اخبار امارات

نظارت با هوش مصنوعی بر دوچرخه ها و اسکوتر ها در دبی

دبی با پلتفرم هوش مصنوعی جدید بر اسکوتر ها و دوچرخه ها نظارت می کند

اداره راه و ترابری دبی از آغاز به کار پلتفرم جدیدی با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی برای نظارت بر اسکوترهای برقی، دوچرخه‌ها و سایر وسایل نقلیه سبک با همکاری سهام‌داران و پیمان‌کاران خود خبر داد.

هدف این پلتفرم پیشرفت جابه‌جایی پایدار و سازگار با محیط زیست با استفاده از هوش مصنوعی می‌باشد. این کار بخشی از هدف دبی برای تبدیل شدن به یکی از هوشمندترین شهرهای جهان است.

 

بیشتر بخوانید: صدور گواهینامه اسکوتر برقی دبی

 

حسین البنا، مدیرعامل بخش استراتژی و راهبری RTA درباره‌ی آغاز به کار این پلتفرم می‌گوید: «این پلتفرم قصد دارد کیفیت خدمات را بهبود داده و جابه‌جایی ایمن و آسان را برای کاربران ممکن سازد. به کارگیری این پلتفرم به آماده‌سازی مطالعات فنی کمک کرده و همگام‌سازی وسایل نقلیه مختلف را ترویج می‌دهد. در نهایت این کار باعث آسان و همگام شدن سفرها برای کاربران وسایل نقلیه عمومی می‌شود و ایمنی و امنیت تمام کاربران جاده‌های دبی را افزایش می‌دهد.»

ایشان همچنین گفت: «این پلتفرم سامانه‌ی ارائه‌دهنده‌ی خدمات را به سامانه‌ی EC3 (تشکیلات مرکز فرماندهی و نظارت RTA) متصل می‌کند. در فاز اولیه پنج ارائه‌دهنده‌ی خدمات وسایل نقلیه سبک شامل ارائه‌دهندگان اسکوترهای برقی و دوچرخه‌های برقی به این سیستم متصل شدند. بیش از ۲۵۰۰ اسکوتر برقی در ۲۱ منطقه شامل ۱۱ منطقه‌ای که در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ اضافه شدند، فعال هستند.

در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱ میلیون سفر با استفاده از اسکوترهای برقی اشتراکی انجام شد. همچنین ۱۷۵۰ دوچرخه اشتراکی در ۲۸ منطقه‌ی دبی در سال ۲۰۲۲ تعداد ۱.۳ میلیون سفر را ثبت کردند.»

این پلتفرم با سنجش سازگاری مناطق جغرافیایی به ایمنی رفت‌وآمد در تمام مسیرها و خطوط متقاطع برای عابرین پیاده و دوچرخه‌ها کمک می‌کند. همچنین بر حد مجاز سرعت نظارت کرده و در صورت تخلف هشدار صادر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا