اخبار امارات

سه ددلاین برای شرکت ها و کارکنان در ماه ژوئن

از ابتدای سال ۲۰۲۳، طرح‌های زیادی در امارات به اجرا درآمده است، از جمله قوانین جدید اماراتی‌سازی و ممنوعیت استفاده از پلاستیک در عجمان و ام‌القوین. با از راه رسیدن ماه ژوئن در عرض چند روز آینده، مهلت انجام بسیاری از این طرح‌ها به پایان می‌رسد.

۱) مالیات بر عملکرد شرکت‌ها، ۱ ژوئن

وزارت دارایی امارات در دو قانون جدید قصد دارد نظام مالیاتی امارات را شفاف‌تر کند که این قوانین از ۱ ژوئن اجرایی خواهند شد.
طبق این قانون، نهادهای مالیات‌دهنده شامل شرکت‌های منطقه آزاد واجد شرایط، که گردش سالانه‌ی بیش از ۵۰ میلیون درهم داشته باشند باید برای اظهارنامه‌های مالیاتی ممیزی‌شده آماده شوند.

۲) اماراتی‌سازی، ۳۰ ژوئن

وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی امارات (MoHRE) اخیراً‌ اعلام کرد که تا ۳۰ ژوئن امسال، شرکت‌هایی که ۵۰ نفر پرسنل یا بیشتر دارند باید ۱ درصد از مشاغل تخصصی خود را به اماراتی‌ها اختصاص دهند. این علاوه بر قانون ۲ درصد اماراتی‌سازی می‌باشد که شرکت‌ها در پایان سال ۲۰۲۲ موظف به رعایت آن بودند.

با آغاز ماه جولای، شرکت‌هایی که از این قانون پیروی نمی‌کنند به ازای هر اماراتی استخدام‌نشده ۴۲ هزار درهم (ماهی ۷ هزار درهم برای شش ماه اول سال) جریمه می‌شوند. این جریمه تا سال ۲۰۲۶ به ماهی ۱۰ هزار درهم خواهد رسید.

۳) بیمه‌ی بیکاری امارات، ۳۰ ژوئن

کارکنانی که تا ۳۰ ژوئن در طرح بیمه‌ی بیکاری ثبت‌نام نکنند مشمول جریمه خواهند شد. برای تمام کارکنان بخش خصوصی و دولتی اجباری است که در این طرح که ثبت‌نام آن از ۱ ژانویه آغاز شده، ثبت‌نام کنند.

در این طرح که ILOE یا بیمه‌ی خروج غیر داوطلبانه از شغل نام دارد، به ساکنین امارات در صورت از دست دادن شغل به دلیلی غیر از استعفا یا مسائل انضباطی، امنیت مالی اعطا می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا