زندگی در امارات

ویزای توریستی سه ماهه برای خانواده ساکنین دبی

می توانید برای خانواده و دوستان خود، ویزای توریستی 3 ماهه بگیرید

به گفته ساکنان و دفاتر مسافرتی، آن دسته از ساکنان دبی که قصد میزبانی دوستان یا خانواده خود را در کشور دارند، می‌توانند برای آن‌ها یک ویزای توریستی سه ماهه دریافت کنند. میزبان باید برای دریافت این ویزا 1000 درهم سپرده قابل استرداد پرداخت کند.

کارمند یکی از شرکت‌های دبی گفت: “در یک ماه گذشته، برای اعضای خانواده دو نفر از همکارانم درخواست صدور این ویزا را داده‌ام.” او همچنین کفت که فرایند این کار راحت بوده، و متوجه شده بود که اعضای خانواده باید جزو خویشاوندان خونی درجه یک، مانند مادر، پدر، یا خواهر و برادر، باشند.

وی گفت که این سرویس به طور کلی 1770 درهم هزینه برده بود. هزار درهم بابت سپرده پرداختی و 770 درهم نیز بابت خود ویزا، هزینه‌های تایپ و خدمات.

در اکتبر 2022، اصلاحات جامعی بر ویزاهای ورود در امارات، به عنوان بخشی از سیستم پیشرفته ویزا (Advanced Visa System) ایجاد شد. این طرح یکی از بزرگترین اصلاحات در خصوص اقامت و مجوز ورود در تاریخ امارات را معرفی کرد.

در وبسایت GDRFA، کاربران همچنین می‌توانند برای مجوز ورود به دلیل فرصت‌های تجاری یا شغلی درخواست دهند. افرادی که در انتظار ویزای سبز خود هستند یا می‌خواهند برای همراه بیمار تقاضای ویزا کنند نیز می‌توانند از طریق وبسایت اقدام کنند.

چگونه برای ویزای توریستی 3 ماهه برای خانواده یا دوستان، درخواست دهیم؟

آژانس‌های مسافرتی تقاضای بسیاری برای ویزای توریستی 3 ماهه داشته‌اند و هر روز تقریبا 40 تماس در این‌باره دریافت می‌کنند. این دفاتر از ساکنان خواستند تا برای دریافت این ویزاها برای خانواده و دوستان خود از طریق مراکز آمر و با پرداخت هزار درهم هزینه قابل بازپرداخت اقدام کنند.

مدیر فروش یکی از دفاتر مسافرتی گفت: “مرتب در حال دریافت تماس هستیم. در روز تقریبا 35-40 تماس داریم. برای همه این افراد توضیح داده‌ام که ما نقشی در صدور چنین ویزاهایی نداریم.”

کارشناسان این حوزه می‌گویند که این ویزاها می‌توانند به صورت آنلاین و شخصی از طریق وبسایت GDFRA یا برنامه آن درخواست شوند.

در اکتبر 2022، اصلاحات جامعی، به عنوان بخشی از سیستم پیشرفته ویزا، بر ویزاهای ورود به امارات اعمال شد. این یکی از بزرگترین اصلاحات مجوزهای اقامت و ورود به کشور در امارات تا به حال بوده است.

مدارک مورد نیاز جهت تقاضای ویزا برای اعضای خانواده:

1. عکس رنگی جدید با اندازه عکس پاسپورت از شخص مورد نظر
2. کپی امارات آی‌دی متقاضی
3. مدرکی دال بر اقامت شخص اسپانسر شده، مانند جزئیات رزرو هتل
4. مدرکی دال بر ارتباط فرد اسپانسر شده با شخص درخواست‌دهنده برای ویزای توریستی
5. کپی از پاسپورت معتبر شخص مورد نظر
6. کپی از بلیت بازگشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا