اخبار امارات

5 نکته برای سفر در اوج شلوغی فرودگاه های امارات

دو ماه آینده ماه‌های شلوغی برای امارات است، جام جهانی قطر، مسابقه فرمول وان ابوظبی، امارات دبی 7s، تعطیلات چهار روزه‌ی روز ملی امارات، تعطیلات زمستانی مدارس و … همگی در راهند.

هر دو هواپیمایی اتحاد و امارات از امروز ۱۹ نوامبر میلیون‌ها مسافر را در ابوظبی و دبی جابجا خواهند کرد. ما نیز بر اساس توصیه‌های این دو شرکت هواپیمایی، برای شما ۵ نکته تهیه کرده‌ایم که با رعایت آن‌ها می‌توانید در روزهای اوج شلوغی فرودگاه‌ها سفر راحت‌تری‌ داشته باشید.

۱) تا حد ممکن زود چک‌این کنید.
از ۲۱ نوامبر تا ۸ ژانویه مسافران هواپیمایی اتحاد می‌توانند ۲۴ تا ۴ ساعت قبل از درواز از طریق مرکز سفرهای این شرکت واقع در ترمینال ۳ چک‌این کنند و از تخفیف‌هایی شامل ۵ کیلوگرم بار اضافه یا ۲ ساعت پارکینگ اسکای‌پارک بهره‌مند شوند.
مسافران هواپیمایی امارات نیز می‌توانند از ۴۸ ساعت قبل از درواز خود به‌صورت آنلاین چک‌این کنند.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز راجب فرودگاه بین المللی دبی

 

۲) مراقب زمان اتمام چک‌این باشید.
برای هواپیمایی اتحاد چک‌این عادی از ۴ ساعت قبل از پرواز تا ۱ ساعت قبل از پرواز ادامه دارد و سپس بسته می‌شود. مسافران باید تا ۲۰ دقیقه قبل از شروع پرواز سوار هواپیما شوند.

۳) چک‌این از خانه
هر دو هواپیمایی اتحاد و امارات گزینه‌ی چک‌این از خانه دارند و مسافران می‌توانند چمدان‌های خود را از خانه به ماموران هواپیمایی بسپارند و مراحل رسمی چک‌این را از خانه یا دفتر کار خود انجام دهند.

۴) چمدان‌های خود را ۲۴ ساعت قبل از پرواز تحویل دهید.
هواپیمایی امارات گزینه‌ی تکمیلی برای تحویل چمدان در شب قبل از پرواز ارائه می‌دهد. مسافران دبی می‌توانند ۲۴ ساعت قبل از پرواز چمدان‌های خود را در فرودگاه تحویل دهند و چک‌این کنند ٫ روز بعد بدون هیچ معطلی سوار هواپیما شوند.

۵) از بخش امور مهاجرت سریع بگذرید.
مسافران فرست کلس و بیزینس کلس هواپیمایی امارات می‌توانند از «تونل هوشمند» (smart tunnel) در بخش کنترل پاسپورت فرودگاه دبی استفاده کنند. با عبور از این تونل بدون هیچ دخالت انسانی یا نیاز به مهر پاسپورت می‌توانید سوار هواپیما شوید و تنها نیاز است یک عکس فوری از چهره برای تکمیل اطلاعات بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا