اخبار امارات

15 هزار پنل خورشیدی در ترمینال 2 فرودگاه دبی کار میکنند!

فرودگاه‌های دبی برنده جایزه جهانی برای پایداری زیست‌محیطی

از فرودگاه‌های دبی برای تلاش‌های مستمر در زمینه‌ی کمک به پایداری زیست‌محیطی در صنعت هوانوردی جهان تقدیر به عمل آمده است.
مدیریت فرودگاه بین‌المللی دبی (DXB) و دبی ورلد سنترال (DWC) برنده‌ی جایزه‌ی بهترین برنامه‌ی پایداری زیست‌محیطی فرودگاه‌ها در مراسم اهدای جوایز جهانی هوانوردی شیخ محمد بن راشد شده است.

این جایزه در طی چهل‌ویکمین نشست ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری در مونترال کانادا اهدا گردید.
برخی از پروژه‌های فرودگاه‌های دبی که منجر به برنده شدن این جایزه شدند عبارت‌اند از تعویض ۱۵۰ هزار چراغ قدیمی در سرتاسر ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی دبی با چراغ‌ها LED کم مصرف، معرفی وسایل نقلیه زمینی برقی و هایبرید و راه‌اندازی ۱۵ هزار پنل خورشیدی در ترمینال ۲ فرودگاه بین‌المللی دبی که بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی در فرودگاه‌های خاورمیانه محسوب می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره فرودگاه بین المللی دبی

 

جایزه‌ی جهانی هوانوردی شیخ محمد بن راشد از سال ۲۰۱۶ به صورت سه سال یک بار به کشورها، شرکت‌ها و افراد مختلف برای تلاششان در عرصه‌ی هوانوردی اهدا می‌شود. این جایزه نشانگر تعهد امارات به گسترش و حمایت از طرح «No Country Left Behind» (هیچ کشوری عقب نمی‌ماند) از ایکائو نیز می‌باشد.

امسال که مراسم اهدای این جایزه برای دومین بار برگزار می‌شد، در سه زمینه‌ی مختلف یعنی همکاری برجسته با برنامه‌ها ایکائو، بهترین برنامه برای پایداری زیست‌محیطی یا اقتصادی و توسعه و پیشرفت اتاقک‌های هواپیمایی تعریف و اهدا شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا