اخبار امارات

با گرم شدن هوا بیشتر مواظب عروس های دریایی در امارات باشید

با افزایش دما و نزدیک شدن تابستان، افراد در سواحل ابوظبی شاهد عروس‌های دریایی بیشتری هستند. این موضوع باعث شد تا مقامات توصیه‌نامه‌ای منتشر کنند.

آژانس محیط زیست (EAD) ابوظبی از افرادی که به ساحل می‌روند خواست تا از هر گونه تماس با عروس دریایی خودداری کرده و از آنها فاصله بگیرند.

با فرا رسیدن تابستان، عروس‌های دریایی بیشتری در امارات دیده می‌شوند. سازمان EAD در بیانیه‌ای گفت: “آب‌های ابوظبی شامل هفت نوع عروس دریایی می‌شوند، که رایج‌ترین آن‌ها عروس دریایی ماه و بلوبلابر هستند.”

این آژانس محیط زیست افزود: “از تماس با عروس‌های دریایی خودداری کنید. با حفظ فاصله با آن‌ها از امنیت خود اطمینان حاصل کنید. در صورت نیش خوردن به دکتر خود مراجعه کرده و در موارد جدی به بیمارستان بروید.”

عروس دریایی داخل شاخک‌های خود سلول‌های گزنده‌ای به نام نماتوسیست دارد. یک شاخک ممکن است حاوی هزاران نماتوسیست همراه با یک ماده سمی باشد که برای این موجود حکم وسیله دفاعی را دارد.

به گفته EAD، بیشتر نیش‌های عروس‌های دریایی بی‌آزارند اما برخی از آن‌ها می‌توانند بسیار خطرناک باشند.

به گفته یک گروه مراقبت‌های بهداشتی، علائم گزیده شدن توسط این موجودات بستگی به نوع عروس دریایی دارد که با آن تماس داشته‌اید. یک نیش جزئی منجر به درد خفیف، خارش، سوزش یا درد ضربان‌دار می‌شود. از طرفی، گزیدگی‌های جدی‌تر می‌توانند منجر به صدمات بیشتر شوند و در این صورت بلافاصله کمک‌های پزشکی نیاز است.

علائم شدید شامل مشکلات تنفسی، درد قفسه سینه، گرفتگی عضلات، تاول‌های پوستی، بی‌حسی یا احساس سوزن، حالت تهوع یا استفراغ، مشکل در بلعیدن، درد شکم، یا تعریق بیش از حد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا