اخبار امارات

امارات تمام قوانین و محدودیت های کرونا را برداشت!

پس از حدود دو سال و نیم از شروع قوانین سختگیرانه کووید-۱۹ و اقدامات پیشگیرانه، دولت امارات امروز یکشنبه لغو تمامی محدودیت‌هایی را که برای حفظ امنیت کشور و ساکنان آن در طول همه‌گیری جهانی وضع کرده بود، اعلام کرد. قوانین جدید از ساعت 6 صبح روز دوشنبه 7 نوامبر قابل اجرا خواهد بود.

سخنگوی دولت در یک نشست مجازی از مرحله دوم کاهش محدودیت ها خبر داد. این اقدامات پس از بررسی وضعیت اپیدمیولوژیک کشور و پایش ضریب اشغال بیمارستان ها برای موارد مثبت کووید-19 انجام شده است.

مقامات بهداشتی اعلام کردند که پوشیدن ماسک در تمامی اماکن باز و بسته اعم از عبادتگاه و مساجد اختیاری خواهد بود، به استثنای مراکز بهداشتی و درمانی برای افراد معلول.

 

بیشتر بخوانید: قوانین امارات، در این مقاله جدیدترین تغییرات در قوانین را مطالعه خواهید کرد!

 

اپلیکیشن الحصن اکنون به اثبات واکسیناسیون و نتایج آزمایش PCR در داخل و خارج از کشور در صورت درخواست محدود می شود. بنابراین برای ورود به اماکن عمومی نیازی به پاس سبز در اپلیکیشن الحصن نخواهد بود.

سازمان ملی مدیریت بحران و بلایا (NCEMA) اعلام کرد که دوره قرنطینه پنج روزه برای موارد مثبت به قوت خود باقی خواهد ماند و تست پی سی آر و مراکز بهداشتی به کار خود ادامه خواهند داد.

سازمان‌های برگزارکننده رویدادها و فعالیت‌های ورزشی در سطوح ملی و محلی می‌توانند با توجه به نوع یا اهمیت فعالیت و اثربخشی آن، درخواست تست کرونا یا گواهی واکسیناسیون کنند.

در مرحله قبلی کاهش قوانین کووید-19 در 28 سپتامبر، مقامات استفاده از ماسک را در اکثر مکان های عمومی به جز بیمارستان ها و مراکز پزشکی، عبادتگاه ها، وسایل حمل و نقل عمومی و … اختیاری کرده بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا