سفر به امارات

چگونه ویزای توریستی سه‌ ماهه‌ دبی را دریافت کنیم؟

اگر به فکر این هستید که دوستان و خانواده‌ی خود را از خارج از امارات به دبی دعوت کنید، می‌توانید برای آن‌ها ویزای سه‌ماهه با مجوز ورود یک‌باره یا چندباره (سینگل یا مالتیپل) بگیرید.

اگر ساکن دبی هستید، باید این کار را از طریق اداره‌ی کل اقامت و امور اتباع خارجه در دبی (GDRFA) انجام دهید. به گفته‌ی GDRFA، ویزای توریستی برای دوستان و بستگان می‌تواند ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روزه باشد. اما اگر در سایر امارات‌های امارات ساکن هستید باید این کار را از طریق اداره فدرال ICP انجام دهید.

برای اینکه اسپانسر ویزای مسافرتی دوستان و بستگانتان شوید، باید واجد شرایط حداقل حقوق باشید. حداقل حقوق لازم برای اینکه اسپانسر دوستان و بستگانتان شوید ۴۰۰۰ درهم یا ۳۰۰۰ درهم به‌علاوه‌ی محل سکونت می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید: ویزای توریستی 3 ماهه برای خانواده ساکنین دبی

 

این ویزا را تنها می‌توان از طریق یک اسپانسر ساکن امارات دریافت کرد و اگر آن‌ها بخواهند اعضای خانواده‌ی خود را به دبی بیاورند باید مدرکی مبنی بر رابطه‌ی خانوادگی ارائه دهند. برای دریافت این ویزا مدارک زیر برای اسپانسر لازم می‌باشد:

 • قرارداد اجاره
 • فیش حقوقی
 • مدرک اثبات‌کننده‌ی خویشاوندی، برای مثال گواهی تولد یا ازدواج
 • کپی امارات آی‌دی
 • کپی گذرنامه معتبر

همچنین فرد مسافر باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • کپی گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • عکس گذرنامه

چگونه به‌صورت آنلاین ویزای سه‌ماهه‌ی دبی را درخواست کنیم؟

از طریق وبسایت GDRFA و طی مراحل زیر می‌توانید برای ویزای مسافرتی با مجوز ورود یک یا چندباره برای دوستان و بستگانتان اقدام نمایید:

۱) به وبسایت GDRFA (gdrfa.gov.ae) مراجعه کرده و روی نماد لاگین در نوار منو کلیک کنید.
۲) با UAE Pass خود یا حساب کاربری GDRFA وارد شوید.
۳) سپس به صفحه‌ی خدمات هوشمند GDRFA منتقل خواهید شد.
۴) روی دکمه‌ی New Application کلیک کنید.
۵) سپس سرویس مورد نظر (Entry Permit for a Long Period (single entry) یا Multi-Entry Visa for a relative or friend) را جستجو کنید.
۶) فرم تقاضای ویزا را پر کرده و اطلاعات لازم مربوط به شخصی که می‌خواهید اسپانسرش شوید وارد کنید. مدارک را آپلود کنید.
۷) سپس هزینه‌ی ویزا را پرداخت کنید.
۸) روی شماره‌ی تماس ثبت‌شده و آدرس ایمیل ثبت‌شده تاییدیه دریافت خواهید کرد. همچنین یک شماره‌ی رهگیری برای بررسی وضعیت درخواست داده می‌شود.

به علاوه، می‌توانید این کار را در یک مرکز آمر انجام دهید که فرایند تقاضای ویزا و مهاجرت را از سوی GDRFA انجام می‌دهد. فقط در صورتی می‌توانید از خدمات مراکز آمر استفاده کنید که دارنده‌ی ویزای دبی باشید.


هزینه‌ی ویزای سه‌ماهه با مجوز ورود یکباره

 • Visa fee: Dh400
 • Security amount: Dh1,000
 • Warranty service fee: Dh20
 • Fee for collection and return of the guarantee: Dh40
 • Health insurance: Dh90
 • Knowledge dirham: Dh10
 • Innovation dirham: Dh10
 • Fee inside the country: Dh500, اگر فرد داخل امارات باشد

هزینه‌های ذکر شده شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند.


هزینه‌ی ویزای سه‌ماهه با مجوز ورود چندباره

 • Visa fee: Dh700
 • Guarantee amount: Dh2000
 • Warranty service fee: Dh20
 • Fee for collection and return of the guarantee: Dh40
 • Health insurance: Dh90
 • Knowledge dirham: Dh10
 • Innovation dirham: Dh10
 • Fee inside the country: Dh500, اگر فرد داخل کشور باشد

هزینه‌های ذکر شده شامل مالیات بر ارزش افزوده نمی‌شوند.

تمدید ویزای توریستی سه ماهه امارات

اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و بنادر امارات (ICP) اعلام کرده که دارندگان ویزای مسافرتی برای دیدار با بستگان یا دوستان خود، که ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روز اعتبار دارد، می‌توانند با پرداخت ۷۵۰ درهم ویزای خود را برای یک بار و به مدت ۳۰ روز تمدید کنند.

تمدید ویزا به سادگی از طریق اپلیکیشن هوشمند UAEICP ممکن می‌باشد. برای استفاده از این سرویس، مسافر باید در زمان تمدید ویزا در امارات حضور داشته باشد و گذرنامه‌ی او حداقل برای ۶ ماه دیگر اعتبار داشته باشد. مدارک لازم برای تمدید ویزا شامل اصل مجوز ورود و یک عکس شخصی با رعایت نکات استاندارد می‌باشد.

جزئیات هزینه‌ی تمدید ویزا بدین شکل است:

 • هزینه‌ی صدور: ۵۰۰ درهم
 • هزینه‌ی درخواست تمدید: ۱۰۰ درهم
 • هزینه‌ی خدمات هوشمند: ۱۰۰ درهم
 • هزینه‌ی بیمه: ۵۰ درهم

درخواست‌هایی که به دلیل نقص مدارک و اطلاعات پذیرفته نمی‌شوند بعد از ۳۰ روز به‌صورت الکترونیک رد خواهند شد. بعد از ۳ بار رد درخواست، فرد دیگر نمی‌تواند درخواست تمدید ویزا بدهد.

همچنین در صورت رد درخواست فقط هزینه‌ی صدور و ضمانت مالی (اگر وجود داشته باشد) بازگردانده خواهد شد. استرداد مبلغ از طریق کردیت کارت و در عرض ۶ ماه پس از درخواست یا از طریق چک یا انتقال بانکی در عرض ۵ سال بعد از درخواست ممکن می‌باشد.

این اداره فدرال فرایند درخواست ویزا برای بستگان و دوستان را از طریق اپلیکیشن هوشمند خود تسهیل کرده، تجربه‌ی کاربری را ارتقا داده و به نیازهای تمام گروه‌های خارجی و ساکن امارات پاسخ می‌دهد.

چندین شرط برای دریافت ویزای مسافرتی دوستان و بستگان خود وجود دارد، از جمله ارائه‌ی مدرک خویشاوندی و دلیل موجه برای بازدید از امارات. همچنین اگر مسافر یک زن خارجی باشد که بخواهد نزد همسر خود که شهروند کشورهای GCC است برود، باید مجوز اقامت معتبر در کشور همسر خود داشته باشد.

امارات دوباره دریافت ویزای مسافرتی ۳ ماهه را امکان‌پذیر کرده است. ویزای ۳ ماهه یا ۹۰ روزه در پایان سال گذشته حذف شد و برای مسافرانی که می‌خواهند مدت طولانی‌تری در امارات بمانند، ویزای جدید ۶۰ روزه معرفی شد.

دو نوع مجوز ورود وجود دارد؛ ویزای توریستی یا تفریحی (tourist visa، leisure visa) و ویزای مسافرتی (visit visa). ویزای توریستی به مدت ۳۰ یا ۶۰ روز صادر می‌شود و ویزای مسافرتی به مدت ۹۰ روز صادر می‌شود. بنابراین مسافران امارات گزینه‌های متعددی برای برنامه‌ریزی سفر خود دارند.

 

پیشنهاد ویژه: ثبت ویزای خود را به افراد کاردان بسپارید، شرکت JBS

 

کارشناسان می‌گویند تمام افراد می‌توانند برای دریافت این ویزای ۹۰ روزه اقدام کنند و این ویزا از دبی و ابوظبی صادر می‌شود. این ویزا مناسب کسانی است که اعضای خانواده‌شان در امارات زندگی می‌کنند و می‌خواهند مدت طولانی‌تری پیش آن‌ها بمانند.

تا چند سال پیش تنها دو نوع مجوز ورود (ویزای مسافرتی به مدت ۳ ماه و ویزای توریستی به مدت ۳۰ روز) وجود داشت. اما اخیراً تغییرات زیادی در فرایند ویزاهای مختلف شکل گرفته است. بعد از حذف ویزای ۳ ماهه در سال گذشته، حالا در ماه می ۲۰۲۳ دوباره این ویزا قابل دریافت شده و مسافران می‌توانند با استفاده از این ویزا تا ۹۰ روز در امارات بمانند. ویزای سه ماهه را می‌توان با پرداخت مبلغ اضافی تمدید نیز کرد.

هزینه‌ی ویزای ۹۰ روزه بستگی به آژانس مسافرتی صادر‌کننده‌ی ویزا دارد و می‌تواند بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درهم باشد که قابل تمدید است. هنوز اطلاعات دقیق درباره‌ی تمدید این نوع ویزا اعلام نشده است.

برای دریافت این نوع ویزا به مدارکی مانند عکس پاسپورتی رنگی و کپی پاسپورت نیاز دارید. همچنین فرایند دریافت آن ۲ تا ۵ روز کاری طول می‌کشد.

مدرک خویشاوندی یا consanguinity certificate برای اسپانسرشیپ ویزای مسافراتی بستگان چیست؟

اگر می‌خواهید برای ویزای مسافرتی دوستان و بستگانتان اقدام کنید، ممکن است نیاز به ارائه‌ی مدرک خویشاوندی داشته باشید. اما این مدرک چیست و آیا نیاز به تایید دارد؟

این مدرک درواقع رابطه‌ی خونی شما با بستگانتان را تایید می‌کند. نمونه‌ی مدرک خویشاوندی می‌تواند گواهی تولد یا ازدواج باشد.

اگر قصد دارید اسپانسر ویزای مسافرتی والدین، همسر، فرزندان یا خواهر و برادر خود شوید، باید مدرکی ارائه دهید که رابطه‌ی خویشاوندی شما با آن‌ها را تایید کند که می‌تواند گواهی تولد یا ازدواج باشد. اگر این مدرک در خارج از امارات صادر شده باشد، باید گواهی آن‌ را از کنسولگری کشور خودتان دریافت کرده، آن را به عربی ترجمه کرده و از وزارت امور خارجه‌ی امارات (MOFA) برای آن تاییدیه بگیرید.

در برخی از گذرنامه‌ها، در صفحه‌ی دوم گذرنامه نام کامل پدر و مادر وجود دارد و با داشتن آن‌ها می‌توان آن را به عنوان مدرک رابطه‌ی خویشاوندی با والدین ارائه داد.

می‌خواهم اسپانسر ویزای مسافرتی والدین همسر خود شوم، چه مدارکی نیاز دارم؟

مدرک خویشاوندی فقط برای بستگان خونی و نسبی است اما اگر می‌خواهید اسپانسر ویزای والدین همسر خود شوید ممکن است نیاز باشد از کنسول‌گری کشورتان در امارات اظهارنامه دریافت کنید.

این موضوع به ملیت فرد متقاضی بستگی دارد. اگر می‌خواهید اسپانسر ویزای والدین همسر خود شوید باید یک اظهارنامه از کنسولگری دریافت کنید که در آن ذکر شده باشد که شما مسئولیت اسپانسرشیپ والدین همسر خود را برعهده می‌گیرید. این اظهارنامه باید توسط کنسولگری و وزارت امور خارجه‌ی امارات تایید و امضا شود.

علاوه بر این اظهارنامه، ممکن است نیاز باشد گواهی ازدواج تایید و امضا شده را نیز ارائه دهید.

برای چه نوع ویزایی مدرک خویشاوندی لازم است؟
در دو مورد مدرک خویشاوندی لازم است: هنگامی که برای ویزای مسافرتی اعضای خانواده با اسپانسرشیپ خودتان اقدام می‌کنید، و هنگامی که اسپانسر ویزای اقامت یکی از بستگان در امارات می‌شوید.

اگر می‌خواهید اسپانسر ویزای اقامت بستگان خود در امارات شوید، مدارک و الزامات دیگری نیز وجود دارد، از جمله قرارداد استخدام، فیش حقوقی، قرارداد اجاره، گواهی تولد و در برخی موارد اظهارنامه‌ای که ذکر کند اسپانسر از نظر مالی مسئول بستگان خود می‌باشد.

از آن‌جایی که پیش‌نیازهای اسپانسرشیپ ویزای مسافرتی اعضای خانواده به نزدیکی ارتباط خویشاوندی شما با آن فرد بستگی دارد، مهم است که مستقیم با اداره‌های مهاجرتی تماس گرفته تا از مدارکی که نیاز دارید به‌طور دقیق با خبر شوید.

تماس با اداره‌ی کل اقامت و امور اتباع خارجه‌ی دبی (GDRFA) از طریق شماره‌ی ۸۰۰۵۱۱۱ ممکن است. همچنین با مراجعه به مراکز آمر می‌توانید این فرایند را انجام دهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا