سفر به امارات

تمدید ویزای توریستی بدون خروج از امارات

مسافران در قانون جدید می‌توانند ویزای خود را از داخل امارات 30 روز دیگر تمدید کنند

گردشگرانی که ویزای توریستی ۳۰ یا ۶۰ روزه امارات را دارند می‌توانند از داخل امارات ویزای خود را به مدت ۳۰ روز دیگر تمدید کنند. طبق تصمیم جدید اداره فدرال هویت و شهروندی ICP و اداره کل اقامت و امور اتباع خارجه (GDRFA) مسافران می‌توانند ۳۰ روز اضافی برای گشت‌وگذار و استفاده از تفریحات متنوع امارات دریافت کنند.

امارات از اکتبر سال گذشته تغییرات زیادی در فرایندهای ویزایی اعمال کرد و یکی از بزرگترین اصلاحات قوانین اقامت و مجوز ورود توسط ICP انجام شد. از آن زمان پیشرفت‌های زیادی در سیستم ویزای مسافرتی این کشور صورت گرفته است.

مطابق وبسایت ICP، افرادی که ویزای توریستی ۳۰ یا ۶۰ روزه دارند اکنون امکان ۳۰ روز تمدید ویزا را دارند و حداکثر مدت تمدید برای ویزای مسافرتی نیز به ۱۲۰ روز افزایش یافته است.

یکی از مسئولین یک مرکز تماس آمر تایید کرد که تمدید ویزا از داخل کشور ممکن است و فرد برای تمدید باید با آژانس صادرکننده‌ی ویزا تماس برقرار کند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع  ویزای دبی برای افراد مختلف

 

چگونه ویزای توریستی امارات را تمدید کنیم؟

آن دسته از مسافران امارات که ویزایشان در حال منقضی شدن است می‌توانند در صورت نیاز تا ۶۰ روز مدت آن را تمدید کنند.

افرادی که مطابق فرایند مناسب عمل نکنند و بیش از مدت اعتبار ویزای خود در امارات بمانند مشمول ۵۰ درهم جریمه به ازای هر روز خواهند شد. همچنین مسافرانی که بیش از مدت اجازه‌داده‌شده در امارات بمانند و ویزای خود را تمدید نکنند ممکن است به دلیل ماندن غیرقانونی در کشور بازداشت شوند. کارزارهای بازرسی به‌طور مرتب انجام می‌شود تا متخلفان را دستگیر کنند.

همچنین مسافران دبی نیز مانند مسافران سایر امارت‌ها دیگر مهلت ۱۰ روزه پس از پایان اعتبار ویزا برای خروج از کشور ندارند. بنابراین آژانس‌های مسافرتی، اداره هویت، شهروندی، گمرک و بنادر امارات ICP) ) و اداره کل اقامت و امور اتباع خارجه دبی (GDRFA) به مسافران توصیه می‌کنند که پیش از اتمام اعتبار ویزای خود برای تمدید ۳۰ روزه‌ی آن اقدام نمایند. این کار تا دو بار انجام‌پذیر است و با دو بار تمدید ۳۰ روزه، افراد می‌توانند تا ۶۰ روز ویزای خود را تمدید نمایند.

مقامات مسافران را تشویق می‌کنند که پیش از پایان اعتبار ویزای خود، ویزا را تمدید کنند و همچنین درباره‌ی حداکثر تعداد روزهای مجاز سپری‌شده در کشور نیز به افراد هشدار می‌دهند. افراد باید اطلاع داشته باشند که مجموع مدت اقامتشان در امارات در طول سال نباید بیشتر از ۱۲۰ روز باشد.

هزینه‌ی تمدید ویزا چقدر است؟

مطابق وبسایت ICP، هزینه‌ی تمدید ویزا ۶۱۰ درهم است. اما به گفته‌ی آمر (یک مرکز خدمات مهاجرتی) هزینه‌ی تمدید ویزا توسط GDRFA دبی تا ۸۰۰ درهم خواهد بود. در صورت اقدام برای تمدید ویزا از طریق آژانس مسافرتی، این هزینه می‌تواند بین ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ درهم متغیر باشد.

برای تمدید از چه طریقی اقدام کنم؟

تمدید ۳۰ روزه‌ی ویزا باید از طریق همان آژانس مسافرتی انجام شود که در وهله‌ی اول ویزا را برای مشتری صادر کرده است.

افرادی که ویزای حین ورود دریافت کرده‌اند می‌توانند از طریق وبسایت ICP یا GDRFA دبی یا مراکز امور مشتریان برای تمدید اقدام نمایند. این افراد همچنین می‌توانند با همراه داشتن گذرنامه به مرکز امور مهاجرت در بخش پروازهای ورودی ترمینال ۳ فرودگاه بین‌المللی دبی مراجعه کنند.

مدارک لازم چیست؟

دارنده‌ی ویزای مسافرتی باید کپی ویزای اصلی و گذرنامه‌ی خود را برای تمدید به آژانس مسافرتی ارسال کند. همچنین می‌توانند با مراجعه به وبسایت ICP یا GDRFA دبی درخواست تمدید کنند که در این صورت ویزای آن‌ها ظرف ۴۸ ساعت تمدید می‌شود.

برای درخواست تمدید، گذرنامه‌ی فرد باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

تا چند روز می‌توان ویزای خود را تمدید کرد؟

این سرویس به دارنده‌ی ویزا اجازه می‌دهد که تا ۶۰ روز طی دو درخواست ۳۰ روزه ویزای خود را تمدید کند.

ویزای مسافرتی امارات برای چه کسانی است؟

کسانی که شامل دریافت ویزای حین ورود یا ورود بدون ویزا به امارات نمی‌شوند می‌توانند برای دریافت ویزای مسافرتی اقدام کنند.

شهروندان ۶۹ کشور جهان واجد شرایط برای دریافت ویزا حین ورود به امارات هستند (ایران در فهرست این کشورها نیست). بانوان زیر ۱۸ سال نمی‌توانند برای دریافت ویزای مسافرتی اقدام کنند مگر همراه والدینشان سفر کنند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام وقت بخير يه سوالي داشتم
    ويزاي مادرم ٢ ماه بود براي دبي ، هفته ديگه تموم ميشه و ويزايي ك گرفتيم از ايران بوده . حالا ميخوايم ١ ماه ديگه تمديد كنيم نميشه باز از ايران براش ويزا رو تمديد كنيم از اژانس هاي خود دبي نباشه؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا