استخدام در دبی

استخدام در دبی

راه های استخدام در دبی کدام است؟ آیا به ویزای کار امارات نیاز دارم؟

آیا می توانم برای کار به دبی بیایم؟ چگونه می توانم ویزای کار امارات را دریافت کنم؟ از چه طریق می توانم در امارات به دنبال کار بگردم؟ آیا در زمینه ی فعالیت من امکان استخدام در دبی وجود دارد؟
این ها سوالاتی است که مرتبا از ایرانیان امارات پرسیده می شود و افرادی که علاقه مند به مهاجرت به امارات و شروع زندگی در این کشور هستند، به دنبال جوابی برای این پرسش ها می گردند. برای آشنایی با شرایط استخدام در دبی، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

برای این که بتوانید قانونی کار خود را در امارات آغاز کنید نخستین چیز مورد نیاز مجوز رسمی کار از وزارت منابع انسانی می باشد ولی مشخصه‌های تخصصی‌تری نیز ممکن است نیاز باشد.

از سنین بالای ۱۵ تا زیر ۶۰ سال با مجوزهای قانونی امکان درخواست کار در امارات وجود دارد. متقاضی همچنین نباید هیچگونه بیماری مسری مانند اچ آی وی داشته باشد و در برخی مشاغل نظیر پرستاری عدم ابتلا به سفلیس و هپاتیت نیز ضروری می باشد. همچنین درخواست جهت این مجوز برای مستخدمین خانم که باردار باشند شامل نمی شود.

آیا می توانم با ویزای توریستی در امارات کار کنم؟

توجه داشته باشید که کار کردن با ویزای توریستی و ویزیت ویزا ممنوع می‌باشد و باید حتما ویزای کاری یا اقامتی داشته باشید. اگر هم به واسطه‌ی ویزای اقامتی یکی از اقوام درجه یک در امارات زندگی می‌کنید با مراجعه به وزارت منابع انسانی امکان دریافت مجوز کار دارید.

برای کار در امارات چه مدارک تحصیلی نیاز است؟

برخی مشاغل نیاز به مدرک دانشگاهی دارند ولی برای بسیاری دیگر از مشاغل چنین موضوعی ضروریت ندارد. در صورتی که به شغل‌هایی مانند پزشکی یا معلمی اشتغال دارید باید حتما مجوزهای مخصوص برای کار در امارات را تهیه نمایید.

آیا افراد شاغل در امارات می‌توانند کسب و کار جدید راه‌اندازی کنند؟

بله امکان پذیر است اما باید مطمئن شوید که کسب وکار جدید با حوزه فعالیت کارفرمای شما یکسان نیست. و البته ممکن است لازم باشد از کارفرمای خود گواهی عدم اعتراض (NOC) دریافت کنید.

آیا همیشه قبل از راه‌اندازی کسب و کار جدید به گواهی عدم اعتراض نیاز است؟

بستگی به نظر سازمان صدور مجوز راه اندازی کسب و کار دارد. سرزمین اصلی و مناطق آزاد هر کدام الزامات خاص خود را دارند.

کارمندان پاره وقت می‌توانند کسب و کار جدید در امارات راه اندازی کنند؟

بله، کارمندان پاره وقت یا موقتی برای راه اندازی کسب وکار جدید باید از وزارت منابع انسانی امارات(MOHRE) مجوز دریافت کنند و نیازی به دریافت گواهی عدم اعتراض از کارفرما ندارند.

بنابراین بطور کلی از نظر قانونی امکان راه‌اندازی کسب و کار جدید در امارات برای افراد شاغل در این کشور وجود دارد اما باید اطمینان حاصل کنند که شروع کسب و کار جدید بر عملکرد شغلی آنها تأثیری نمی‌گذارد.

همچنین این افراد نباید همکارانشان را درگیر کسب و کار جدید خود کنند. چون ممکن است نقض قرارداد کاری شان باشد.

دریافت تماس‌های کاری مربوط به کسب و کار جدید در حین کار فعلی، ممکن است فرد شاغل را در معرض اخطار یا جریمه از سوی کارفرما قرار دهد.

در صورتی که فرد شاغل عملکرد ضعیفی داشته باشد ممکن است کارفرما او را بدون اطلاع قبلی اخراج کند.

فرد شاغل به منظور دریافت مجوز و اجاره یک فضای اداری برای کسب و کار جدید خود باید یک حساب بانکی مجزا افتتاح کند و نباید از حساب بانکی که حقوق و دستمزد برای او واریز شود برای اینکار استفاده نماید.

مدرک تحصیلی مورد نیاز برای استخدام در دبی

پردرآمدترین مشاغل امارات کدام هستند؟

احتمالا کنجکاو هستنید که شغل های مختلف در امارات چه درآمدی دارند و آیا تخصص شما جزو مشاغل پردرآمد در امارات هست یا خیر؟

امارات متحده با سرعت زیادی رو به آینده‌ی دیجیتال در حرکت است و ماشین‌ها جای انسان را در بسیاری از مشاغل گرفته اند ولی این شغل‌های پردرآمد حداقل تا ۲۰ سال دیگر نیز مورد نیاز هستند (درآمد ها بر اساس آخرین اطلاعات در سال 2021):

بیشتر بخوانید:  لیستی از آگهی های استخدام در امارات برای جامعه فارسی زبان امارات

۱. مهندس هوش مصنوعی – ۳۲.۰۰۰ درهم در ماه

هوش مصنوعی در امارات هم‌اکنون در بسیاری از بخش از قبیل سیستم‌های کنترل ترافیک هوایی و زمینی، دپارتمان‌های دولتی و همین طور حوزه‌های آموزش و بهداشت مورد استفاده است. با رشد هر چه بیشتر به کارگیری این فناوری نوظهور، علاقمندان شانس خوبی در مشاغل مربوط به آن دارند، شما با تخصص در این حوزه می توانید به راحتی راه استخدام در دبی را هموار کنید، و به در آمد خوبی برسید.

۲. تحلیلگر آمار و داده‌ها در امارات- ۳۲.۰۰۰ درهم در ماه

این مهارت به شدت مورد نیاز است و تا سال‌های زیادی نیز همچنان اهمیت خود را حفظ می‌کند. با افزایش دیجیتالیزه شدن تمامی امور و اهمیت روزافزون جمع‌آوری داده‌های دیجیتال، متخصصین این حرفه می‌توانند ویزای طلایی، مجوز اقامت ده ساله برای مشاغل حرفه‌ای، و همینطور حق شهروندی امارات متحده را دریافت کنند.

۳. مشاور فنی امور مدیریتی – ۳۵.۰۰۰ درهم در ماه

با حمایت گسترده‌ی امارات از کارآفرینان، این دسته از افراد که توانایی حل مشکلات اقتصادی و بهبود عملکرد شرکت‌ها را دارند به شدت مورد نیاز هستند.

۴. بانکدار متخصص امر سرمایه‌گذاری: ۴۵.۰۰۰ درهم در ماه

بانکداران متخصص این حوزه توانایی ارائه‌ی مشاوره‌های لازم به اشخاص و شرکت‌ها جهت سرمایه‌گذاری حرفه‌ای افزایش سود خود را دارند.

 

بیشتر بخوانید: کار با ویزای توریستی در دبی امکان پذیر است؟

 

۵. دانشمند بنیادی: ۳۸.۰۰۰ درهم در ماه

دانشمندانی که توانایی رهبری یک تیم در برنامه‌ریزی، اجرا و تفسیر آزمایشات مختلف را دارند امکان دریافت ویزای طلایی امارات را دارند و برجسته‌ترین‌هایشان می‌توانند با رای دادگاه سلطنتی حق شهروندی امارات را نیز کسب کنند.

۶. پزشک – ۳۳.۰۰۰ هزار درهم در ماه

پزشکان در امارات همیشه جزو مهم ترین مشاغل مورد نیاز بوده اند و خواهند ماند و مسئله‌ی اصلی این روزهای جهان یعنی کرونا نیز بر اهمیتشان افزوده است. حقوق هر پزشک در امارات بنابر تجربه یا تخصصش متفاوت است و درآمد ماهانه‌ی متخصصان، جراحان و پزشکان ارشد ممکن است چندین برابر درآمد معمول باشد.

۷. مهندس امنیت شبکه – ۳۰.۰۰۰ درهم در ماه

سال به سال بر میزان حملات سایبری صورت گرفته افزوده می‌شود و چنین شرایطی کمپانی‌ها را مجاب کرده است که برای حفاظت اطلاعاتشان در شبکه، مهندسین حرفه‌ای امور سایبری را استخدام کنند؛ بنابراین اهمیت این حرفه بسیار زیاد بوده و باز هم رو به افزایش است.

۸. مدیر مالی – ۳۳.۰۰۰ درهم در ماه

با وجود این که دیجیتالیزه شدن جهان مشاغل جدید زیادی را به وجود آورده است، برخی مشاغل سنتی همچنان تا ۲۰ سال آینده نیز اهمیت خود را حفظ می‌کنند. مدیریت امور مالی نیز یکی از آن‌ها بوده و این افراد می‌توانند ماهانه ۳۳ الی ۳۵ هزار درهم درآمد داشته باشند.

۹. مهندس نرم‌افزار – ۳۵.۰۰۰ درهم در ماه

این شاخه از علوم رایانه که به ساخت و توسعه‌ی برنامه‌های کامپیوتری می‌پردازد بازار کاری بسیار گسترده‌ای دارد و با پیشرفت هر روزه‌ی تکنولوژی اهمیتش روزانه افزایش پیدا می‌کند.

۱۰. مدیر ارشد منابع انسانی – ۳۰.۰۰۰ درهم در ماه

مدیران منابع انسانی به امر پیدا کردن و استخدام کارمندان اشتغال دارند و آن دسته از آن‌ها که مقامات بالاتری دارند می‌توانند از حقوق خوبی برخوردار شوند. با وجود این که گمان می‌رفت پیشرفت هوش مصنوعی این شغل را به فراموشی بسپارد و جای انسان‌ها را بگیرد به کمک آن‌ها آمد و کارشان را ساده‌تر ساخت.

تجربه ی شما از کاریابی و استخدام در دبی چیست؟ آیا تا به حال در دبی مشغول به کار بوده اید؟ برای اطلاع از آخرین موضوعات کاربردی برای زندگی در امارات و نیازمندیهای زندگی برای ایرانیان امارات، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید.

همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین فرصت های استخدام در دبی و نیروهای آماده به کار در میان ایرانیان امارات و سایر فارسی زبانان این کشور، به بخش مربوط به کاریابی در امارات مراجعه کنید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل