زندگی در امارات

چه زمانی دیپوزیت (ودیعه) برای ویزای دبی لازم است؟

اگر (ودیعه) برای ویزای دبی گم شود، چه باید کرد؟

آیا در حال اقدام برای ویزای دبی هستید؟ در برخی موارد، ممکن است علاوه‌ بر‌ هزینه‌های فرایند اخذ ویزا، لازم باشد مبلغی را به عنوان دیپوزیت ضمانت یا تعهد به صورت ودیعه بگذارید. اگر می‌خواهید بدانید چه زمانی باید برای ویزای خود ودیعه بگذارید، باید مطالب زیر را بدانید.

درصورتی که بخواهید با ویزای شراکت یا سرمایه‌گذاری اسپانسر کسی شوید

در دبی به به صاحبان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ویزای سرمایه‌گذاری یا شراکت داده می‌شود. این ویزا سه سال اعتبار دارد و به دارنده‌ی‌ ویزا اجازه می‌دهد اسپانسر اعضای خانواده و مستخدمان شود. اگر نوع ویزای شما سرمایه‌گذاری یا شراکت باشد، باید یک ۱۵۰۰ درهم به ازای هر فردی که اسپانسرش می‌شوید ودیعه بگذارید.

این ودیعه یا دیپوزیت در زمان اقدام برای اخذ ویزا دریافت می‌شود و کارهای مربوط به آن را می‌توانید در تایپینگ سنترها یا مراکز آمر انجام دهید.

درصورتی که بخواهید اسپانسر فرزند دانشجوی بالای ۲۱ سال شوید

در برخی از مواردی که والدین قصد دارند اسپانسر فرزند پسر دانشجوی خود شوند، درصورتی که فرد بالای ۲۱ سال سن داشته باشد، ممکن است لازم باشد اسپانسر دیپوزیت ۲۵۰۰ درهمی بگذارد.

 

بیشتر بخوانید: والدین در امارات می‌توانند اسپانسر پسران تا 25 سالگی باشند

 

ویزای والدین

هنگامی که برای ویزای والدین خود اقدام می‌کنید نیز ممکن است در برخی از موارد از شما بخواهند ۲۰۰۰ درهم به ازای هرکدام از والدین دیپوزیت بگذارید. پرداخت دیپوزیت برای ویزای والدین همیشه الزامی نیست و به تشخیص موردی مقامات بسته به شغل یا سمت اسپانسر بستگی دارد.

 

بیشتر بخوانید: حداقل حقوق لازم در امارات برای اسپانسر والدین شدن

 

ویزای مستخدمان

درصورتی که قصد داشته باشید اسپانسر کارگر خانگی خود شوید نیز ممکن است لازم باشد به ازای هر فرد ۲۰۰۰ درهم ودیعه یا دیپوزیت بگذارید.

 

بیشتر بخوانید: استخدام کارگر خانگی در (دبی) امارات

 

چگونه می‌توان دیپوزیت گذاشت؟

دیپوزیت یا ودیعه در زمان ثبت‌نام برای اخذ ویزای اسپانسرشیپ از شما دریافت می‌شود که می‌توانید این کار را در تایپینگ سنترها یا مراکز آمر انجام دهید.

می‌توانید دیپوزیت را به صورت نقدی یا با کارت اعتباری بپردازید. بعد از پرداخت دیپوزیت، رسیدی دریافت می‌کنید که مبلغ دیپوزیت شما را تایید می‌کند. این رسید را با دقت در جای امن نگه دارید، چون که برای استرداد ودیعه به آن نیاز خواهید داشت.

چگونه می‌توان دیپوزیت را استرداد کرد؟

درصورت لغو ویزا، فرد اسپانسر می‌تواند دیپوزیت ضمانت را استرداد کرده و پس بگیرد. هنگام ایجاد پرونده‌ی اسپانسرشیپ و پرداخت دیپوزیت، از شما خواسته می‌شود شماره‌ی IBAN  خود را قید کنید. این شماره همراه اطلاعات دیگر به‌عنوان پرونده‌ی اسپانسری شما در سیستم وارد می‌شود. سازمان مهاجرت برای بازگرداندن وجه ودیعه‌ هنگام لغو ویزای اسپانسرشیپ، از شماره IBAN شما استفاده می‌کند.

بعد از درخواست برای لغو ویزا، شما ۲۸ روز مهلت اضافه دارید که طی آن می‌توانید با مراجعه به یکی از مراکز آمر، برای استرداد وجه ودیعه‌ی خود اقدام کنید. در این صورت باید رسید دیپوزیت خود را به مرکز آمر ارائه کنید و وجه دیپوزیت طبق شماره‌ی IBAN شما به حساب شما بازگردانده می‌شود. با این حال توجه کنید که برای فرایند استرداد دیپوزیت باید ۱۰۰ درهم بپردازید.

رسید دیپوزیت خود را گم کرده‌ام، چه کار می‌توانم بکنم؟

در مواردی که رسید دیپوزیت خود را گم کرده باشید، باید به اداره‌ی کل اقامت و امور خارجیان از طریق آدرس ایمیل [email protected] ایمیل زده و اطلاعات زیر را ذکر کنید:

  • کپی ویزا و پاسپورت اسپانسر
  • کپی ویزا و پاسپورت فردی که ویزای اسپانسرشیپ دریافت کرده
  • درخواست کتبی وصول دیپوزیت

در این صورت فرد اسپانسر از اداره‌ی کل اقامت و امور مهاجرین برگه‌ی وصول دیپوزیت دریافت کرده که می‌تواند با ارائه‌ی آن، وجه ودیعه‌ی خود را بدون هزینه‌ی اضافی استرداد کند.

شما در زمینه پرداخت دیپوزیت (ودیعه) برای ویزای دبی تجربه‌ای  دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا