اخبار امارات

100 هزار ویزای طلایی امارات برای بهترین برنامه نویسان

امارات 100 هزار ویزای طلایی برای بهترین برنامه نویسان صادر می کند

امارات 100 هزار ویزای طلایی برای برترین برنامه‌نویسان جهان با هدف تبدیل شدن به مرکز سرمایه‌گذاری بر تکنولوژی در دنیا صادر می‌کند.

سرمایه‌گذاری بر هوش مصنوعی و توسعه برنامه، کمک بسیاری به اهداف ملی برای دو برابر کردن سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی خواهد کرد.

به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای بهبود این بخش، دفتر اقتصاد دیجیتال دبی میزبان دهمین جلسه وورک‌شاپ‌های منظم خود در حوزه صنعت دیجیتال بود و این بار بر صنعت توسعه نرم‌افزار و هوش مصنوعی (AI) تمرکز داشت.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای طلایی امارات برای برنامه نویسان

 

این وورک‌شاپ برترین مدیران، رهبران بیزینس، کارشناسان و کارآفرینان را جمع کرد تا درباره چالش‌ها و فرصت‌های متوجه این صنعت بحث کنند.

وزیر دولت در امور هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و کاربردهای دورکاری و رئیس دفتر اقتصاد دیجیتال گفت: “امارات متعهد به استفاده از پتانسیل کامل اقتصاد دیجیتال است. این اقتصاد طی دو دهه گذشته رشدی 2.5 برابر سریعتر از تولید ناخالص داخلی جهان داشته.”

وی همچنین گفت: “امارات از حضور تمام عوامل مرتبط استفاده می‌کند تا یک نقشه راه روشن برای تحریک صنایع دیجیتال تهیه کرده و اطمینان حاصل کند که سیاست‌ها، ابتکارها و راهبردهای کنونی دولت به دنبال ترویج نوآوری و همکاری در بیزینس برای تمامی بخش‌هاست.”

دبی با هدف تبدیل شدن به مقصدی مناسب سرمایه‌گذاری دیجیتال و مورد انتخاب استعدادهای فناوری در جهان، در حال جذب تعداد رو به رشدی از افراد حرفه‌ای در زمینه توسعه نرم‌افزار است.

این اقدام همراستا با برنامه‌های امارات برای ارائه 100 هزار ویزای طلایی به برترین استعدادهای برنامه‌نویسی با کامپیوتر در امارات و سرتاسر جهان است.

امارات در نظر دارد تا سال 2031 جایگاه خود را به عنوان رهبری جهانی در زمینه هوش مصنوعی تثبیت کند. چندین بخش در این مسیر دارای اولویت هستند که عبارتند از:

  • منابع و انرژی
  • لوجیستیک و حمل و نقل
  • مهمانداری
  • درمان
  • امنیت سایبری

هدف “راهبرد اقتصاد دیجیتال امارات” دوبرابر کردن سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص داخلی امارات به 19.4 درصد طی مدت 10 سال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا