اخبار امارات

قانون مالیات برای بیزینس های کوچک در امارات

بیزینس های کوچک با درآمد کم تر از میلیون درهم، از مالیات بر سود شرکت ها معاف هستند

بیزینس‌های کوچک با درآمد سه میلیون درهم یا کمتر می‌توانند تحت پوشش طرح جدیدی که توسط وزارت اقتصاد معرفی شد، از پرداخت مالیات بر عایدات (Corporate tax) معاف شوند.

طرح معافیت از پرداخت مالیات برای بیزینس‌های کوچک تحت بند 21 قانون مالیات شرکت‌ها، مقدار و شرایط استفاده از این مزایا را مشخص می‌کند.

وزارت اقتصاد افزود که این معافیت بر “دوره‌های مالیاتی که از اول ژوئن یا پس از آن آغاز می‌شوند اعمال شده و فقط برای دوره‌های مالیاتی متعاقبی که تا 31 دسامبر 2026 پایان می‌یابند ادامه پیدا می‌کند”.

هدف از این اقدام حمایت از استارتاپ‌ها و دیگر بیزینس‌های موچک در امارات است.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره مالیات بر سود شرکت ها در امارات

 

شرایط این معافیت مالیاتی شامل موارد ذیل می‌شود:

1. ساکنان مشمول مالیات که درآمد آن‌ها در دوره مالیاتی مربوطه زیر 3 میلیون درهم است می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند.

2. سقف درآمد 3 میلیون درهمی بر دوره‌های مالیاتی که از 1 ژوئن یا پس از آن آغاز می‌شوند اعمال می‌شود و تنها برای دوره‌های مالیاتی متعاقبی که تا 31 دسامبر 2026 تمام می‌شوند ادامه پیدا خواهد کرد.

3. عایدات حاصل از بیزینس را می‌توان بر اساس استانداردهای حسابداری قابل اجرا و پذیرفته شده در امارات تعیین کرد.

4. طرح مذکور برای افراد مشمول استفاده از منطقه آزاد (Qualifying Free Zone Persons) یا اعضای گروه‌های موسسات چندملیتی (MNE Groups) دارای درآمد ادغام شده گروهی بالاتر از 3.15 میلیارد درهم در دسترس نخواهد بود.

5. در دوره‌های مالیاتی که بیزینس‌ها قصد درخواست برای این طرح معافیت از مالیات را ندارند، این بیزینس‌ها می‌توانند هر گونه ضرر مالیاتی متحمل شده و هر گونه هزینه سود خالص پذیرفته نشده در این دوره‌های مالیاتی را برای استفاده از دوره‌های مالیاتی آتی که در آن‌ها معافیت از مالیات برای بیزینس‌های کوچک وجود ندارد نگاه دارند.

6. در صورتی که سازمان فدرال مالیات (FTA) تشخیص دهد که شرکت‌ها تظاهر به جداسازی بیزینس یا فعالیت تجاری خود کرده‌اند تا از این طرح بهره‌مند شوند، ممکن است این اقدام را “سواستفاده کلی از قوانین مالیات شرکت‌ها تلقی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا