسی ارائه می‌دهد، این اجازه را به خانواده‌ها می‌دهد که کودکانشان را تحت برنامه ملی فرانسه یا تحت برنامه بین‌المللی IB نگه دارند.

ICE سیستم آموزشی چندزبانه را ارائه می‌دهد تا کودکان بتوانند در زبان مادری خود ادامه تحصیل دهند، در حالی که آنها را به طور کامل دوزبانه می‌کند. هدف ICE این است که با ارائه برنامه‌های چالش‌برانگیز برای دانش‌آموزان، علاقه طولانی مدت به یادگیری را در آنها توسعه دهد و آنها را در دانش، مهارت‌ها و اخلاقیات بهبود ببخشد. این مدرسه به تربیت جوانانی متعهد می‌پردازد که فعال، دلسوز و مراقب باشند و بتوانند به نوآوری کمک کنند و با روشن کردن راه، دنیای بهتری را در جوامع خود ایجاد کنند. فارغ‌التحصیلان ICE مهارت‌هایی مانند انضباط فردی، اعتماد به نفس، رهبری، توانمندی‌های فناوری، و احترام به تمامی ملت‌ها و تنوع آنها را توسعه می‌دهند.

هدف از برنامه آموزش دوزبانه، ضمن رعایت برنامه آموزشی ملی فرانسه، این است که توسعه زبان و شناختی کودکان را تقویت کند و امکان دستیابی دانش‌آموزان به توانایی‌های قابل مقایسه در هر دو زبان را فراهم کند. هدف این مدرسه این است که دانش‌آموزان به مهارت خوبی در زبان‌های فرانسه و انگلیسی دست یابند. برنامه دوزبانه از مرحله مهدکودکی به کار گرفته می‌شود. این برنامه در هر دو زبان با توزیع متعادل تدریس می‌شود، به گونه‌ای که یک هفته به زبان فرانسه و یک هفته به زبان انگلیسی ارائه می‌شود. دو معلم بومی این برنامه را ارائه می‌دهند، یکی برای هر زبان. این برنامه با وزارت آموزش و پرورش فرانسه مطابقت دارد و بر اساس برنامه درسی فرانسه پیش می‌رود.

اهداف اصلی دبستان در کلاس‌های CP/Grade 1 و CE1/Grade 2، یادگیری خواندن، نوشتن و صحبت کردن به زبان فرانسه، و شناخت و درک اعداد، از جمله چگونگی نوشتن اعداد و محاسبه مقادیر کوچک است.

کلاس‌های 3، 4 و 5 بر زبان فرانسه و ریاضی تمرکز دارند. در این مراحل، ادبیات، علوم تجربی، تاریخ، جغرافیا، و فناوری نیز تدریس می‌شوند. یکپارچه‌سازی ابزارهای IT در موضوعات مختلف استقلال، تفکر، مشاهده، و تخیل خلاق را افزایش می‌دهد. این مهارت‌ها به هر دانش‌آموز کمک می‌کند تا اعتماد به نفس بگیرد و مهارت‌های یادگیری خود را افزایش دهد.

فعالیت‌های فراکارسالی ارائه شده در مدرسه بین‌المللی برای آموزش شامل درام‌های آفریقایی، باله، بسکتبال، شطرنج، ژیمناستیک، هیپ هاپ، هنرهای رزمی مخلوط، علم دیوانه، فوتبال، تنیس، زومبا برای کودکان، دمینتون، باشگاه کوه‌نوردی، ژیمناستیک، موسیقی، رباتیک، شنا و هنرهای تجسمی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا