اخبار امارات

اجازه ورود مجدد به دارندگان ویزای اقامت امارات که 6 ماه خارج بوده اند

خدمات صدور اجازه ورود بعد از شش ماه، برای دارندگان ویزای اقامت امارات شروع شد

از این پس، آن دسته از دارندگان ویزای اقامت امارات که برای بیش از شش ماه خارج از این کشور می‌مانند، می‌توانند برای دریافت مجوز ورود مجدد به کشور درخواست دهند. این ساکنان باید دلیل خود برای ماندن در خارج از کشور برای چنین بازه زمانی را مشخص کنند، و حتی ممکن است به ارائه مدرکی دال بر اثبات ادعای خود نیاز پیدا کنند.

کارگزاران تایپینگ سنترها و آژانس‎های مسافرتی تایید کردند که اطلاعیه‌ای در رابطه با این تغییر دریافت کرده‌اند.

 

بیشتر بخوانید: چگونگی دریافت اقامت دبی

 

ساکنان می‌توانند برای استفاده از این خدمات در وبسایت اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر (ICP) درخواست دهند. این سرویس با نام “صدور مجوز برای اقامت در خارج از امارات به مدت بیش از 6 ماه” شناخته شده، و به‌عنوان زیرمجموعه بخش “خدمات هوشمند” (smart services) در وبسایت ICP یافت می‌شود.

فرد متقاضی تنها پس از دریافت ایمیل تاییدیه از طرف ICP می‌تواند مجدداً وارد کشور شود. پروسه دریافت این تاییدیه تقریبا پنج روز طول می‌کشد.

برای استفاده از این سرویس، متقاضیان باید مشخصات خود و اسپانسرهایشان، و همچنین اطلاعات پاسپورت و اطلاعات مربوط به سکونت خود را وارد کنند.

در یکی از بخش‌های موجود در فرم درخواست، فرد متقاضی باید دلیل خود برای ماندن در خارج از کشور به مدت شش ماه یا بیشتر را ذکر کند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع ویزای دبی برای افراد مختلف!

 

چه کسانی می‌توانند برای این مجوز درخواست دهند؟

هر فرد دارای ویزای امارات که بیش از 180 روز در خارج از کشور مانده باشد، می‌تواند برای این مجوز ورود مجدد درخواست دهد. متقاضیان باید از وضعیت اعتبار ویزا و اقامت خود اطمینان حاصل کنند.

هزینه این خدمات چقدر خواهد بود؟

به گفته یک آژانس مسافرتی معروف، هزینه صدور این مجوز 800 درهم است. هزینه‌های مازاد برای اداره سازمان فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر 150 درهم خواهد بود. مجموع هزینه‌ها کمی بیشتر از 950 درهم خواهد شد.

در صورت رد شدن درخواست، چه مقدار از هزینه‎ پرداخت شده مسترد خواهد شد؟

مبلغ 800 درهم پرداخت شده برای صدور مجوز بازگردانده می‌شود.

کدام دلایل برای سپری کردن بیش از 180 روز در خارج از کشور قابل قبول هستند؟

به دلایل به‌خصوصی اشاره نشده است. در وبسایت ICP آمده است: “یک دلیل معتبر برای بودن در خارج از کشور در طول مدت مذکور باید ذکر شود.”

ساکنان چگونه می‌توانند برای این سرویس درخواست دهند؟

افراد می‌توانند از طریق آژانس‌های مسافرتی معتبر، وبسایت ICP یا مراکز خدماتی اقدام کنند. این سرویس با نام “صدور مجوز برای ماندن در خارج از کشور برای بیش از 6 ماه” شناخته می‌شود و زیرمجموعه “خدمات هوشمند” (smart services) است.

مجوز ورود مجدد چگونه به دست متقاضیان می‌رسد؟

بر اساس وبسایت ICP، این مجوز از طریق ایمیل ارسال می‌شود. کارمند یکی از آژانس‌های مسافرتی گفت که این مجوز را همچنین می‌توان از طریق کانال‌های الکترونیکی ICP چاپ کرد. فرد متقاضی تنها پس از دریافت تاییدیه می‌تواند دوباره وارد کشور شود.

ارائه چه اطلاعاتی برای استفاده از این سرویس نیاز است؟

  • اطلاعات پایه مانند نام، شماره تلفن همراه، و آدرس ایمیل متقاضی
  • اطلاعات اسپانسر، از جمله ID و شماره پاسپورت وی
  • اطلاعات شخصی متقاضی، مانند شماره ID، جنسیت و تاریخ تولد
  • مشخصات پاسپورت متقاضی
  • دلیل ماندن در خارج از امارات برای بیش از شش ماه

جریمه 100 درهمی

به لطف یک مجوز جدید ورود مجدد توسط اداره فدرال هویت، تابعیت، گمرک و امنیت بنادر (ICP)، آن دسته از دارندگان ویزای امارات که بیش از شش ماه خارج از کشور بودند در حال بازگشت به کشور هستند. کارگزاران امور مسافراتی گفتند که از ماه گذشته که این سرویس آغاز شده است، برای چندین مجوز درخواست داده‌اند.

به طور معمول، اگر ساکنان مهاجر به مدت بیش از 180 روز خارج از امارات بمانند، ویزای اقامتشان به طور خودکار لغو خواهد شد. با این سرویس جدید، جنین ساکنانی می‌توانند برای دریافت یک مجوز ورود درخواست داده و با آن به کشور بازگردند. این مجوز به دارندگان ویزای اصلی و خانواده‌هایشان کمک کرده تا با اقامت خود به امارات بازگشته و زندگی خود در این کشور را از سر بگیرند.

مجموع هزینه‌های این سرویس به مدت زمانی که شخص در خارج از کشور بوده بستگی دارد. جریمه ماندن در خارج از امارات برای هر 30 روز یا کمتر 100 درهم است. هزینه‌های ICP حدود 150 درهم خواهد بود. دفاتر مسافراتی می‌توانند هزینه‌های مازاد خود را وضع کنند.

دلایل معتبر برای خارج از امارات ماندن

کارگزاران می‌گویند بزرگترین عامل تایید درخواست مجوز ورود مجدد، داشتن دلیل معتبر است. ساکنان باید همچنین مدرکی دال بر این موضوع ارائه دهند. اداره ICP هنوز دلایل معتبر دقیق را مشخص نکرده است. به گفته کارگزاران دفاتر مسافراتی، دلایل پزشکی، موارد انسان‌دوستانه و کاری جزو این دلایل محسوب می‌شوند.

متقاضیان باید کپی امارات آی‌دی و پاسپورت خود را ارائه داده و دلیل خود برای ایجاد این درخواست را مشخص کنند.

به گفته ICP، این درخواست باید از خارج از امارات ثبت شود. پس از تایید، متقاضی باید ظرف 30 روز وارد امارات شود.

برخی از گروه‎های ساکنان، از جمله دارندگان ویزای طلایی، نیازی به کسب این مجوز نداشته، و می‌توانند تا هر زمان که می‌خواهند در خارج از کشور بمانند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام من حدود ۱۳ سال پیش اقامت دبی داشتم و اونجا به دنیا اومدم الان میتونم دوباره اقامت دبی بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا