اخبار امارات

برج مبارک کویت، رکورد بلندترین ساختمان جهان را می شکند؟

احتمال دارد در سال های آینده دبی دیگر خانه بلندترین ساختمان جهان نباشد

به زودی دبی دیگر جایگاه بلندترین ساختمان جهان نخواهد بود، زیرا برج بلندتری قرار است در کویت ساخته شود. برج یک کیلومتری به نام «برج مبارک» قرار است با اختلاف رکورد ۸۲۸ متری برج خلیفه را بشکند.

برج مبارک با الهام از داستان هزار و یک شب ساخته خواهد شد و به همین دلیل ۱۰۰۱ متر ارتفاع به همراه ۲۳۴ طبقه و ۷ هزار نفر ظرفیت خواهد داشت. این برج قرار است هفت شهرک عمودی و تعدادی هتل، واحد‌های مسکونی، دفاتر اداری و مکان‌های تفریحی داشته باشد.

برج یک کیلومتری مبارک جاذبه‌ی اصلی شهر آینده‌ی کویت، مدینة الحریر یا شهر ابریشم (سیلک سیتی) خواهد بود. اتمام این پروژه زمان زیادی خواهد برد و پیش‌بینی می‌شود تا ۲۵ سال آینده به پایان برسد.

برج مبارک در قلب شهر ابریشم قرار خواهد داشت که در سوی دیگر خلیج کویت با پل به شهر کویت متصل است. این شهر جدید قرار است ۴۳۰ هزار شغل ایجاد کند و می‌‌تواند تا ۷۰۰ هزار نفر را در خود جا بدهد. در طرح‌های اولیه، شهر ابریشم از چهار منطقه‌ی مختلف یعنی شهرک اقتصادی، شهرک تفریحی، شهرک بوم‌شناسی و شهرک مسکونی تشکیل خواهد شد و تمام تلاش‌ها برای ایجاد بهترین شرایط زندگی در آن در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا