طرح جدید بیمه بیکاری در امارات

طرح جدید بیمه بیکاری در امارات

طرح جدید بیمه امارات از کارکنان در صورت بیکار شدن حمایت می کند.

معاون رئیس امارات، پس از برگزاری جلسه کابینه امارات در روز دوشنبه در توییتر گفت که این طرح بیمه بیکاری، مبلغی نقدی را برای مدت محدودی به بیمه شده‌ای که به طور ناگهانی شغل خود را از دست داده است، ارائه می‌دهد.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی در پیامی توئیتری نوشت: «هدف این طرح، ارتقای رقابت پذیری بازار کار در امارات متحده عربی، حفاظت از کارکنان و ایجاد یک محیط کاری باثبات است».

آیا این بیمه شامل تمام ملیت‌ها می‌شود؟

مهم است بدانید که طرح جدید بیمه بیکاری در امارت فقط مختص شهروندان اماراتی نیست. مهاجرین و شهروندان امارات واجد شرایط دریافت بیمه بیکاری، طرحی با هدف حمایت از کارمندان در مقابل از دست دادن احتمالی شغل خود، خواهند بود.

وزیر منابع انسانی و امارات‌سازی تایید کرد که کارمندانی که شغل خود را تحت شرایط غیرقابل‌ پیش‌بینی از دست می‌دهند، برای مدتی از حمایت مالی برخوردار خواهند شد.

این رویه شامل حال تمام ملیت‌ها در بخش‌های خصوصی و دولتی می‌شود و هدف آن اطمینان حاصل کردن از وجود ثبات در محل کار است.

این طرح از اوایل 2023 به اجرا در خواهد آمد.

این طرح بخشی از برنامه اصلاحات گسترده در امارات است و در نظر دارد تا استعدادهای احتمالی را جذب و حفظ کرده، و از ثبات کاری اطمینان حاصل کند.

هدف قوانین تحت امر این طرح ایجاد اطمینان از وجود رقابت بین اماراتی‌ها در بازار کار، و به گفته‌ی عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، “جذب برترین استعدادهای بین‌المللی به امارات” می‌باشد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل