اخبار امارات

چطور بدون پاسپورت و کارت پرواز، پای هواپیما برسیم؟

طی دو سال گذشته، صورت مسافران در ترمینال 3 حکم پاسپورتشان در دبی اینترنشنال ایرپورت (DXB) را داشته است. این فرودگاه در فوریه 2021 سیستم “اسمارت تراول” را راه‌اندازی کرد که و از این طریق به مسافران این امکان را داد تا بدون ارائه مدارک شناسایی پرواز کنند.

مسافران می‌توانند با استفاده از جدیدترین فناوری بیومتریک – ترکیبی از شناسایی صورت و عنبیه چشم – برای پرواز خود پذیرش شده و رویه مهاجرت خود را بدون نیاز به ارائه مدارک شناسایی پشت سر بگذارند.

طبق اطلاعات موجود در وبسایت DXB، مسافرانی که به این فرودگاه وارد یا از آن خارج می‌شوند می‌توانند با عبور از “گیت‌های هوشمند پیشرفته” که از فرآیندی بدون تماس استفاده می‌کنند، در عرض چند ثانیه بخش نظارت بر پاسپورت را پشت سر بگذارند.

وبسایت GDRFA افزود: “در صورتی که قادر به گذر از اسمارت گیت نبودید، می‌توانید به پیشخوان امور مهاجرت در پشت گیت بروید.”

این سرویس رایگان است.

 

بیشتر بخوانید: برای آشنایی با انواع ویزای دبی روی لینک کلیک کنید.

 

اماراتی‌ها، مهاجران دیگر کشورها، اتباع کشورهای عضو جی‌سی‌سی، و مسافران دارای پاسپورت بیومتریک که واجد شرایط دریافت ویزا در بدو ورود هستند میتوانند از این سرویس استفاده کنند.

استفاده از این گیت‌ها برای افراد دارای معلولیت، و مسافران با چرخ‌های بزرگ حمل بار، خانواده‌های همراه با بچه، و مسافران زیر 15 سال یا کوتاه‌تر از 1.2 متر مناسب نیست.

با استناد به GDRFA، گروه‌های ذیل نمی‌توانند از این سرویس استفاده کنند:

  • ساکنانی که از پیش در این سرویس ثبت نام کرده‌اند و به مدت شش ماه یا بیشتر خارج از کشور بوده‌اند.
  • مسافرانی که از پیش در این سرویس ثبت نام کرده‌اند و دارای دارای پاسپورت و یا ملیت تمدید شده هستند.

به گفته DXB، مشخصات مسافرانی که به تازگی وارد کشور شده‌اند احتمالا هنگام ورود به بخش امور مهاجرت در این سرویس ثبت شده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا