دفتر کار شناور در دبی

دفتر کار شناور در دبی

کاهش هزینه‌های بیزینس با دفتر کار اشتراکی در دبی

اگر نمی‌خواهید هزینه‌ی اجاره‌ی دفتر کار در امارات را بپردازید، دفتر کار شناور را امتحان کنید.

آیا می‌خواهید در دبی شرکت راه‌اندازی کنید و نگران هزینه‌ی اجاره‌ی واحد اداری هستید؟ برای بسیاری از کارآفرینان نوپا در امارات تا زمانی که درآمدشان به اجاره‌ی فضای کار اختصاصی برسد، استفاده از دفتر کار اشتراکی می‌تواند راه‌حل خوبی برای شروع کار باشد.

مراکز اداری در امارات فضای کار ویژه‌ای به مشتریان ارائه می‌دهند که نه تنها محیطی برای انجام کارهای اداری شرکت‌هاست، بلکه صاحبان شرکت‌ها می‌توانند با ارائه‌ی اجاره‌نامه‌ی متعلق به دفاتر اشتراکی برای خدماتی مانند وام بانکی نیز اقدام کنند.

مراکز اداری دو نوع دفتر کار متفاوت به متقاضیان خود عرضه می‌‌کنند؛ دفاتر ثابت و دفاتر شناور. شما می‌توانید طی قراردادی هرکدام از این دو را از مراکز مربوطه اجاره کنید.

بنابراین اگر قصد دارید با بودجه‌ی محدود شرکتی در امارات راه‌اندازی کنید و فضای مناسبی برای کار ندارید، این اطلاعات می‌تواند به شما برای اجاره‌ی دفتر کار شناور در دبی کمک کند.

تفاوت دفتر ثابت (fixed) و دفتر شناور (flexi) چیست؟

غیث الداکر مدیر کل منطقه‌ی آزاد DUQE، منطقه‌ی آزادی که اوایل امسال کار خود را در دبی آغاز کرد، در این باره می‌گوید شما می‌توانید هر دو نوع دفتر ثابت و دفتر شناور را در مراکز اداری در امارات پیدا کنید. با این حال استارت‌آپ‌ها به دلیل هزینه‌ی پایین‌تر، معمولاً تمایل بیشتری به استفاده از دفاتر کار شناور دارند.

او می‌گوید: «دفتر شناور یک فضای کار اشتراکی است که به مدت محدودی در طول هفته در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. دفتر شناور متعلق به یک مشتری مشخص نیست، بلکه ممکن است چندین مشتری در زمان‌های مختلف از آن استفاده کنند. صرف نظر از قیمت، استفاده از دفاتر شناور معمولاً بخشی از پکیج ارائه شده به استارت‌آپ‌های مختلف برای راه‌اندازی شرکت است. به این نوع دفترها، hot desk، smart desk یا shared desk نیز گفته می‌شود.»

از سوی دیگر، دفتر ثابت فضایی است که تنها به یک مشتری ارائه می‌شود و اشتراکی نیست.

غیث الداکر می‌گوید: «دفتر ثابت فضای کاری‌ است که به طور اختصاصی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد و مشتریان دیگر از آن استفاده نمی‌کنند. مراکز اداری مختلف ممکن است دفاتر ثابت را در فضاهای کار اشتراکی قرار داده یا فضای جداگانه و مخصوصی در مرکز اداری به این دفاتر اختصاص دهند.»

در اختیار داشتن دفتر کار ثابت به صاحبان شرکت‌ها اجازه می‌دهد که نام شرکت خود را روی میز کار ذکر کنند و منابعی همچون کامپیوتر، تلفن و لوازم تحریر مخصوص به خود را در دفتر خود داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در دبی

دریافت اطلاعات مشاورین املاک فارسی زبان در دبی جهت خرید ملک در دبی، فروش و اجاره دفتر

 

همه چیز درباره شرکت شناور در دبیآیا دفتر شناور در دبی برای شرکت من مناسب است؟

محمد منتصر، مدیر اجرایی شرکت ارائه‌دهنده خدمات گلوبال لینک می‌گوید: «دفتر شناور پاسخگوی نیاز قانونی به داشتن یک نشانی فیزیکی است. همچنین همراه آن، خدماتی همچون تلفن، اینترنت و پذیرش نیز در اختیار صاحب شرکت قرار می‌گیرد.»

اما پیش از انتخاب دفتر شناور در دبی، باید ابتدا بررسی کنید که آیا برای کسب‌وکار شما مناسب است یا خیر.

منتصر فهرستی از مواردی که برای انتخاب دفتر شناور باید بررسی شوند، تهیه کرده است:

 • شرکت در امارات نسبتاً تازه‌کار باشد و در فازهای اولیه به نشانی فیزیکی نیاز داشته باشد.
 • صاحب شرکت و کارمندان نیاز به دسترسی به امکانات رفاهی اولیه مانند برق و آب داشته باشند.
 • به‌طور موقت دنبال مکان مناسبی باشید، قبل از این‌که فضای کار دائمی خود را تدارک ببینید.
 • شما و همکارانتان از همکاری در یک فضای اشتراکی و فرصت‌های نتورکینگ با سایر افراد شاغل در زمینه‌ی کاریتان سود ببرید.

چگونه می‌توانم دفتر کار شناور داشته باشم؟

پیش از آنکه تصمیم بگیرید برای شرکتتان چه دفتر کار شناوری را اجاره کنید، چند جنبه‌ی مختلف را باید بررسی کنید.

۱) مکان

یکی از مهم‌ترین جنبه‌ها برای تاسیس شرکت در امارات، انتخاب محل مناسب است. به گفته‌ی منتصر، با این‌که راه‌اندازی شرکت در دفاتر کار شناور در مناطق آزاد کم‌هزینه‌ است، اما لازم است توجه کرد که باید در منطقه‌ی آزاد مناسب این کار را انجام داد.

منتصر می‌گوید: «ارزان‌ترین راه برای داشتن نشانی فیزیکی برای شرکت خود، استفاده از دفاتر کار شناور است. با این‌حال نباید اهمیت مکان و موقعیت آن را دست کم گرفت.»

او همچنین می‌گوید دلیل دیگری که مکان دفتر کار شناور اهمیت دارد، این است که دفتر شما باید در منطقه‌ای باشد که شرکت ثبت شده است. بنابراین اگر مجوز شرکت شما برای کار در دبی صادر شده است، دفتر شناوری که برای این کار انتخاب می‌کنید نیز باید در دبی باشد.

 

بیشتر بخوانید: مناطق آزاد دبی

بیشتر بخوانید: چطور یک کسب و کار را در دبی شروع کنم؟

 

۲) قرارداد

اگر برای دفتر کار خود تسهیلات و امکانات بیشتری می‌خواهید، باید به جزئیات قرارداد خود با مرکز اداری توجه کنید.

منتصر می‌گوید: «پیش از بستن قرارداد دفتر کار شناور خود، بهتر است از جزئیات قراردادی که می‌خواهید با مرکز اداری مربوطه امضا کنید آگاهی نسبی داشته باشید. برای مثال بعضی از قراردادها ممکن است شامل محدودیت‌هایی از قبیل روز یا ساعت کاری داشته باشند.»

بعضی از شرکت‌ها بسته به نوع قرارداد و امکانات آن، ممکن است بخواهند گزینه‌های مختلفی را که دفاتر کاری شناور ارائه می‌دهند کنار هم داشته باشند. برای مثال برخی شرکت‌ها از فضاهای کاری شناور در مناطق آزاد استفاده می‌کنند و منطقه‌ اصلی تنها از مکان و خدمات نامه‌رسانی ارائه شده توسط دفتر کار شناور یک مرکز اداری استفاده می‌‌کند. بنابراین با توجه به جزئیات ذکر شده در قراردادتان می‌توانید تصمیمی بگیرید که از لحاظ مالی به‌صرفه باشد.

۳) امکانات و هزینه

هزینه‌ی دفاتر کار شناور در مراکزی اداری و مناطق آزاد مختلف متفاوت است. هزینه‌ای که می‌پردازید بستگی به امکاناتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد دارد؛ از قبیل ابعاد فضای دفتر و خدمات IT و پذیرش.

مدارک موردنیاز برای راه‌اندازی دفتر کار شناور در دبی

چه بخواهید دفتر کار شناوری در یکی از مراکز اداری منطقه‌ی اصلی داشته باشید و چه تصمیم بگیرید دفتر کار شناورتان را در فضاهای کاری مناطق آزاد راه‌اندازی کنید، باید مدارک زیر را برای این کار ارائه دهید:

 • کپی پاسپورت، برگ ویزا و امارات آی‌دی
 • کپی مجوز تجارت (برای فرد متقاضی و تمام سهامداران شرکت)
 • خلاصه‌ی طرح تجاری
 • گواهی تولد تاییدشده

مزایا و معایب دفتر کار شناور

دفتر کار شناور ممکن است برای شرکت‌های تازه‌تاسیس و استارت‌آپ‌ها گزینه‌ی ارزان‌تری محسوب شود، به‌خصوص اگر بودجه‌ی کافی برای پرداخت اجاره و امکانات مختلف از قبیل اینترنت، پذیرش، امنیت و نگهداری در اختیار صاحبان شرکت نباشد. اما از سوی دیگر داشتن دفتر کار شناور ممکن است راه‌حل طولانی‌مدتی برای ایجاد یک کسب‌وکار پایدار نباشد. در ادامه به مزایا و معایب داشتن دفتر کار شناور در دبی طبق نظر کارشناسان این عرصه می‌پردازیم:

مزایا:

 • هزینه‌ی مقرون به صرفه
 • اگر شرکت‌ شما گسترش یابد و نیاز داشته باشید میز یا اتاق کار جدیدی اضافه کنید، به‌راحتی می‌توانید با ارتقای قرارداد دفتر کار شناور خود این‌کار را انجام دهید.
 • فرصت‌های نتورکینگ و همکاری با فری‌لنسرها و متخصصان حوزه‌ی کاری شما
 • شناوری و انعطاف‌پذیری ساعات کاری

معایب:

 • داشتن دفتر کاری شناور ممکن است برای ایجاد حساب تجاری در امارات کافی نباشد.
 • فضای کاری اختصاصی شما ممکن است محدود باشد چرا که باید اتاق یا میز را با افراد دیگر تقسیم کنید.
 • شرکتی که نشانی و فضای فیزیکی ثابت ندارد نمی‌تواند برای اخذ ویزای اقامت امارات اقدام کند.

هزینه‌ی اجاره‌ی دفتر کار شناور در دبی چقدر است؟

الداکر در این باره می‌گوید: «هزینه‌ی اجاره‌ی دفتر کاری شناور ممکن است بسته به موقعیت مرکز اداری و خدمات و امکانات اضافه‌ای که ارائه می‌دهند بین حداکثر سالانه ۱۶ هزار درهم و حداقل سالانه ۴ هزار درهم متفاوت باشد.»

شما تجربه‌ای از اجاره دفتر کار شناور در دبی یا سایر بخش‌های امارات دارید؟ با ما و دیگر کاربران رسانا به اشتراک بگذارید.

 

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل