کردیت‌ کارت امارات

کردیت‌ کارت امارات

کردیت کارت امارات و همه چیز درباره کارت های اعتباری پرداخت نشده!

اگر در امارات زندگی می کنید اما نتوانید اقساط کارت اعتباری یا وام خود را به موقع پرداخت کنید، نه تنها تماس‌های ناخوشایندی از جانب ماموران جمع‌آوری هزینه‌ها دریافت خواهید کرد، بلکه حتی ممکن است بانک یا موسسه‌ی مالی مربوطه علیه تان پرونده‌ی کیفری و مدنی تشکیل دهد. با این همه این سوال پیش می‌آید که بانک های امارات چگونه با این قضیه برخورد می‌کنند و پس از چند بدهی معوقه علیه تان پرونده تشکیل می‌شود؟ آیا عدم پرداخت قسط شما را ممنوع الخروج می‌کند؟ جواب همه‌ی سوالات شما اینجاست.

چه موقع بانک در امارات تشکیل پرنده می‌دهد؟

چه بدهی مربوط به وام باشد و چه پرداخت‌های کارت اعتباری در امارات، به طور معمول بانک پس از سه بار عدم پرداخت قسط شکایت خود را رسمی می‌کند؛ با این حال، باید قرارداد توافقی خود با بانک را هم چک کنید تا ببینید مطلب خاصی در این مورد در بخش شرایط و ضوابط نوشته شده یا نه. عموما بانک‌های امارات پس از این که مشتری نتواند قسط خود را پرداخت کند، مرحله به مرحله پیش می‌روند. نخست هشدار مکتوب ارسال و بدهی معوقه درخواست می شود. سپس از طریق یک دفتر اسناد رسمی هشدار قانونی فرستاده می‌شود و در نهایت بانک به سراغ گزینه‌ی مراجعه به پلیس و همچنین تشکیل پرونده‌ی مدنی می‌رود. در این مراحل پرونده‌ی مشتری اول به دپارتمان جمع‌آوری و وصول بانک ارجاع داده شده و برای تماس با مشتری و درخواست اقساط اقدام صورت می‌گیرد. اگر باز هم پرداختی صورت نگرفت پرونده به دپارتمان حقوقی رفته و مراحل قانونی آغاز می‌شود.

معمولا مشتری زمان ثبت درخواست برای وام یا کارت اعتباری در امارات یک چک به عنوان ضمانت به بانک می‌دهد. اگر پس از به اجرا گذاشتن چک ضمانت توسط بانک مبلغ مورد نیاز برای تسویه در حساب مشتری نباشد پرونده کیفری تشکیل می‌شود. در این مرحله پلیس با شخص تماس می‌گیرد و او را به ایستگاه پلیس فرامی‌خواند. شخص هم باید فورا با توجه به مبلغ چک برای پرداخت جریمه‌ی مربوطه به ایستگاه پلیس مراجعه کند. در صورتی که ارزش چک برگشتی ۱ تا ۵۰٫۰۰۰ درهم باشد جریمه دو هزار درهم، ۵۰٫۰۰۰ تا ۱۰۰٫۰۰۰ درهم باشد جریمه پنج هزار درهم، و ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ باشد جریمه ۱۰٫۰۰۰ درهم خواهد بود. پس از این پرداخت بانک می‌تواند پرونده‌ی مدنی هم تشکیل دهد تا بدهی معوقه‌ی تعیین شده را درخواست کند. اسناد ضروری مانند یادداشت توضیحی برگشت چک ثبت می‌شوند تا جزئیات چک برگشتی، علت برگشت و توضیحات بانک مشخص شود. از سال ۲۰۲۲ با اجرای قانون جدید چک‌های برگشتی بانک می‌تواند برای شکایت پیرامون دریافت بدهی معوقه و چک‌های برگشتی مستقیما به قاضی اجرایی مراجعه کند.

پیشنهاد ویژه: استخدام در دبی و آشنایی با حوزه های پولساز در امارات

آیا عدم پرداخت قسط باعث ممنوع الخروجی می‌شود؟

بین عدم پرداخت اقساط یک بانک یا موسسه‌ی مالی و ممنوع الخروج شدن از امارات ارتباط مستقیمی وجود ندارد، با این حال، پس از تشکیل پرونده‌ی قانونی علیه شخص او دیگر نمی‌تواند به سادگی کشور خارج شود. انتخاب این که چه زمانی پرونده تشکیل شود و تا رسیدن تعداد اقساط پرداخت نشده به سه قسط صبر شود یا نه به عهده‌ی بانک یا موسسه‌ی مالی مربوطه است.

وقتی که بانک چک ضمانت را علیه شخص به اجرا بگذارد، در صورت برگشت چک پلیس پرونده تشکیل می‌دهد. پس از تشکیل پرونده توسط پلیس، شخص مربوطه ممنوع الخروج می‌شود. وقتی که شخص نتواند به خارج از امارات سفر کند اداره‌ی مهاجرت به او اعلام می‌کند که یا به ایستگاه پلیس برود و یا مشکل پرونده را با بانک برطرف کند. برای حل مشکل پرونده شخص می‌تواند جریمه‌ی چک‌های برگشتی را پرداخت کند یا بدهی بانک را بپردازد تا بانک از شکایت خود به پلیس صرف نظر کند. وقتی که مشکل پرونده‌ی پلیس برطرف شد یا بانک از شکایت خود صرف نظر کرد، فرد مجددا می‌تواند به خارج از امارات سفر کند.

با ما در سایت رسانا همراه باشید. ما سعی می کنیم تمام مطالب و اطلاعات کاربردی برای زندگی در امارات را در اختیار شما قرار دهیم. با رسانا در جریان مفیدترین اطلاعات زندگی در امارات، اخبار مرتبط با ایرانیان امارات و سایر فارسی زبانان ساکن در این کشور، دیدنی ها و تفریحات دبی و بیزینس های مختلف فارسی زبان در امارات قرار می گیرید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل