اخبار امارات

دبی؛ رتبه اول خاورمیانه در گردشگری پزشکی

تعداد پزشکان دارای لایسنس در دبی طی 5 سال، %61 بیشتر شده است

دبی در طول پنج سال گذشته، با افزایش تعداد پزشکان دارای مجوز به میزان 61 درصد، شاهد رشدی 45 درصدی در امکانات خصوصی پزشکی خود بوده است.

طبق آخرین آمار سازمان بهداشت دبی (DHA)، این امارت تا سال 2022 دارای 4482 مرکز پزشکی خصوصی بوده است.

این مراکز مراقبت‌هایی در طیف وسیعی از تخصص‌ها و فوق تخصص‌های پزشکی ارائه می‌دهند و در سرتاسر این امارت قرار دارند تا دسترسی آسان را برای اعضای جامعه و تعداد رو به افزایش گردشگران پزشکی که به دبی می‌آیند تضمین کنند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ویزای طلایی پزشکان در دبی

 

همراه با افزایش تعداد مراکز درمانی، دبی همچنین شاید افزایش چشمگیری در تعداد متخخصان پزشکی دارای مجوز تا 55208 نفر در 2022 بود.

مراکز درمانی خصوصی در دبی شامل 56 بیمارستان، 57 مرکز جراحی روزانه، 59 مرکز تشخیص بیماری، 21 مرکز تخصصی برای افراد دارای معلولیت، و 1566 کلینیک تخصصی سرپایی.

بر اساس آخرین شاخص گردشگری پزشکی، دبی در رتبه اول خاورمیانه و شمال آفریقا، و رتبه 6 در جهان را داشته، و در سطح جهانی نیز در شاخص کیفیت مراکز و خدمات پزشکی در رتبه 5ام قرار گرفت.

ظهور دبی به عنوان یکی از اعضای مهم در بخش بهداشت و درمان خصوصی به دلیل استانداردها و مقررات بالای آن است که به لطف مراقبت‌های درمانی با کیفیت، آن را به مقصدی محبوب برای گردشگری پزشکی تبدیل کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا