اخبار امارات

آشنایی با هتل شرایتون در خور دبی

با این هتل قدیمی دبی چقدر آشنا هستید؟

در دهه ۱۹۷۰ میلادی که خور دبی تبدیل به یک پایگاه دریایی برای صنعت نفت و کشتی‌رانی شد، رفت‌وآمد به دبی افزایش یافت و دبی با کمبود اتاق برای مسافران روبه‌رو شد. شهرداری دبی برای حل این موضوع، در قوانین ملک و زمین تغییری ایجاد کرد و فضای بزرگی در سمت دیره برای فروش و ساخت‌وساز در دسترس قرار گرفت. ساخت هتل شرایتون در سمت دیره کمک مهمی به رونق این منطقه کرد و از آن استقبال بزرگی صورت گرفت.

حاکم فقید دبی، شیخ راشد بن سعید آل مکتوم سنگ بنای این هتل را در سال ۱۹۷۵ گذاشت و در نهایت این هتل با معماری یک گروه ایتالیایی شامل ۲۵۵ اتاق و ویژگی‌های زیستی‌اقلیمی پیشرفته در سال ۱۹۷۸ افتتاح شد. اتاق‌های هتل شرایتون چشم‌انداز وسیعی به سمت دیگر خور دبی داشتند و مناطقی مانند دبی ورلد ترید سنتر در آن زمان هنوز در حال ساخت بودند.

 

بیشتر بخوانید: معرفی لیستی از بهترین هتل های دبی

 

در سال‌های آینده منطقه خور دبی از یک منطقه صنعتی با کشتی‌های باربری و نفتی، به یک منطقه گردشگری با کشتی‌های تفریحی تبدیل شد.

معماری هتل شرایتون در فضای آن زمان دبی چشم‌گیر و پیشرفته محسوب می‌شد و امروزه نیز با اینکه ساختمان‌های شگفت‌انگیز زیادی در اطراف هتل شرایتون دبی ساخته شده‌اند، اما این هتل همچنان ظاهر برجسته‌ی خود را حفظ کرده است و چشم‌انداز بی‌مانندی از خور دبی دارد. هتل شرایتون دبی در سال ۲۰۰۲ بازسازی و تعمیر شد.

خاطره هاتون رو برامون کامنت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا