اخبار امارات

ساکنین دبی می توانند در عرض 24 ساعت گواهی ازدواج بگیرند

با قانون جدید فدرال که از روز اول فوریه اجرایی شد، زوج‌های غیرمسلمانی که می‌خواهند در دبی ازدواج کنند، می‌توانند در عرض ۲۴ ساعت گواهی ازدواج خود را دریافت کنند. متقاضیان با داشتن مدارک تاییدشده به صورت PDF و داشتن اصل کارت شناسایی خود می‌توانند این کار را انجام دهند.

قانون ازدواج مدنی برای افراد غیرمسلمان برای رسیدگی به مسائل خانوادگی خارجی‌های غیرمسلمان اضافه شده است و در آن از اصول مدنی برای تعیین مقررات استفاده می‌شود. این بخش‌نامه‌ی ۷ صفحه‌ای مواردی مانند ازدواج، طلاق و وراثت شهروندان و اتباع خارجه‌ی غیرمسلمان را پوشش می‌دهد. این قوانین بر مواردی مانند حق طلاق، تقسیم دارایی پس از طلاق، حضانت فرزندان و وصیت‌نامه نظارت می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: آشنایی با جدیدترین قوانین دبی

 

شرایط این ازدواج از این قرار است که هر دو طرف ازدواج باید غیرمسلمان باشند، کمتر از ۲۱ سال سن نداشته باشند، یکی از آن‌ها در دبی محل سکونت داشته باشد، مدرکی دال بر مجرد بودن آن‌ها وجود داشته باشد و خود یا وکیلشان برای این‌کار حاضر شوند. برای این‌کار هر دو نفر باید اصل مدرک شناسایی خود را همراه مدارک الکترونیک در فرمت PDF داشته باشند. این مدارک باید به زبان عربی ترجمه شده و تاییدیه وزارت دادگستری امارات و امضای وزارت امور خارجه‌ی امارات را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا