اخبار امارات

60% میلیونر های دبی، قصد اقامت دائم دارند

در گزارش جدیدی آمده‌ است که ۶۶ درصد افراد با دارایی خالص بالای ۳۰ میلیون دلار که در دبی ملک دارند از آن به‌عنوان محل اقامت اصلی خود استفاده می‌کنند. این موضوع نشانگر این است که میلیونرها از کیفیت بالای زندگی در دبی لذت می‌برند.

بنا بر گزارش سال ۲۰۲۳ درباره‌ی املاک مسکونی توسط Altrata با همکاری Wealth-X، تعداد ۸۳۰ میلیونر با دارایی خالص بالای ۳۰ میلیون دلار (۱۱۰ میلیون درهم) در دبی خانه دارند و از این تعداد ۶۶.۷ درصدشان ملک دبی خود را خانه‌ی اصلی خود می‌دانند.

حدود ۹۰ درصد این میلیونر‌ها مرد و ۹ درصد زن هستند. ۶۰.۹ درصد آن‌ها دارایی‌شان خودشان به دست آورده‌اند، ۲.۹ درصد دارایی‌شان را به ارث برده‌اند و ۳۶.۲ درصد آن‌ها ترکیبی از خودساخته و به ارث برده هستند. نکته‌ی جالب این است که ۱.۴ درصد میلیونرهای دبی جت اختصاصی داشته و ۰.۷ درصد آن‌ها کشتی تفریحی خصوصی دارند.

دبی در سال‌های گذشته بهشتی برای میلیونرها بوده و تعداد زیادی از میلیونرها در سال‌های پاندمی و بعد از آن به دبی مهاجرت کرده‌اند.

سال گذشته گزارش Henley Global Citizens پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۲۲ چهار هزار میلیونر به امارات مهاجرت می‌کنند که این رقم از کشورهایی مانند استرالیا، سنگاپور، سوئییس، امریکا، کانادا و انگلیس بیشتر است.

ثروتمندان معمولا چندین خانه و منبع درآمد در نقاط مختلف جهان دارند. در گزارش آلتراتا، دبی با لس‌آنجلس، موناکو و دو شهر محبوب دیگر برای ثروتمندان مقایسه شده است.

مولتی‌میلیونرهای دبی از مولتی‌میلیونرهای این دو شهر دیگر جوان‌تر هستند و بیشتر اقامت دبی را می‌گیرند. صنعت نفت دلیل اصلی رشد و ایجاد سرمایه در امارات است و سیاست‌های کلیدی برای تبدیل دبی به قطب تجارت منطقه پیش گرفته شده است. مشاغل بانکداری و امور مالی نیز بین این افراد رایج است؛ اما اکثریت آن‌هاه در بخش صنعتی، ساخت‌وساز و تجارت فعالیت دارند.

در سراسر جهان نیویورک رتبه‌ی اول را با ۲۱۷۰۰ مولتی‌میلیونر دارد، بعد از آن لندن با ۱۶۰۰ و هنگ‌کنگ با ۱۵۱۷۵ قرار دارند. در رتبه‌بندی اخیر پکن جای سنگاپور را در ۱۰ شهر برتر از لحاظ تعداد مولتی‌میلیونرها گرفته است. پاریس نیز با ۵۲۰۰ مولتی‌میلیونر در رتبه‌ی ۱۳ قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا