اخبار امارات

پیشبینی فرودگاه دبی از حجم مسافران امسال

مجموع مسافران امسال به 64 میلیون نفر می رسد

در پی بازگشت شرایط سفر در فصل سوم سال به دوران پیش از شیوع کرونا، فرودگاه دبی اینترنشنال (DXB) پیشبینی حجم مسافران خود برای سال 2022 را تا 64.3 میلیون نفر بالا برد. این فرودگاه حالا انتظار تراکم بیشتری در سه ماه پایانی سال را دارد.

فرودگاه دبی اینترنشنال نیمه دوم سال را با افزایش چشمگیری در تعداد مسافران خود آغاز کرد، و ترافیک ماهانه تا فصل شوم سال به طور میانگین از مرز 6 میلیون عبور می‌کرد.

این فرودگاه در فصل سوم سال جاری 18.5 میلیون مسافر داشت؛ این نخستین بار از سال 2020 بود که ترافیک مسافران در یک فصل به میزان پیش از پاندمی می‌رسید.

ترافیک مسافر در DXB طی سه ماهه سوم افزایشی سه رقمی را ثبت کرد و به 18.45 میلیون نفر رسید، که در نتیجه میزان ترافیک مسافران از ابتدای سال تا سپتامبر را به 46.34 میلیون مسافر رساند. این یک افزایش 197.6 درصدی نسبت به آمار سال گذشته است.

 

بیشتر بخوانید: بهترین جاهای دیدنی دبی که شما را متحیر خواهند کرد!

 

هند همچنان محبوب‌ترین کشور برای مسافران DXB است و در طول نه ماه سال 6.8 میلیون مسافر داشته است. عربستان، انگلیس، پاکستان، آمریکا و استرالیا دیگر کشورهای این لیست هستند. پرترافیک‌ترین شهرها نیز به ترتیب لندن (2 میلیون مسافر)، ریاض (1.5 میلیون) و بمبئی (1.3 میلیون) بوده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا