کار با ویزای توریستی در دبی امکان‌پذیر است؟

کار با ویزای توریستی در دبی امکان‌پذیر است؟

آیا می‌توانم با ویزیت ویزا یا ویزای توریستی به دبی بیایم و دنبال کار بگردم؟

کار کردن با هر ویزایی به جز ویزای معتبر اشتغال در امارات غیرقانونی است؛ یعنی نمی‌توانید با ویزای توریستی به امارات بیایید و کار کنید.

با این حال، می‌توانید هنگامی که با ویزای توریستی به امارات می‌آیید دنبال کار بگردید. (وضعیت برای شما خیلی بهتر از کشورهای دیگری خواهد بود که نمی‌توانید جهت پیدا کردن شغل با ویزای توریستی به آن‌ها بروید و دنبال کار بگردید.)

البته وقتی که چیزی به منقضی شدن ویزای توریستی شما نمانده باشد، مجبور خواهید بود که پیش از انقضای ویزا کشور را ترک کنید. از سوی دیگر حتی اگر هم بتوانید که شغل پیدا کنید، در هر صورت مجبورید که کشور را ترک کنید یا هزینه‌های لازم جهت تبدیل ویزای توریستی به ویزای اشتغال را پرداخت کنید. کسانی هم که با ویزای توریستی آمده اند، باید حتما برای آغاز پروسه‌ی دریافت ویزای جدید اشتغال از کشور خارج شوند.

برای تغییر ویزای توریستی به ویزای اشتغال، هزینه‌هایی وجود دارد که باید پرداخت کنید. توجه داشته باشید که اگر کارفرمایتان از شما خواست با همان ویزای توریستی کار خود را آغاز کنید، او دارد قوانین کار امارات را زیر پا می‌گذارد. این کار ممکن است باعث شود که هم شما و هم کارفرمایتان به دردسر بیفتید.

 

پیشنهاد ویژه: استخدام در امارات؛ مجموعه آگهی های استخدامی طبقه بندی شده برای شما!

 

اگر تصمیم گرفته اید که بدون ویزای معتبر اشتغال در امارات کار کنید، شما:

۱. حرکتی بر خلاف قوانین کار امارات انجام می‌دهید. در صورتی که هر گونه مشکلی بین شما و کارفرمایتان رخ دهد، هیچ حقی برای دفاع از خود نخواهید داشت.

۲. در صورتی که مچتان هنگام کار بدون ویزای معتبر اشتغال گرفته شود، در خطر جریمه شدن و حتی دیپورت قرار می‌گیرید.

علاوه بر این وارد بلک لیست هم می‌شوید و ممکن است دیگر هیچوقت نتوانید با ویزای اشتغال به امارات برگردید.

کار کردن با ویزای توریستی در دبی چه جریمه‌هایی در پی دارد؟

اگر هنگام کار کردن با ویزای توریستی مچتان گرفته شود، مجبور خواهید شد که به عنوان جریمه‌ی تخلف خود ۵۰۰۰۰ درهم پرداخت کنید یا حتی ممکن است از کشور دیپورت ( اخراج ) شوید. پس مطمئن باشید که اصلا ارزشش را ندارد با ویزای توریستی کار کنید! هم‌چنین شرکت‌هایی که افراد با ویزای توریستی امارات را استخدام می‌کنند، در صورت آشکار شدن جرمشان با جرایم سنگینی روبرو خواهند شد.

اگر کارفرمایم من را مجبور کرد که با ویزیت ویزا یا ویزای توریستی کار کنم چه؟

اگر شرکت یا کارفرمایتان شما را مجبور می‌کند که با ویزای توریستی کار کنید، لطفا آن‌ها را آگاه کنید که این کارشان قوانین امارات را زیر پا می‌گذارد. اگر هم که در این امر پافشاری کردند، توصیه می‌کنیم تا زمانی که تاییدیه‌ی کار یا قرارداد کار شما را فراهم نکرده اند برایشان کار نکنید. در نهایت، شما باید حتما ویزای اشتغال داشته باشید.

پس حواستان باشد! اگر به دنبال اشتغال بلند مدت در امارات و هر یک از امارت‌هایش هستید، هیچوقت قبول نکنید که با ویزای توریستی کار کنید.

۷ ترفند برای پیدا کردن شغل هنگام اقامت در دبی با ویزیت ویزا

هر سال در بازار کار امارات متحده‌ی عربی فرصت‌های کاری بیشتر و بیشتری ایجاد می‌شود. به عنوان یک متقاضی کار، ممکن است خود را در رقابت با موجی از متقاضیان دیگر بیابید. سوال اینجاست که چه کار کنید تا CV (سوابق کاری و تحصیلی) شما بیشتر از همه به چشم بیاید. مشکل دیگری هم که ممکن است با آن درگیر شوید این است که چیز زیادی به انقضای ویزیت ویزای شما نمانده باشد ولی هنوز هیچ کاری در دبی پیدا نکرده باشید.

بیشتر مردم فکر می‌کنند اگر در CV خود بنویسند که با ویزیت ویزا در امارات هستند و به زودی ویزایشان منقضی می‌شود، به سرعت در دبی کار پیدا می‌کنند. حقیقت این است که چنین موضوعی به حدی که بیشتر مردم فکر می‌کنند تاثیرگذار نیست. یک نکته‌ی دیگر هم این است که مسئولین بخش استخدام، تنها به شرکت خود اهمیت می‌دهند. این که ویزای شما به زودی منقضی می‌شود هیچ اهمیتی برای آنان ندارد.

۱. در درخواست خود حرفه‌ای عمل کنید

همیشه باید در نحوه‌ی مواجهه‌ی خود با فرصت کاری حرفه‌ای عمل کنید. هر چند در شرایطی هستید که ویزیت ویزای امارات شما به زودی منقضی می‌شود و باید به نحوی مسئول استخدام را این موضوع آگاه سازید، ولی نباید به گونه‌ای عمل کنید که مستأصل به نظر برسید.

یادتان باشد که حتی زمانی هم که به کشور زادگاه خود برمی‌گردید باز می‌توانید در مصاحبه‌ها شرکت کنید. اگر شرکت مایل به استخدام شما باشد، می‌تواند برایتان بلیط هواپیما و ویزای کاری دبی فراهم کند. با اعتماد به نفس و حرفه‌ای بودن خود مسئولین استخدام را تحت تاثیر قرار دهید. به هیچ وجه از خود استیصال نشان ندهید.

۲. سی‌وی (سوابق کاری و تحصیلی) و کاور لتر (معرفی‌نامه) خود را آماده کنید

مطمئن شوید که سی‌وی و کاور لتر شما آماده است. این دو به هیچ وجه نباید حاوی غلط‌های گرامری باشند و تمام جزئیات را باید دقیق ذکر کنید.

۳. نشان دهید که برای مصاحبه در دسترس هستید

مهم است که بگذارید مسئول استخدام بداند شما در طول مدت زمان ویزیت ویزای خود به طور کامل در دسترس هستید. حتما وضعیت ویزا و تاریخ انقضای آن را عنوان کنید.

۴. اطلاعات تماس خود را قرار دهید

از آن جایی که ممکن است مهلت ویزای شما به پایان برسد، باید جزئیات لازم برای تماس با خود هنگام رسیدن به کشور زادگاه‌تان را قرار دهید. این جزئیات باید شامل شماره‌ی تلفن شما در کشورتان و همچنین ایمیل شما باشد. هر سه مورد اطلاعات تماس باید هم در سی‌وی و هم در کاور لتر شما ذکر شود.

۵. رزومه خود را ثبت کنید

گفته می‌شود که وقتی برای کار درخواست می‌دهید، باید یک رئیس و یک شرکت را انتخاب کنید. وقتی همه‌ی مدارک آماده شد، شروع به فرستادن آن‌ها برای فرصت‌های کاری موجود در حرفه و صنعت کاری خود کنید. مطمئن شوید که مشخص کرده باشید دقیقا دنبال چه شغلی هستید، انتظاراتتان از حقوق چقدر است و چه مهارت‌هایی در زمینه‌ی کار درخواستی خود دارید. تلاش کنید که در شرح توانایی‌ها و مهارت‌های خود دقیق باشید و بتوانید مسئول استخدام را قانع کنید که مهارت‌هایتان درست مطابق با ملزومات شغل است.

۶. مصاحبه‌های حضوری

بیشتر مردم در دبی برای درخواست شغل به صورت آنلاین اقدام می‌کنند، ولی خب ممکن است که مصاحبه‌های حضوری هم الزامی باشد. یک روز هفته را برای شرکت در مصاحبه‌ی حضوری انتخاب کنید. لباس رسمی بپوشید و به خودتان مطمئن باشید. فراموش نکنید که بگویید شما تا تاریخ مشخصی در کشور باقی خواهید ماند. می‌توانید به مسئول استخدام بگویید که می‌تواند از طریق تلفن، ایمیل و یا به صورت آنلاین با شما در ارتباط باشد. این کار را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

۷. نامه‌ی سپاسگزاری بنویسید

یادتان نرود که درست بعد از مصاحبه در قالب یک یادداشت از مسئول استخدام تشکر کنید. از این که به شما فرصت مصاحبه داده شده است اظهار قدردانی کنید. این کار باعث می‌شود که تاثیر خوبی روی مسئول استخدام بگذارید و شانس خود برای دریافت تماس مجدد را بالا ببرید.

در سایت رسانا این امکان را برای شما فراهم ساختیم که بتوانید به صورت رایگان فرم درخواست کار در امارات را پر کنید.

منبع: Emirates Diary

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل